Neler Yeni

Netspeed, Gıbırnet, Comnet kullananlar yorum yapabilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
kanka internet kafe icin ise bilemem madem cafeye baglicaksin turknet en iyisi olur senin için
Turknette zam yaptı. Cumartesiye kadar netspeed geçişi gerçekleşecek 134tl ye aynı hizmeti aynı kaliteyi alıyorsam eğer turknete fazla para vermeye gerek yok. Ben geçersem mahallede buraya takılıp gelip giden bir çok insanda geçecek merakla benim alacağım sonucu bekliyorlar :)

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,049
İsim
Selim
Turknette zam yaptı. Cumartesiye kadar netspeed geçişi gerçekleşecek 134tl ye aynı hizmeti aynı kaliteyi alıyorsam eğer turknete fazla para vermeye gerek yok. Ben geçersem mahallede buraya takılıp gelip giden bir çok insanda geçecek merakla benim alacağım sonucu bekliyorlar :)
Beni de meraklandiran ping konusu. Mevcut internetim turknet ve valorantta 6ms görünüyor netspeede geçince ms farkını atarsanız sevinirim. Bu arada hangi şehirdesiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
Beni de meraklandiran ping konusu. Mevcut internetim turknet ve valorantta 6ms görünüyor netspeede geçince ms farkını atarsanız sevinirim. Bu arada hangi şehirdesiniz?
kocaeli kartepe evet ping olayı bizim içinde önemli önce playstation cafeye bağlatıyorum değerlere bakacağım eğer memnun kalırsam internet cafe içinde bağlatacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
Evet arkadaşlar yaklaşık 3 saatir netspeed e geçiş yapmış bulunmaktayım yaptığım test sonuçlarını sizlerle paylaşayım.

Bu standart yaptığım hız testi üstteki mesajlarda en son turnetkende yaptığım var
hıztest.jpg

Bu fast sitesinden çıkan değerler

fast.jpg

Bu sunucu netspeed olarak seçip yaptığım testte çıkan değer
tt.jpg

bu sunucuyu munih yaparak aldığım değer
münih.jpg

Bu alttaki serverlere göre aldığım pingler
avrupa.jpg

Buda google drive ve torrenten veri indirirken saniyelik indirme hızlarım
indirme.jpg

Korktuğum gibi olmadı hatta turknete göre bir tık daha az ping alıyorum gibi çıkıyor sonuçlar. Uzun vadedeki tecrübelerimi ara ara burada sizlerle paylaşırım. Bir arkadaş davet kodu vermişti onu hesap edersek ayda 125tl ödeyeceğim. turknet 170tl olduğu için geçtim.

Not: Bu paylaştığım değerleri referans alacak arkadaşlar bakın benim sorunsuz bir altyapım var ve fiber kullanıyorum. Bunuda göz önünde bulundurun lütfen.

erman500

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
efe
Evet arkadaşlar yaklaşık 3 saatir netspeed e geçiş yapmış bulunmaktayım yaptığım test sonuçlarını sizlerle paylaşayım.

Bu standart yaptığım hız testi üstteki mesajlarda en son turnetkende yaptığım var
Alıntıyı görüntüle

Bu fast sitesinden çıkan değerler

Alıntıyı görüntüle

Bu sunucu netspeed olarak seçip yaptığım testte çıkan değer
Alıntıyı görüntüle
bu sunucuyu munih yaparak aldığım değer
Alıntıyı görüntüle

Bu alttaki serverlere göre aldığım pingler
Alıntıyı görüntüle

Buda google drive ve torrenten veri indirirken saniyelik indirme hızlarım
Alıntıyı görüntüle

Korktuğum gibi olmadı hatta turknete göre bir tık daha az ping alıyorum gibi çıkıyor sonuçlar. Uzun vadedeki tecrübelerimi ara ara burada sizlerle paylaşırım. Bir arkadaş davet kodu vermişti onu hesap edersek ayda 125tl ödeyeceğim. turknet 170tl olduğu için geçtim.

