Neler Yeni

Netspeed, Gıbırnet, Comnet kullananlar yorum yapabilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
John Karga
Evet arkadaşlar yaklaşık 3 saatir netspeed e geçiş yapmış bulunmaktayım yaptığım test sonuçlarını sizlerle paylaşayım.

Bu standart yaptığım hız testi üstteki mesajlarda en son turnetkende yaptığım var
Alıntıyı görüntüle

Bu fast sitesinden çıkan değerler

Alıntıyı görüntüle

Bu sunucu netspeed olarak seçip yaptığım testte çıkan değer
Alıntıyı görüntüle
bu sunucuyu munih yaparak aldığım değer
Alıntıyı görüntüle

Bu alttaki serverlere göre aldığım pingler
Alıntıyı görüntüle

Buda google drive ve torrenten veri indirirken saniyelik indirme hızlarım
Alıntıyı görüntüle

Korktuğum gibi olmadı hatta turknete göre bir tık daha az ping alıyorum gibi çıkıyor sonuçlar. Uzun vadedeki tecrübelerimi ara ara burada sizlerle paylaşırım. Bir arkadaş davet kodu vermişti onu hesap edersek ayda 125tl ödeyeceğim. turknet 170tl olduğu için geçtim.

Not: Bu paylaştığım değerleri referans alacak arkadaşlar bakın benim sorunsuz bir altyapım var ve fiber kullanıyorum. Bunuda göz önünde bulundurun lütfen.
Hayırlı olsun.

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
971
İsim
Birol azak
Merhaba arkadaşlar öncelikle her forumda gezen bazı firmaları övmek için var olmuş ve hemen konunun altına referans kodu paylaşacak arkadaşlar lütfen uzak dursun.

Bir tane adam akıllı bu firmaları kullanan birinin yorumunu veya tecrübesini paylaşan arkadaş göremedim öncelikle kendi menfaatinizi bir kenara bırakıp burada bu firmaları araştıran insanlar için olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaşın lütfen.

Taahhüt ettikleri hızları veriyorlar mı?
Ping değerleri nasıl?
Müşteri hizmetleri yeterli mi?
Gibirnet kullaníyorum 1.5 sene oldu , vaat ettikleri hízín tamamını alıyorum , múşteri hizmetleri çok çok iyi her aradığımda maksimum 2-3 dk de bağlanıyor ve sorunumu çozuyorlar ve ping değerleri normal , kısacası keisnlikle tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam postu yeni sandím oyüzden yazdım kusura bakma .

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Orkun
Gibirnet kullaníyorum 1.5 sene oldu , vaat ettikleri hízín tamamını alıyorum , múşteri hizmetleri çok çok iyi her aradığımda maksimum 2-3 dk de bağlanıyor ve sorunumu çozuyorlar ve ping değerleri normal , kısacası keisnlikle tavsiye ederim.

Dün başvurumu yaptım. WP'den evrakları ilettim. Aynı gün içerisinde evrakları anlaşmalı kargoyla yolladım. Müşteri hizmetleri 48 saat içerisinde hizmetiniz aktif olur dedi. Tahmini olarak aktif olması ne kadar sürüyor?

Ek olarak müşteri hizmetlerini bende beğendim. Aradığın zaman veya yazdığın zaman direk ulaşabiliyorsun. Darısı diğer firmaların da başına.

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
971
İsim
Birol azak
Dün başvurumu yaptım. WP'den evrakları ilettim. Aynı gün içerisinde evrakları anlaşmalı kargoyla yolladım. Müşteri hizmetleri 48 saat içerisinde hizmetiniz aktif olur dedi. Tahmini olarak aktif olması ne kadar sürüyor?

Ek olarak müşteri hizmetlerini bende beğendim. Aradığın zaman veya yazdığın zaman direk ulaşabiliyorsun. Darısı diğer firmaların da başına.
Dedikleri gibi evraklar onlara ulaştıktan sonra 48 içinde aktif oluyor benimde 2.gün öğle vakti açılmıştı internet.

Cesur49

80+ Bronze
Türknet kullanıyorum. Bir iki ay daha zamlı fiyata devam edeceğim belki diğerlerine de zam gelir diye. Ama değiştirirsem Gıbırnet iyi diye duydum ona geçebilirim.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Orkun
Türknet kullanıyorum. Bir iki ay daha zamlı fiyata devam edeceğim belki diğerlerine de zam gelir diye. Ama değiştirirsem Gıbırnet iyi diye duydum ona geçebilirim.
Millenicom dan uzak dur dostum. Türknet falan zam yaptığında benimki yapmadı diye seviniyordum. Gizli gizli fiyatları zam yapmışlar haber vermeden. Bir de müşteri hizmetleri vasat. Telefonla arayıp çağrı merkezinde bir temsilci ile görüşmek imkansız (öyle bir hizmetleri yok siteden destek talebi açınca geri arıyorlar).

