Neler Yeni

Oyun satın almak enayilik mi

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,241
Mutluluk benim için yaratılmışken, mutsuz olamam!
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
arkadaşlar çevremdeki neredeyse bütün arkadaşlarım crack kullanıyor ve ben korsana karşıyım ben bir oyun aldığımda ise onların gözünde enayi durumuna düşüyorum sizce haklılar mı
Enayisin sen tamam mı? Ağzında kuş tutsan yine enayi kalacaksın. Ne demiş Mevlana? "Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına"
Boşver onları takma. Doğruyu yapıyorsun. Sen kendi çizgine bak. Eminim seninle daşga geçenler en son ne zaman kitap okuduklarını bile hatırlamayan tiplerdir. Çok da takılacak insanlar değiller.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Zaten belli oranın üzerini ülke olarak vermişler bunu da anlayamadın sanırım :D ayrıntılı dediğin daha ne istiyorsun acaba adamlar site ismi veremez illegal siteye yönlendirme olduğu için ihtar alırlar zaten :D
Premium üye istiyorlarsa demek ki ayrıntılı bir kaynak verecek ki ona göre bir yorum yapabilirim. Others dediğinde kaç tane ülke vardır allah bilir. Rusya'nın % kaç veya Türkiye'nin % kaç olduğunu nasıl tahmin edebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhalde arkadaş rakamları sallayarak tuturmamı istiyor.

Silinsin

80+ Silver
Premium üye istiyorlarsa demek ki ayrıntılı bir kaynak verecek ki ona göre bir yorum yapabilirim. Others dediğinde kaç tane ülke vardır allah bilir. Rusya'nın % kaç veya Türkiye'nin % kaç olduğunu nasıl tahmin edebilirim?

Herhalde arkadaş rakamları sallayarak tuturmamı istiyor.
Aa yine mi anlayamadın yüzde 2'nin altın da olduğu için othersdakiler birleştirme yapılmış :D
  • It is worth noting that 90% of all revenue on Steam comes from the top 8 countries.

Tabii benim hatam bunu anlamanı beklemek oldu galiba özür dilerim :D okuyamadın galiba :D

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Aa yine mi anlayamadın yüzde 2'nin altın da olduğu için othersdakiler birleştirme yapılmış :D
Hala Rusya'yı veya Türkiye'yi göremiyorum. Sadece gördüğüm diğer ülkeler ile çoğul bir kelime. :D

• It is worth noting that 90% of all revenue on Steam comes from the top 8 countries.

Tabii benim hatam bunu anlamanı beklemek oldu galiba özür dilerim :D okuyamadın galiba :D
Biraz daha çabala iyi kaynak vereceksin bekliyorum bi 30 dakika felan geçer herhalde.

Ekler

• Top250-publishers-by-number-1.jpg
    Top250-publishers-by-number-1.jpg
    78.1 KB · Hit: 18

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Bak yine anlayamadın :D eğer rusya veya türkiye yüzde 2 den fazla olsaydı orda ülke olarak görürdün zaten :D
O zaman "Others" ile yazılan hangi ülkeler peki? Herhalde Afrika bölgesi felandır. :D

Silinsin

80+ Silver
O zaman "Others" ile yazılan hangi ülkeler peki? Herhalde Afrika,Fildişi sahilleri felandır. :D
  • US publishers account for 39% of $8 billion generated by Steam games in the last 365 days. It is followed by Japan (23%), the UK (9%), France (9%), and Sweden (5%).

O zaman "Others" ile yazılan hangi ülkeler peki? Herhalde Afrika bölgesi felandır. :D
Diğer ülkeler oran vermeye değecek bir satın alım yapmıyor demek oluyor bu yani hepsi yüzde 2'nin altın da :D

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
  • US publishers account for 39% of $8 billion generated by Steam games in the last 365 days. It is followed by Japan (23%), the UK (9%), France (9%), and Sweden (5%).

Diğer ülkeler oran vermeye değecek bir satın alım yapmıyor demek oluyor bu yani hepsi yüzde 2'nin altın da :D

Kaynak pek ayrıntılı olmamış keşke Rusya veya Türkiye verileri verilseymiş ona göre bir yorum yapalım.

Silinsin

80+ Silver
Kaynak pek ayrıntılı olmamış keşke Rusya veya Türkiye verileri verilseymiş ona göre bir yorum yapalım.
Anlamak istemediğin şu :D Türkiye yüzde 1 olsa Rusya 1.5 olsa ara da bir fark olmazdı satın alımla hiç bir ilgisi yok Türkçe desteğiyle gelen bir çok oyun da zaten gerekli oran da tuttu.

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
376
İsim
Hüseyin Atik
Adamlar o kadar uğraşıp oyun yapıyor ve sen kaçak oynuyorsun. Ben olsam baya söverim yani. Haklarını helal etmeyebilirler de.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Neyse ben basit tabir ile anlatayım oradan biraz kavrarsın.
Steam'in 27 eylül haftalık en çok satanlar verisine bak ve bir oyun göreceksin, FIFA 23.
Bu oyun hep Türkiye'de sevildi ve satın alındı, FUT'da bir çok Türk oyuncu bulunuyor ve satın alım yapıyor.
İlk olarak SüperLig 2015'te eklenmişti çünkü satışlar EA'yi tatmin etti ve daha fazla Türk oyuncu çekmek için böyle bir girişimde bulundu, 1 sene sonra dil desteği 2016'da geldi o ara zaten FIFA'nın satışları tavan yapmıştı ve EA Türkçe dil desteği ile Türk oyunculara değer verdi. Sonrasında FIFA 20'da Türk oyuncuların oyun içi bazı seslerini duymaya başladık. Ne tesadüf ki 2 sene sonra oyuna Türkçe Anons geldi. Çok basit bir mantık değil mi? Demek ki EA Türkiye'den gelen FIFA oyun satışlarından tatmin olmuş ki küçük geliştirmeler ile Türk oyuncuları sevindirmiş.
Biraz daha aşağıya in ve indirimde olan eski oyunlarının alındığını göreceksin. Yeni çıkmış oyunlar listenin çok aşağısında ve ne tesadüf ki çoğu oyunun Türkçe desteği yok. (Forza (Microsoft Türkiye'ye önem veren firma) ve FM dışında (Türk oyuncularının ilgisinden olabilir) @HeVen

Ekler

• 1666214297412.png
    1666214297412.png
    486.2 KB · Hit: 14

no-name

80+ Silver
Bence oyunu değerinden fazla veya senin verebileceğin miktardan fazlasına alırsan bu enayilik olur yoksa diğer yaptığın alışverişleri de bu mantıkla yapıyorsun

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,981
İsim
Hacı
Hikayeli oyunlara para vermenin anlamı yok 🤣

Top Bottom