Not: Bu paylaştığım değerleri referans alacak arkadaşlar bakın benim sorunsuz bir altyapım var ve fiber kullanıyorum. Bunuda göz önünde bulundurun lütfen.
hayırlı olsun umarım bir sıkıntı yoktur . beklentini fazlasıyla karşılamıştır. :)

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle her forumda gezen bazı firmaları övmek için var olmuş ve hemen konunun altına referans kodu paylaşacak arkadaşlar lütfen uzak dursun.

Bir tane adam akıllı bu firmaları kullanan birinin yorumunu veya tecrübesini paylaşan arkadaş göremedim öncelikle kendi menfaatinizi bir kenara bırakıp burada bu firmaları araştıran insanlar için olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaşın lütfen.

Taahhüt ettikleri hızları veriyorlar mı?
Ping değerleri nasıl?
Müşteri hizmetleri yeterli mi?
VDSL altyapısı ile Netspeed kullandım.

Dedikleri hızı veriyorlardı ama çok dalgalıydı. Ping değerleri eh işte yani online oyun oynanıyordu ama çok iyi de değildi. CRC sorunu vardı modemi resetlemezsem hız bir süre sonra çok düşüyordu. Bunlar genel deneyimim ve iyi kötü ucuza internet kullanıyordum, fiyatına göre kötü değildi. Ta ki yaşadığım berbat olaylara kadar.

Bir gün aniden internetimi kestiler. 1 hafta boyunca neredeyse her gün MH aradık yok ekip yollandı yok arıza yarın çözülecek diye diye oyaladılar. 1 haftanın sonunda artık baya sert çıkıştık iptal etmek istiyoruz dedik. Blöf falan da değildi online form gibi bir şey vardı doldurduk dedikleri maile attık. Mailden 5 dakika sonra internet şak diye geldi? O sırada hiç iyi şeyler düşünmedim. Mecburiyetten (6 ay taahhüt vermişiz) 1 ay daha kullanıp temelli iptal ettim.

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Taahhüt ettikleri hızları veriyorlar mı?
100 mbps fiber paket kullanıyorum. 110 down 8 up alıyorum. Netspeed müşterisiyim.
Ping değerleri nasıl?
TT de iken Valo Frankfurt sunucusunda 51 ping alırdım. Netspeed geçtikten sonra 60 oldu . Sebebini bilmiyorum.

Müşteri hizmetleri yeterli mi?
Ben beğendim. Başvuru için aradığımda hemen sözleşmeyi yolladılar ( mail ile ) ve onlara ulaştığında onay için aynı gün geri aradılar. Her süreci mesaj atarak bilgilendirilir.

Sefatas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sefa
1659866898854.png

Türktelekom dan gıbırnet e geçiş yaptım
Evraklarımı gönerdikten 24 saat sonra geçişim sağlandı.
Kullandığım paket 100 mbps
Şimdilik hiçbir sorun yok çok memnunum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
John Karga
Comnet ve gıbırnetin müşteri hizmetleriyle ilgili sorun yaşayan insanlar var. Özellikle comnette ters düştünmü direk aboneliğini kapatıp sistemden banlıyorlarmış. Gıbırnette müşterisine sövdüğüyle ilgili konular görmüştüm internette.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
Comnet ve gıbırnetin müşteri hizmetleriyle ilgili sorun yaşayan insanlar var. Özellikle comnette ters düştünmü direk aboneliğini kapatıp sistemden banlıyorlarmış. Gıbırnette müşterisine sövdüğüyle ilgili konular görmüştüm internette.
ahahah iyimiş müşteriye sövüyorlarmış he

Besim Tibuk

80+ Gold
Netspeed kullanıyorum memnunum.
Düşük hız vermedikleri gibi paket üstü hız alıyorum.
Kopukluk da olmuyor.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yakında konu açacağım gıbırnetle ilgili. Şu an başka yere geçme aşamasındayım bi geçiyim de :D Kesinlikle önermiyorum sıfır kurumsallık bu kadar kötü bir firma görmedim. Tam geçişim sağlanınca yazabildiğim her yere yazıcam şikayetleri hayatımda hiçbir firmayı bu kadar kötülemedim bunlar hariç.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,684
Üyeler
140,236
Son üye
Furkanİster
Top Bottom