Neler Yeni

Pazartesi almak istedigim bilgisayarı inceler misiniz lütfen

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Fırat divitci
Ben senin yerinde olsam inno palit gibi marka ekran kartları almam ramlarda aynı şekil ram için corsair ekran kartı asus msi gibi bilindik markalar seçmen olur bu tamamen şahsi fikrim yinede sen bilirsin
Hepsinin içindeki çipler aynı, önceki seri gibi 8NM Samsung çiplerle değil 4NM TSMC ile üretiliyorlar. 4000 Serisi ısınan bir seri değil. Çok kötü bir model almadığınız sürece bir sorun yaşamıyorsunuz. Ben Galax SG 4080 Super kullanıyorum. Asus tuf'tan ucuz bir model olmasına rağmen Asus tuf B tier bir 4080 iken Galax SG S tier dostum. Bu konuya yazmaya başladığımdan beri aynı şeyi söylüyorum, markaya bakmayın modele bakın.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
oguz kagan
Ben senin yerinde olsam inno palit gibi marka ekran kartları almam ramlarda aynı şekil ram için corsair ekran kartı asus msi gibi bilindik markalar seçmen olur bu tamamen şahsi fikrim yinede sen bilirsin
hocam sonuna şahsi fikrim lafını eklediğin için bi şey demicem palitte inno3d de ekran kartında çok iyi markalardır

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul
Onu bende isterim ama okadar zengin değilim. Bu markalar ile 55 bin TL lik kasa önerebilir misin seni bekliyorum?

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
oguz kagan
Knk işlemci farkı Ram farkı ssd farkı birde marka farkı var ben sana elimden geldiğince kaliteli ucuz topladım yine karar senin seçim senin ama benim topladığım senin topladığın dan daha iyi fiyat olarak da bence gösterdiğin kasaya kalitelisine göre iyi iyi ki fiyat farkı var zaten artı sen işlemci soğutucu ile hd eklememişsin bende onları çıkarırsam 44k yapıyor 4k fark kaliteye performans ele alırsak 4 k iyi
hocam sen nolur forumda hazır sistem konusuna bi şey yazma itopyadan yaptığın kazık ve dandik şeyleri atıp duruyorsun zaten pcden de anlamıyorsun lütfen yanıltıcı olma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onu bende isterim ama okadar zengin değilim. Bu markalar ile 55 bin TL lik kasa önerebilir misin seni bekliyorum?
hocam boş verin kriterinize göre benim attığım sistemlerden birini alın

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Fırat divitci
hocam tek tek anlatıyorum dikkat edin eğer sadece valorant gibi fps oyuu oynayacaksan https://www.gamegaraj.com/urun/pentakill-7a-rtx4000-ti-s/ bu sistemde işlemciyi 7800x3d anakartı biostar ramı lexar thor ssd adata legend ve soğutucuyu coler master 240mm yaparak alabilirsin eğer sadece hikayeli oyun oynayacaksan https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ bu sisteme ekran kartı 4070 ti super jetstream ram lexar kasa xpg soğutucu thermal right peerless assains yapıp al eğer iki oyun türünüde oynayacksan https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ ramı lexar thor kasayı xpg soğutucuyu peerless assasins ekran kartını inno3d yap ve al
Sadece valorant gibi oyunlar oynayacaksa niye işlemciyi 7800x3d yapıp ekran kartını sınıf düşürsünki, 7500f valorantta 360hz monitör besleyemiyor mu? Ben 5900x ile benim 360hz monitörü herhangi bir sorun yaşamadan 360hz monitörümde kullanıyordum ve fps'im 400 altına düşmüyordu. Tekli çekirdek skoru %15 daha yüksek olan 7500f niye besleyemsinki. Her şeyi geçtim ürünü satın alan kullanıcı 360hz monitör ile mi kullanacak. Ha şu konuda size katılırım 7800x3d 540hz monitör besler 7500f besleyemez ama ihtiyaç meselesi. Ben 7500f valorantta arkadaşın işini görür diyorum ama sizin işlemciye daha öncelik verdiğiniz sistem kalan hiç bir oyunda 4070ti superli bir sistemi geçemez. 4070 Ti superli sistem iki tarafta da memnun ederken işlemciye öncelik verdiği sistem hikayeli oyunlarda ti super sisteme göre üzer (güçsüz demiyorum, ti supere kıyasla daha güçsüz diyorum).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Size önerdiğim 4070 ti superin soğutması performansı şu şekilde zaten, maksimum çekebileceği watt olan 285w'ı çekerne 35 desibele sabitlenmiş şekilde sıcaklığı bu. Fanı fulleseniz daha da serin çalışır (gerek yok ama).
1714820406195.png

