Neler Yeni

Paramı faize koymak istiyorum

eneskaya6

80+ Bronze
faiz haram diye kullanmadığım bir yatırım tercihi ama 5 sayfayı da okudum cidden türk milleti olarak kanseriz. konu acıldığından beri takip ediyorum yazıların yarısı haram bulaşma ayet copy paste vs. 2024 yılında bu devirde cahil kalmış olamaz biri. Müslüman ya da değil haram yer ya da yemez sadece yiyen kişiyi bağlıyor. Keşke kimse yapmasa ama işiniz gücünüz yok mu milletin tercihini kendi inancınız ile bloklamaya calısıyonuz. haram diyenlerin %90 ne namaz kılar ve oruc tutar dışarı cıktı mı karı kız affetmez süzer foruma gelince wow haram bro. daha ufak yaştan insanların hayatına kültüürel ya da dini acıdan karışmaya bayılıyoz

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Kenan
Bu yine de faizin haram olmaması gerçeğini değiştirmiyor. Ama yapıp yapmamak insanın özgürlüğü. Burdakiler yanlış bir şey dememiş ama yeri burası değil. Adam çözüm sormuş.
Kakfkakfkakgkalfşal sen içinde oturduğun evi 2003 Türkiye fiyatına satacaksan eğer ben şu an talibim.

Çünkü bütün taşınmazlardan Türk halkı son 8 yılda hayatı boyunca kazanamayacağı kadar faiz kazandı.

Ama senin gibilere sorsan “kardeşim ev değerlendi” tabi efendim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendinle celisiyorsun :D Faiz haram diyip dininin bir kuralini burada belirtenlere laf atip bu forum kalitesiz insan kayniyor ben baska yere gitcem diye aglayan senden baskasini goremiyorum ben. Gelmis saygidan bahsediyon 😅 Yallah teknopata. Hatta orada da varim ben. Orayi da kirletme gelme oraya sakin 😀😀
Sen gerçekten cahilsin ve okuma; anlama yetinin olduğunu düşünmüyorum.

Ben düşünce özgürlüğüne ve kişinin kendi inanışlarına karışmıyorum.

Senin gibi avanaklar burada ilk sayfadan beri kendi uydurmasyon kurallarınızı dayatmaya çalışıyorsunuz.

Bilal’e anlatır gibi yazmama rağmen bunu bile anlamamışsın. Şaşırmadım.

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
Kakfkakfkakgkalfşal sen içinde oturduğun evi 2003 Türkiye fiyatına satacaksan eğer ben şu an talibim.

Çünkü bütün taşınmazlardan Türk halkı son 8 yılda hayatı boyunca kazanamayacağı kadar faiz kazandı.

Ama senin gibilere sorsan “kardeşim ev değerlendi” tabi efendim.
Dostum orasını burasını bilmem. Bizi bunlara zorlamaya çalışanlar utansın. Benim gibilermiş. Benim gibiler kim?

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Emre Altun
Dostum orasını burasını bilmem. Bizi bunlara zorlamaya çalışanlar utansın. Benim gibilermiş. Benim gibiler kim?
Kitapsatis arkadas ilkokul 3. Sinif terk. Ciddiye alma fazla. Yoksa biraz sonra araban da elinden gider. Onu da 1995 fiyatina ister hahahaba

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
faiz haram diye kullanmadığım bir yatırım tercihi ama 5 sayfayı da okudum cidden türk milleti olarak kanseriz. konu acıldığından beri takip ediyorum yazıların yarısı haram bulaşma ayet copy paste vs. 2024 yılında bu devirde cahil kalmış olamaz biri. Müslüman ya da değil haram yer ya da yemez sadece yiyen kişiyi bağlıyor. Keşke kimse yapmasa ama işiniz gücünüz yok mu milletin tercihini kendi inancınız ile bloklamaya calısıyonuz. haram diyenlerin %90 ne namaz kılar ve oruc tutar dışarı cıktı mı karı kız affetmez süzer foruma gelince wow haram bro. daha ufak yaştan insanların hayatına kültüürel ya da dini acıdan karışmaya bayılıyoz
Ben buna benzer bir şey söyledim burda sana o ifadeyi atan kişi geliyor beni linçliyor. Çok tuhaf :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kitapsatis arkadas ilkokul 3. Sinif terk. Ciddiye alma fazla. Yoksa biraz sonra araban da elinden gider. Onu da 1995 fiyatina ister hahahaba
Hayır diyorum ki Haram yani günah bu inanan bir kimsenin yapmaması gerekiyor diyorum ama sonrasında yapsa bile bu onun sorunu diyorum adam bana gelmiş hala sizin gibiler böyle şöyle falan diyor. Ne diyeyim onun kafası bambaşka çalışıyor galiba.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Emre Altun
Hayır diyorum ki Haram yani günah bu inanan bir kimsenin yapmaması gerekiyor diyorum ama sonrasında yapsa bile bu onun sorunu diyorum adam bana gelmiş hala sizin gibiler böyle şöyle falan diyor. Ne diyeyim onun kafası bambaşka çalışıyor galiba.
Pardon 1. Sinif terkmis. 3. Siniftan birakan arkadaslardan ozur diliyorum ahahaha

