Neler Yeni

Paramı faize koymak istiyorum

HalilAydogan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Halil Aydogan
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Instagram
https://www.instagram.com/hhalilaydogan/
Twitter
hhalilaydogan
ziraat borsadan hesap açıyorsun ve ziraatin para piyasası fonlarından birini alıyorsun. TZL ZBJ vs bunlar günlük faiz veren fonlar

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
444
İsim
Ertuğrul Bolat
Dünya ekonomisi faiz ile dönüyor.Faiz demek durduğu yerde kazanç demek değil.Paranız banka tarafından gerekli görülen yatırımlarda kullanılıyor.Örneğin dolar-euro'ya dönüşüp alınıp satılıyor ve buradan kazanç elde ediliyor.Yada hisse ortaklarına aktarılıp borsada işlem görüyor.Faiz demek gökden haybeye para gelmesi demek değil.Örneğin sizin de paranız varsa banka kurup faizle para toplayıp bu paradan 100 bin dolar kazanıyorsanız 80 bin doları müşterilere kalan 20 bin dolar size kalır.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Emre Altun
7-24 evimde oturup A Haber izlemediğim için, memleketi sizler gibi insanların getirdiği hali görünce; haramın ne demek olduğunu biliyorum.

Sen önce git, Hz Muhammed’in din ve insana özgü şahsi tercihlerini, peygamberlik döneminde bir defa bile zorlama yönünde bir hareketinin olmadığını öğren.

Sonra gel bana burada Allah kitap olarak boş yap.

Yakında Technopat’a geri dönüyorum. Çoluk çocuk dolmuş.
Iyi edersin bay bay :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adam inandigi dinin hükmünü paylasiyor. Sen de inaniyorsan bak haram bu diye uyariyor. Uyup uymamak post sahibine kalmis. Millet gelmis yok ekonomik sknti. Yok devlet bilmem ne. Yok dunya piyasasi faizle donuyor. Ne alaka kardeşlerim benim. Iyi o zaman herkes hirsiz diye gidin siz de gasp edin herkesi. Daha az bir suçu, daha yuksek bir suçla örtemezsin. Herkesin hirsiz olmasi da hirsizligi meşru yapmaz.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Kenan
Uygunsuz davranış

Adam inandigi dinin hükmünü paylasiyor. Sen de inaniyorsan bak haram bu diye uyariyor. Uyup uymamak post sahibine kalmis. Millet gelmis yok ekonomik sknti. Yok devlet bilmem ne. Yok dunya piyasasi faizle donuyor. Ne alaka kardeşlerim benim. Iyi o zaman herkes hirsiz diye gidin siz de gasp edin herkesi. Daha az bir suçu, daha yuksek bir suçla örtemezsin. Herkesin hirsiz olmasi da hirsizligi meşru yapmaz.
Dengesiz insan seni. Saygısız herif. Sen ve senin gibiler hangi hakla karşındaki insanın inanıp inanmadığını yargılıyor ya da dayatmaya çalışıyor?

Kimsin ulan sen? Kimsiniz siz? Tespih çekip, sakal uzattığında mümin mi olmuş oluyorsun.

Burada bir ekonomi konusu konuşuluyor. Adam, parasını değerlendirmek için bir konu açmış ve yorum istiyor. Sen ve senin gibi başıboşlar önce gidip okuma, anlama yetisini geliştirsin.

Madem bu kadar ahlak sahibisin, konuyu açan adamın birkaç aylık zararını ödesene cebinden, hadi bekliyorum erkek.

Eğer bir Allah varsa; o herkesin içindekini görüyor. Senin gibi kula hizmet eden palyaçolardan; neyin haram olup olmadığını dinleyecek değiliz. Öğrenecek demedim farkındaysan; sizin gibilere çocuk yaştan beri cahil cühela insanların ezbere öğrettiği boş hurafeler dışında bildiğiniz bir avuç bilgi kırıntısı bile yokta o yüzden.

Senin gibilerin ben kime hizmet ettiğini çok iyi biliyorum. Ama senin o hizmet ettiklerin, haramın asıl kaynağına hizmet ediyor senin bundan haberin yok.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Emre Altun
Dengesiz insan seni. Saygısız herif. Sen ve senin gibiler hangi hakla karşındaki insanın inanıp inanmadığını yargılıyor ya da dayatmaya çalışıyor?

Kimsin ulan sen? Kimsiniz siz? Tespih çekip, sakal uzattığında mümin mi olmuş oluyorsun.

Burada bir ekonomi konusu konuşuluyor. Adam, parasını değerlendirmek için bir konu açmış ve yorum istiyor. Sen ve senin gibi başıboşlar önce gidip okuma, anlama yetisini geliştirsin.

Madem bu kadar ahlak sahibisin, konuyu açan adamın birkaç aylık zararını ödesene cebinden, hadi bekliyorum erkek.