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
oguz kagan
Sadece valorant gibi oyunlar oynayacaksa niye işlemciyi 7800x3d yapıp ekran kartını sınıf düşürsünki, 7500f valorantta 360hz monitör besleyemiyor mu? Ben 5900x ile benim 360hz monitörü herhangi bir sorun yaşamadan 360hz monitörümde kullanıyordum ve fps'im 400 altına düşmüyordu. Tekli çekirdek skoru %15 daha yüksek olan 7500f niye besleyemsinki. Her şeyi geçtim ürünü satın alan kullanıcı 360hz monitör ile mi kullanacak. Ha şu konuda size katılırım 7800x3d 540hz monitör besler 7500f besleyemez ama ihtiyaç meselesi. Ben 7500f valorantta arkadaşın işini görür diyorum ama sizin işlemciye daha öncelik verdiğiniz sistem kalan hiç bir oyunda 4070ti superli bir sistemi geçemez. 4070 Ti superli sistem iki tarafta da memnun ederken işlemciye öncelik verdiği sistem hikayeli oyunlarda ti super sisteme göre üzer (güçsüz demiyorum, ti supere kıyasla daha güçsüz diyorum).
beslemek ne alaka ne anlatıyorsun usta ekran kartından tasaruf edip işlemci yükseltiyorum çünkü valorant işlemci tabanlı hem 4070 ti super sistem valoarntta geçemez 7800x3dyi azıcık kafanı kullan ihtiaca göre parça seçimi yapıyorum hem başka bi oyun oynamayacağını varsayarak aypıyorum bunu biraz düşünsen anlarsın

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Fırat divitci
beslemek ne alaka ne anlatıyorsun usta ekran kartından tasaruf edip işlemci yükseltiyorum çünkü valorant işlemci tabanlı hem 4070 ti super sistem valoarntta geçemez 7800x3dyi azıcık kafanı kullan ihtiaca göre parça seçimi yapıyorum hem başka bi oyun oynamayacağını varsayarak aypıyorum bunu biraz düşünsen anlarsın
Yav ihtiyaca göre parça seçiyorum diyorsun da adamın 7800x3d'ya ihtiyacı var mı onu sormuyorsun. Saçma saçma konuşmuşsun yok valorant oynayacaksa 7800x3d alsın. 7800x3d dışında diğer işlemciler valorant oynatmıyor mu ? Biri 800 fps alıyor diğeri 1200fps alıyor. Adamın monitörü kaç hertz ? Adam 800fps'ten 1200fps'e çıkmak için 4GB VRAM ve diğer tüm oyunlarda alacağı %17 performans farkından niye feragat etsin. Ben diyorumki 360hz monitör bile kullansa zaten 700-800fps alarak 7500f bu ekranı rahatça besleyecek sen gelmiş diyorsunki hayır valorant oynayacaksa 7800x3d alması gerekiyor. Siz kendi lafınızdaki gibi azıcık düşünün de bu adamın 7800x3d'ye ihtiyacı var mı diye bir sorun. Benim önerdiğim sistem zaten valorantta adamın monitörünü besleyecek single player oyunlarda da daha yüksek fps aldıracak. Neyini idrak edemediniz acaba size tekrardan daha basit bir şekilde anlatayım.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
https://www.itopya.com/KendinTopla?...3331_1-25290_1-25661_1-25325_1-20305_1-8839_1 sana önerim işlemci daha güçlü artı seçtiğim rx 6800 anakart rtx 4070 eş değer neredeyse fiyat farkı çok olduğu rx 6800 seçtim ekran kartı gerçekten güzel drive sorunları kesinlikle yok 1080p 2K çözünürlük de ultra graphics 120 fps yakın oynatır
Hocam şu arkadaşın önerdiği sistemi alma gözünü seveyim.

Super 7000 Game Garaj linkli olan sistemi özelleştir hem daha ucuza getirirsin hem de daha iyi performans alırsın.

Onun dışında AM5 platformunda ASUS PRIME B650 modellerini özellikle önermiyorum. Düzeltmiş revize edilmiş modelleri olsa da o güvencesini kaybetti bu jenerasyonda. X670 modeline bakabilirsin yine ama ASUS PRIME B650 anakartı değiş.

