Neler Yeni

Oyun satın almak enayilik mi

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,119
İsim
Semih
Bu işin Türkleri sevmekle sevmemekle ne alakası var. Senin ülken ne kadar oyun satın alırsa Oyun firmaları sana ilgi verir ve dilini ekler. Türkiye'de oyun satan alan insan az. Rusya'daki oyuncular Türkiye'deki oyunculardan 2-3 kat fazla oyun satın alımı yapıyordur. :)
Toplam nüfusu türkiyede oyun satın alan kullanıcı sayısından daha az olan ülkelerin dili var türkçe yok oyunlarda

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Çevrendeki neredeyse bütün arkadaşların cahil ve yobaz. Bir ürünün bedelini ödeyip ona sahip olmak ne zamandan beri enayilik. Araba almakta enayilik o zaman, git bir yerden çal kullan.

Keyfen

80+ Bronze
Zenginsen sorun yok, ama asgari ücretle çalışan bir insan gidipte bir oyun için maaşından 4-6 gününü veriyorsa burda bi sorun vardır, şahsen ben veremem o kadar para 500-1000 tl arası değişen oyunlar var ve hiç bir oyun bu fiyata deymez.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kesinlikle enayilik değil. Müslüman mısın bilmiyorum ama İslam dininde mevzu oyun bile olsa satın alınması gerektiği belirtilir.
Senin gibi satın alanlar hakkını ödüyor. Ama arkadaşların gibi korsan kullananlar kul hakkına giriyor. Arkadaşlarının karakteri de pek yokmuş.

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Birol azak
O oyunları yapmak için onca zaman ve para harcanıyor tabikide imkanınız varsa satın alıp gelistiricilere destek olmalısınız.Ayrıca oyunda türkçe yok diye almam ben enayimiyim diyen arkadaşlara bu lafım "Oyun firmaları için türkiyeden para kazanmak oldukça zor birde türkçe dil desteği getirip onca masrafa girmek istemiyorlar ve çok haklılar" zaten oyunlar türkiyede orjinal şekilde satılsa crack yapılmasa türkçe dil desteği gelir bunun ırkçılıkla veya başka bir nedenle ilgisi yok tek neden para.

Beşiktaşlı Reyna

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Samet Kapucuoğlu

Xpertronic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
İlker Palalı
enayilik değil dostum keşke herkes orjinal alsa korsan yerine

mesut3467

80+ Bronze
Kimisi vicdanı için kimisi dini bütün olduğu için kimisi destek vermek için alıyor. Ben bunların dışında güvenlik sorunu teşkil ettiği için korsan karşıtıyım. O çok güvenilen antivirüs test yazılımlarının hiçbiri yeteri kadar akıllı değil. Elin kırıp sana bedavaya sunduğu bir üründe senden faydalanmayacağını düşünmek asıl ahmaklık oluyor. Adamın bilgisayarı en iyi ihtimalle arkada youtube spotify vb. botu olmuş adamın haberi yok. Birde ben 5 yıldır falanca kişiden indirdim sorun yok diyor. E be arkadaşım zaten zararlıların hepsi senin bilgisayarını elinden almak için yazılmıyor ki. Bin bir türlü çeşit zararlı yazılım var. Kaç çeşidini biliyorsunda zararlı yazılım yok diyebiliyorsun? Adamın bildiği virüs total ve kaspersky free edition gelmiş korsan savunuyor. Bedava peynir fare kapanında olur sözü çok doğru bir söz. Kullanan kullanır yine saygım var ama birde orjinal alan kişilere ***** muamelesi yapan çocukların ağzına kürekle vurasım geliyor.

Param yok diyenler ayrı bir numune. Başlıklar görüyorum yeni PC aldım 20 bin TL, param kalmadı diyip korsan linki istiyor. Güzel kardeşim canım ciğerim 30 TL gamepass var ne bileyim epicgames bedava oyun dağıtıyor. Hepsi bitti korsan mı olmak zorunda yani? En kötü git hesaba filan ortak ol. Neyin ağlamasını yapıyorsun anlayamadım. Sözün özü oyun keyif işidir arkadaşlar. Keyfinde zorunluluğu olmaz.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,313
İsim
SEYF
Aa yine mi anlayamadın yüzde 2'nin altın da olduğu için othersdakiler birleştirme yapılmış :D
  • It is worth noting that 90% of all revenue on Steam comes from the top 8 countries.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabii benim hatam bunu anlamanı beklemek oldu galiba özür dilerim :D okuyamadın galiba :D
dsghxcfdsfsdfgfd anlamıyor boşver

roosevelt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tuna Taş
arkadaşlar çevremdeki neredeyse bütün arkadaşlarım crack kullanıyor ve ben korsana karşıyım ben bir oyun aldığımda ise onların gözünde enayi durumuna düşüyorum sizce haklılar mı
Onlar da enayi değil sen de enayi değilsin. Sen o oyunu orijinal aldığında ömrünün sonuna kadar save’ini kayıtlı tutma, oynama, başarım kazanma, güncelleme alma artılarını kazanmış oluyorsun. Onlar ise sadece oynuyor.

Etraftaki oyun firmalarına destek olun türkiyeye önem versinler olaylarını falan umursama. Sanki Milyar dolarlık şirketler seni çok ipliyor da 8000 tl maaşının 1000 tl’sini vererek onların hakkına girmemiş olacaksın. Türkiye’yi ülkeden saydıklarından bile şüpheliyim.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
6 sene önceki kaynak şimdiki verilerle nasıl tutulabilir fikrim yok. 👾

dsghxcfdsfsdfgfd anlamıyor boşver
Bir sayfa önce kısaca anlatmıştım 15 dakika kaynak gosterimden daha anlatıcı ve öz olmuştur. 🥸😂

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,313
İsim
SEYF
6 sene önceki kaynak şimdiki verilerle nasıl tutulabilir fikrim yok. 👾

Bir sayfa önce kısaca anlatmıştım 15 dakika kaynak gosterimden daha anlatıcı ve öz olmuştur. 🥸😂
Tamam peki :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,348
Üyeler
157,228
Son üye
tisay6161
Top Bottom