Eğer bir Allah varsa; o herkesin içindekini görüyor. Senin gibi kula hizmet eden palyaçolardan; neyin haram olup olmadığını dinleyecek değiliz. Öğrenecek demedim farkındaysan; sizin gibilere çocuk yaştan beri cahil cühela insanların ezbere öğrettiği boş hurafeler dışında bildiğiniz bir avuç bilgi kırıntısı bile yokta o yüzden.

Senin gibilerin ben kime hizmet ettiğini çok iyi biliyorum. Ama senin o hizmet ettiklerin, haramın asıl kaynağına hizmet ediyor senin bundan haberin yok.
Oncelikle kardesim uslubundan dolayi seni kiniyorum. Ben muslumanim demedim yazimda. Sakalimin oldugunu nerden cikardin. Tespihte cekmiyorum. Sakali da sadece muslumanlar birakmiyor. Vr nerden cikardin bunlari cidden merak ettim :D Bir yerden kuyruk acın mı var senin. Yazdigim cumlelerimde de 1 tane saygisiz cumlemi, hakaret vs goster forumu terkedeyim simdi. Gosteremezsen sana gule gule kardesim tecnopata devam edebilirsin orada musluman daha azdir belki rahat edersin .dddd

Arkadaşlar ne uzattınız yaa. Herkes görüşünğ belirtmiş bunu tartışmaya çevirmenin ne manası var. Eğer ki birisi orda eşeleniyorsa bırak eşelenmeye devam etsin, işe çomak sokmayın. Bana kalırsa bende faiz haram derim. Başkalarının da fikirleri var. Tenkit edici bir şekilde yorum yapalım lütfen.

Kürşatg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Kürşat gereli
Bi miktar para var elimde ama iş icabı lazim olabilir.Bunu faize koymak istiyorum ama ihtiyacim olduğunda cekmem gerekecek. Acaba bildiğiniz bi yöntem varmı
Vakıfbank’ta arı hesabı açtırabilirsin. Günlük faiz işler. Ayrıca bu hesaptan eft be havale yapınca ücret çıkmaz 👍

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Kenan

Bknz; Türkiye cennnet cennet temalı manipülatif paylaşımıma sert bir cevap gelince hemen aşağıda sapağa sapma temalı mesaja ulaşabilirsiniz.
Oncelikle kardesim uslubundan dolayi seni kiniyorum. Ben muslumanim demedim yazimda. Sakalimin oldugunu nerden cikardin. Tespihte cekmiyorum. Sakali da sadece muslumanlar birakmiyor. Vr nerden cikardin bunlari cidden merak ettim :D Bir yerden kuyruk acın mı var senin. Yazdigim cumlelerimde de 1 tane saygisiz cumlemi, hakaret vs goster forumu terkedeyim simdi. Gosteremezsen sana gule gule kardesim tecnopata devam edebilirsin orada musluman daha azdir belki rahat edersin .dddd
Yani hiçbir konuda bilgi sahibi olmayıp, boş gezenin boş kalfası olarak mı, ezber paradigmalar üzerinden burada yazıyorsun :)

Bence yazmış oldukların gayet açık; ama senin gibiler din büyükleri vefat ettiğinde Fatih gibi semtlerde ortaya çıkıyor. Ya da bir topluluk aynı amaca hizmet ettiğinde.

Technopat’da kim neye inanıyor bilemem ama; karşımda muhattap aldığım insanların daha birikimli olduğunu net olarak söyleyebilirim.

Arkadaşlar ne uzattınız yaa. Herkes görüşünğ belirtmiş bunu tartışmaya çevirmenin ne manası var. Eğer ki birisi orda eşeleniyorsa bırak eşelenmeye devam etsin, işe çomak sokmayın. Bana kalırsa bende faiz haram derim. Başkalarının da fikirleri var. Tenkit edici bir şekilde yorum yapalım lütfen.
Kişinin kendi düşüncesini belirtmesinde bir sakınca yok.

Ama kendisi uyguluyor diye “öyle iddia ediyorlar” başkasına da dayatmaya çalışırsa ya da ithamlarda bulunuyorsa; bu forumda adminlerin yapmadığını ben gayet iyi ve yerinde yaparım.

setxkbmap

80+
tr serverinde doğduğun için müslüman olmak zorunda kalan kardeşim seninde bayramın kutlu olsun

yapıştır faize gelsin paralar haramını günahını kendileri düşünsün :blobdance:

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Talha
Faize koymak yani inançsal bakacak olursak insan eğer müslüman ise faize para koyması hoş görülmez yani direkt günahtır. Ama yapadabilir
kimse bir şey diyemez. Bu zamanda ne şeyler oluyor da günah sayılmıyor sözde.:D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,827
Üyeler
154,472
Son üye
spotifyreceipt
Top Bottom