Cesur49

80+ Bronze
Millenicom dan uzak dur dostum. Türknet falan zam yaptığında benimki yapmadı diye seviniyordum. Gizli gizli fiyatları zam yapmışlar haber vermeden. Bir de müşteri hizmetleri vasat. Telefonla arayıp çağrı merkezinde bir temsilci ile görüşmek imkansız (öyle bir hizmetleri yok siteden destek talebi açınca geri arıyorlar).
Evet ondan da uzak dururum. Gıbırnet aklımda. Comnet hakkında olumsuz yorumlar gördüm onu eledim.

Mortingen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Bob
Kanka netspeed kullanıyorum ben. Verdiği modem wifi için affedersin *ok gibi telefonla 40down/6up falan(bu arada ağa bağlı 4 telefon var evde) ama kablolu ağa bağladığım zaman bilgisayardan 108down/8.2up aldım ping de 7 idi. Paket 100 download/8 upload. Sorunlar için arayıp ulaşabiliyorsun veya siteden form dolduruyorsun 1 saat içinde dönüş sağlamış olup. Ekipler müsait ise aynı gün değil ise ertesi gün kapında. Uzaktan çözüm ile halledebiliyorlar ise de zaten hemen o an sorunu çözmüş oluyorlar. 👍
Edit: Bahsettiğim değerler normal online test değerleridir. Oyun üzerinde hiç deneme yapmadım yanıltıcı olmasın. 👍

Son düzenleme:

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Orkun
Evet ondan da uzak dururum. Gıbırnet aklımda. Comnet hakkında olumsuz yorumlar gördüm onu eledim.
Taahhüt olmadığından eve ilk Millenicom bağlatmıştım, 99.90TL idi gayet güzel kopma falan yok ama son zamanlarda kopmalar olmaya başlamıştı, mesela en sevmediğim kısmı CSGO oynarken yurtdışı sunucularında 60 dan aşağıya ping alamıyorum ve ara ara pingler tavan yapıyordu. Bunun dışında indirme ve yükleme hızları genel olarak stabildi.

Ben de aynı şekilde Comnet hakkında olumsuz yorumlar görünce onu da eledim. Türknet zaten zamdan uçmuş gitmiş. TT desen taahhüt çekemem. Kablonet desen Türknet+Millenicom toplamı paketleri çok pahalı. Netspeed düşündüm ama o da 120-130 bandında. Şu anda en ekonomik f/p ve müşteri hizmetleri kalitesi olarak GIBIRNet gibi duruyor. O yüzden ne kaybederim ki diyip geçiş işlemlerini başlattım. Hayat kısa denemeden göremeyiz.

Kanka netspeed kullanıyorum ben. Verdiği modem wifi için affedersin *ok gibi telefonla 40down/6up falan(bu arada ağa bağlı 4 telefon var evde) ama kablolu ağa bağladığım zaman bilgisayardan 108down/8.2up aldım ping de 7 idi. Paket 100 download/8 upload. Sorunlar için arayıp ulaşabiliyorsun veya siteden form dolduruyorsun 1 saat içinde dönüş sağlamış olup. Ekipler müsait ise aynı gün değil ise ertesi gün kapında. Uzaktan çözüm ile halledebiliyorlar ise de zaten hemen o an sorunu çözmüş oluyorlar. 👍
Paketin nedir hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit

önemli değil yazmakla iyi yapıyorsun , bir çok kişi burayı okuyup fikir sahibi olur.

Taahhüt olmadığından eve ilk Millenicom bağlatmıştım, 99.90TL idi gayet güzel kopma falan yok ama son zamanlarda kopmalar olmaya başlamıştı, mesela en sevmediğim kısmı CSGO oynarken yurtdışı sunucularında 60 dan aşağıya ping alamıyorum ve ara ara pingler tavan yapıyordu. Bunun dışında indirme ve yükleme hızları genel olarak stabildi.

Ben de aynı şekilde Comnet hakkında olumsuz yorumlar görünce onu da eledim. Türknet zaten zamdan uçmuş gitmiş. TT desen taahhüt çekemem. Kablonet desen Türknet+Millenicom toplamı paketleri çok pahalı. Netspeed düşündüm ama o da 120-130 bandında. Şu anda en ekonomik f/p ve müşteri hizmetleri kalitesi olarak GIBIRNet gibi duruyor. O yüzden ne kaybederim ki diyip geçiş işlemlerini başlattım. Hayat kısa denemeden göremeyiz.

Paketin nedir hocam?
ultimate fiber

Mortingen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Bob

Paketin nedir hocam?
Paket 100/8 ama hiç oyunda denemedim. Şimdi farkettim büyük ihtimal oyun için ping soruyonuz yanıltıcı olmasın 👍

Top Bottom