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Hüseyin Atik
Yukardaki arkadaş çok net Müslümanlardan rahatsız. Kafasında bir Müslüman modeli oluşturmuş önüne geleni o kafasındaki modelle görüyor. Zihni olarak çok kötü durumda. Ayrıca önüne gelene Cahil, avanak gibi saygısızca laflar kullanarak kendisinin zeki olduğunu kendisine zorla kabul ettirmeye çalışıyor. Başkalarının fikirlerine saygı göstermeyi öğrenememiş, Faizin haramlığını geçtim daha faizin ne olduğunu bilmiyor ama konunun içine mesaj yazarak kendisini rezil ediyor. Senin gibi insanların şerrinden Allah'a sığınırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Kenan
“Senin gibilerden” kastım lafı kötü manada demek istemedim. Yanlış anladıysan eğer kusura bakma.

Şundan bahsediyorum; bugün 10 paket sakız alsan, 1 ay sonra 2 katı olarak değerleniyor.

Faiz dediğin şey içinde bulunduğun ülkenin ta kendisi haline evrilmiş.

Senin gibilerden kastım; herkesin babadan kalma malı mülkü yok. İnsanlar elindeki birikimin değerini korumaya çalışıyor. Bu tipler genelde tuzu kuru olduğu için ve oturduğu yerde 200bin km araçları ve babadan kalma zindanları bile milyar milyon değere ulaştığı için, rahat rahat boş atıp duruyorlar.

Cümleme parantez içinde “meclisten dışarı” ekleyecektim. Gözümden kaçmış.

Bir tane avel şahsiyete cevap yazıyordum. Alıntı çok olunca kontrol etmemiştim. Şahsına bir şey demedim. Yanlış anladıysan kusura bakma tekrar.

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
“Senin gibilerden” kastım lafı kötü manada demek istemedim. Yanlış anladıysan eğer kusura bakma.

Şundan bahsediyorum; bugün 10 paket sakız alsan, 1 ay sonra 2 katı olarak değerleniyor.

Faiz dediğin şey içinde bulunduğun ülkenin ta kendisi haline evrilmiş.

Senin gibilerden kastım; herkesin babadan kalma malı mülkü yok. İnsanlar elindeki birikimin değerini korumaya çalışıyor. Bu tipler genelde tuzu kuru olduğu için ve oturduğu yerde 200bin km araçları ve babadan kalma zindanları mile milyar milyon değere ulaştığı için, rahat rahat boş atıp duruyorlar.

Cümleme parantez içinde “meclisten dışarı” ekleyecektim. Gözümden kaçmış.

Bir tane avel şahsiyete cevap yazıyordum. Alıntı çok olunca kontrol etmemiştim. Şahsına bir şey demedim. Yanlış anladıysan kusura bakma tekrar.
Sorun yok bende sert cevap verdiysem sende kusura bakma. İşte diyorum bu sistem genel ülkenin içinde. İster istemez bulaşıyoruz bu faize. Ama dikkat etmek gerekiyor bunu demeye çalışmıştım. Örneğin bu arkadaşın yaptığını yapmamak lazım ama yapadabilir anlatabildim mi. Onun özgürlüğü. Benim dikkat çekmeye çalıştığım şey buydu burdaki mesajları görünce.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Emre Altun
Yukardaki arkadaş çok net Müslümanlardan rahatsız. Kafasında bir Müslüman modeli oluşturmuş önüne geleni o kafasındaki modelle görüyor. Zihni olarak çok kötü durumda. Ayrıca önüne gelene Cahil, avanak gibi saygısızca laflar kullanarak kendisinin zeki olduğunu kendisine zorla kabul ettirmeye çalışıyor. Başkalarının fikirlerine saygı göstermeyi öğrenememiş, Faizin haramlığını geçtim daha faizin ne olduğunu bilmiyor ama konunun içine mesaj yazarak kendisini rezil ediyor. Senin gibi insanların şerrinden Allah'a sığınırım.
Kitapsatis arkadas adam ulkede enflasyon var diye faizi mesrulastirip helal ilan etti resmen ahaha. Ulkede sapiklikta cok var ona bakarsan. Yarin bu başka konuda sapikligi da savunur ulkede var diye izleyin gorun. Tobee

Top Bottom