Neler Yeni

Netspeed Nasıldır? Diğer Sağlayıcı Önerileriniz

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Herkese selamlar.
Yakın zamanda farklı bir internet sağlayıcısına geçiş yapmayı istiyorum hem fiyat hem de hız sebebi ile Netspeed dikkatimi çekti, sağlayıcı sanırım Türk Telekom altyapısını kullanıyor o yüzden altyapı konusunda bir sıkıntı olmaz sanırım fakat aklımda bazı sorular var;
- Netspeed nasıldır/ tercih edilir mi?
- Müşteri hizmetleri ve satış sonrası ilgi/alaka nasıl?
- Akşam saatlerinde yavaşlama, sık internet kesintisi gibi sorunlar yaşatır mı?
- Altyapım max 72mb indirme destekliyor fakat Netspeed'in VDSL paketleri 35 ve 100 şeklinde almayı düşündüğüm paket de 100 mb indirme hızına sahip olan paket. 100 mb indirme altyapılarda her hangi bir sorun çıkartır mı?

Almayı düşündüğüm tarife;
Screenshot_1.png

Altyapım VDSL, desteklediği max download 72mb.

Eğer farklı sağlayıcı önerileriniz var ise söyler ve deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim, teşekkürler.

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
100 lük paket alıp 72 mbps ye sabitleyebilirsiniz hocam. 35 mbps alıp altyapınıza yazık etmeyin. Altyapınız 72 mbps yse o hıza yakın bir hız alırsınız sanıyorum. Müşteri temsilcisi ilgili ve bilgili. 1 buçuk senedir kullanıyorum. Henüz hiç sıkıntı yaşamadım. Akşam saatlerinde yavaşlama vs. olmuyor. Düşünürseniz davet kodu paylaşabilirim. Her ay faturanızdan 5 TL indirim olur. Davet kodu: J190YE

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
crazy
TT ile aynı altyapıyı kullanması aynı santralleri kullanması demek değil malesef, tt alyapısında olmasının hiçbir anlamı yok, ben kullanırken garip garip internet gidiyordu, durduk yere internet ışığı gidiyordu, türknete geçtim sıkıntım neredeyse bitti, o yüzden türkneti öneririm. Fiyatlara aldanmayın, ucuz diye geçip pişman olabilirsiniz.

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Herkese selamlar.
Yakın zamanda farklı bir internet sağlayıcısına geçiş yapmayı istiyorum hem fiyat hem de hız sebebi ile Netspeed dikkatimi çekti, sağlayıcı sanırım Türk Telekom altyapısını kullanıyor o yüzden altyapı konusunda bir sıkıntı olmaz sanırım fakat aklımda bazı sorular var;
- Altyapım max 72mb indirme destekliyor fakat Netspeed'in VDSL paketleri 35 ve 100 şeklinde almayı düşündüğüm paket de 100 mb indirme hızına sahip olan paket. 100 mb indirme altyapılarda her hangi bir sorun çıkartır mı?

Alıntıyı görüntüle

Eğer farklı sağlayıcı önerileriniz var ise söyler ve deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim, teşekkürler.
Ben netspeed kullaniyorum tavsiye ederim kesinlikle.

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
TT ile aynı altyapıyı kullanması aynı santralleri kullanması demek değil malesef, tt alyapısında olmasının hiçbir anlamı yok, ben kullanırken garip garip internet gidiyordu, durduk yere internet ışığı gidiyordu, türknete geçtim sıkıntım neredeyse bitti, o yüzden türkneti öneririm. Fiyatlara aldanmayın, ucuz diye geçip pişman olabilirsiniz.
hocam aynı sorunu ben de Türknette yaşadım :) . Netspeed e gecince bütün sorunlar çözüldü :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
crazy
hocam aynı sorunu ben de Türknette yaşadım :) . Netspeed e gecince bütün sorunlar çözüldü :)
Bana bu sorun netspeed'te daha kronik gibi geldi, bazen kopma olduğunda diğer forumlarda netspeed konularını takip ediyordum, aynı anda kopmalar olabiliyordu, şimdide aynı şekilde benim yaşadığım zaman sorun yaşamayanlar, şuan forumlarda sürekli şikayet ediyor. Ayrıca netspeeddeyken durduk yere tüm oyunlarda pingim yüksekken ve packet loss varken, türknete geçtigimde bu durumlardan da kurtulmuştum, gerçekten daha kaliteli bir iss.

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Herkese selamlar.
100 mbps alinca hizinizi altyapinizin max hizina gore ayarlicaklar sorun olmaz.
Musteri hizmetleri ilgili ve bilgili beni memnun etti
Aksam saatlerinde stabil hiz almaya devam ediyorum sorun yasamadim.
Kullaniyorum tavsiye ederim. Ustteki attigim ilk mesajdaki konuya bakarak 2 aylik tecrubeme bakabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Ucuz diyip pisman olabilirsiniz" lafina karsilik sunu belirteyim ayni apartmanda turknet kullanan arkadasima bakarak daha dusuk ping ve stabil hiz aliyorum. Oda dayanamayip netspeed gecti ve sorun yasamiyor netspeedde.

vlkn54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
volkan öztürk
Ben 5,5 senedir netspeed kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım müşteri hizmetlerini bir iki kere aradım oda benden kaynaklı sorunlar, çok memnunum.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Herkese selamlar.

Alıntıyı görüntüle

türknet öneririm sanırım 1.yılım olucak hızlar ilk günkü gibi hiç düşmedi cidden şaşırtıcı adamlar 100 lük pakette 120 veriyorlar değişmedi hiç hızlar

zbapzzx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kürşat Ercan
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama en azından yeni geçiş yapmayı düşünen arkadaşlara fikir vermesi açısından yazmak istedim.

Türknet'ten Netspeed'e geçiş yaptım. şuanlık gözlemlerim Türknet'e göre daha stabil internet bağlantısı alıyorum. doğrudan geçiş yaptığım için hiç yeni kurulum filen uğraşmadan direk hattı taşıdılar. Sadece modemi resetleyip yeniden iss bağlantısını yapıp internetimi kullanmaya başladım.
Alabildiğim değerler böyle:
- upload ikisinde de sabit 5-6
- download türknette 37-38 görüyordum netspeedte 33-34 sabit alıyorum
- ping türknette 20-22 iken netspeedde sabit 10 oluyor.

bu değerleri speedtest üzerinden yaptığım testler sonucunda verebiliyorum. tabi ki sizdeki sonuçlar altyapı durumunuz ve santrale olan uzaklık gibi parametrelere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

davet kodumu kullanarak 12 ay boyunca her ay 5 TL indirim kazanabilirsiniz.
davet kodum : w4q6wx

Top Bottom