Neler Yeni

Paramı faize koymak istiyorum

UmutM.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Umut Mankan
Biz buna Türkiye gibi 5. Dünya ülkelerinde, ekonomik dengesizliğin yaratmış olduğu “hiperenflasyon” diyoruz.

Ama sen bilirsin, sen haram diyebilirsin. :)
Bakara suresinin 275 ayetinde “Kim faizciliğe. dönerse cehennemden çıkamayacaklar”der Allah-u. Teala.

bu yeterlidir heralde hocam:)

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,226
İsim
Ali
Bakara suresinin 275 ayetinde “Kim faizciliğe. dönerse cehennemden çıkamayacaklar”der Allah-u. Teala.

tamamdır sen yapmazsın. her şeye burnunuzu sokmayı bırakın artık

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Semih Aydın
haram kılınmıştır. Faizden kazanç elde eden kişinin malı artmaz, sayısal olarak artar gibi görünse de hakikatte bereketi gider ve zarar verir.
Ülkede tonla yolsuzluk, kara para aklama, adaletsizlik varken takıldığınız tek nokta buysa en büyük Müslüman sizsiniz.
MaşALLAH.
Mesaj otomatik birleştirildi:

haram kılınmıştır. Faizden kazanç elde eden kişinin malı artmaz, sayısal olarak artar gibi görünse de hakikatte bereketi gider ve zarar verir.
Aynen kanka daha politika faizini bile bilmeden "Müslümanlık" şovu yapmak için faizi sıfırlamaya çalıştılar, sonra ne oldu?
Saçma sapan vergiler ödüyorum o zaman bu da haram.
Ya da koskoca devlet Dicle de, Güneydoğu'da kaçak elektrik kullanımının önüne geçemiyor ama yine kaçak kullananların faturalarını biz ödüyoruz e bu da haram.

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Mert
Devletlerin yaptıkları hatalar islamı ve emirlerini bağlamaz. Siyasetin dini yoktur, hepsi koltuğuna inanır.

Arkadaş faizin günah olduğu belirtme gereği duymuş o kadar. Gerisini herkes kendi bilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
529
İsim
Paşadöner
Biz malmiyiz abi faiz ödüyoruz ama

Mr.White

80+ Bronze

Madem vaaz vermeye geldiniz

Bunu neden paylaşmadınız?

Şüphesiz ki Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz; bundan başkasını, (diğer günahları) dilediği (layık olan) kimse için bağışlar. Allah’a ortak koşan kimse, elbette uzak bir sapkınlığa düşmüş (demek)tir.

Nisâ Suresi​

116. Ayet

gsarif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Arif Çetin
Vakıfbank’ta arı hesabı var günlük olarak %47 den veriyor.

UmutM.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Umut Mankan
Madem vaaz vermeye geldiniz

Bunu neden paylaşmadınız?

Şüphesiz ki Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz; bundan başkasını, (diğer günahları) dilediği (layık olan) kimse için bağışlar. Allah’a ortak koşan kimse, elbette uzak bir sapkınlığa düşmüş (demek)tir.

Nisâ Suresi​

116. Ayet
Bakara ﴾275﴿
Faiz yiyenler ancak şeytanın çarparak sersemlettiği kimse gibi kalkarlar. Bunun sebebi onların, “Alım satım da ancak faiz gibidir” demeleridir. Hâlbuki Allah alım satımı helâl, faizi ise haram kılmıştır. Artık kime Allah’tan bir öğüt erişir de faizciliği bırakırsa geçmişteki kendisinindir, durumunun takdiri Allah’a aittir. Kim de yine faizciliğe dönerse işte bunlar orada devamlı kalmak üzere cehennemliklerdir.

ayetin tamamı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devletlerin yaptıkları hatalar islamı ve emirlerini bağlamaz. Siyasetin dini yoktur, hepsi koltuğuna inanır.

Arkadaş faizin günah olduğu belirtme gereği duymuş o kadar. Gerisini herkes kendi bilir.
teşekkürler :peepokalp:

Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ad
Biz buna Türkiye gibi 5. Dünya ülkelerinde, ekonomik dengesizliğin yaratmış olduğu “hiperenflasyon” diyoruz.

Ama sen bilirsin, sen haram diyebilirsin. :)
Haram ne demek biliyor musun la

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Kenan
Haram ne demek biliyor musun la
7-24 evimde oturup A Haber izlemediğim için, memleketi sizler gibi insanların getirdiği hali görünce; haramın ne demek olduğunu biliyorum.

Sen önce git, Hz Muhammed’in din ve insana özgü şahsi tercihlerini, peygamberlik döneminde bir defa bile zorlama yönünde bir hareketinin olmadığını öğren.

Sonra gel bana burada Allah kitap olarak boş yap.

Yakında Technopat’a geri dönüyorum. Çoluk çocuk dolmuş.

Top Bottom