Biostar düşünüldüğü gibi kötü bir marka değil ama çok yorum alamadığım bir marka. Ondan dolayı Msi, Asus X670 veya daha iyi B650 modelleri, Gigabyte gibi markaları tercih ederim. Tabi varsa burada önerecek, marka hakkında yorum yapacak dinlemek isterim tabi ki.

Inno3d ekran kartını tercih et bence. Palitten 1 kalem daha iyi diye duymuştum.

Üstte bir de 7500f -7800x3d kavgasına girilmiş sanırsam. Bütçeni çok da zorlamak istemiyorsan 7500f alabilirsin. Üzmez seni güzel fiyat performans işlemcidir. Ekran kartlarında keşke fiyatlar daha düşük olsa da en iyisini al diyebilsem ama gün geçtikçe artıyor. Bence odağın üst model ekran kartı almakta olsun.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
oguz kagan
Yav ihtiyaca göre parça seçiyorum diyorsun da adamın 7800x3d'ya ihtiyacı var mı onu sormuyorsun. Saçma saçma konuşmuşsun yok valorant oynayacaksa 7800x3d alsın. 7800x3d dışında diğer işlemciler valorant oynatmıyor mu ? Biri 800 fps alıyor diğeri 1200fps alıyor. Adamın monitörü kaç hertz ? Adam 800fps'ten 1200fps'e çıkmak için 4GB VRAM ve diğer tüm oyunlarda alacağı %17 performans farkından niye feragat etsin. Ben diyorumki 360hz monitör bile kullansa zaten 700-800fps alarak 7500f bu ekranı rahatça besleyecek sen gelmiş diyorsunki hayır valorant oynayacaksa 7800x3d alması gerekiyor. Siz kendi lafınızdaki gibi azıcık düşünün de bu adamın 7800x3d'ye ihtiyacı var mı diye bir sorun. Benim önerdiğim sistem zaten valorantta adamın monitörünü besleyecek single player oyunlarda da daha yüksek fps aldıracak. Neyini idrak edemediniz acaba size tekrardan daha basit bir şekilde anlatayım.
alooooo senin beynin yetmiyor herhalde adamın bir bütçesi var ve o bütçede ihtiyacına göre en yüksek performansı veren parçaları alması gerek bu adam sadece fps oyunu oynayacasa 7800x3d dünyanın en güçlü oyun işlemcisi ve onu almalı her zaman ekran kart güçlü olacak diye bi şey yok işlemci güçlü olacak diye bi şeyde yok eğer sadece hikayeli oyanayacksada ektan kartı 4070 ti super oluyor ve o kartta bütçedeki en güçlü en güçlü ekran kart ama senin beynin sanırım bunu anlamaya yetmiyor hem monitörü 144 hz olsa bile fps yükseldikçe oyun daha akıcı ve yumuşak olur ama sen bunuda bilmiyorsun ve bide monitör besleme diye bi şey bulmuşsun kim öğretti sana bunu monitör besleme öyle bi şey değil öğrenip gelirsen forumda yanıltıcı bilgi vermiş olmazsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul
Benim 7800x3d ihtiyacım yok dediğiniz gibi ben fps tarzı fazla oynamıyorum genel olarak hikayeli oyunlar oynamak istiyorum bana 2 k tom raider gibi sperdirman gibi doom gibi rust tarzı oyunlarda 2k görsellik sunacak bir sistem .siz aklı başında birisine benziyorsunuz bir sistem toplayıp resim atar mısınız çünkü aşırı kafam karıştı. Tek istediğim 2k grafiklerde beni üzmeye ek görsellik sunan bir kasa .7800x3d ekleyince durduk yere 8 k fiyat artıyor

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
oguz kagan
bide hala diğer oyunlardaki performanstan bahsetmiş bu adam belki o oyunları oynamayacako yanayacak isede dengeli 4070 super ve 7500f bi sistem alır anlasana

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Fırat divitci
alooooo senin beynin yetmiyor herhalde adamın bir bütçesi var ve o bütçede ihtiyacına göre en yüksek performansı veren parçaları alması gerek bu adam sadece fps oyunu oynayacasa 7800x3d dünyanın en güçlü oyun işlemcisi ve onu almalı her zaman ekran kart güçlü olacak diye bi şey yok işlemci güçlü olacak diye bi şeyde yok eğer sadece hikayeli oyanayacksada ektan kartı 4070 ti super oluyor ve o kartta bütçedeki en güçlü en güçlü ekran kart ama senin beynin sanırım bunu anlamaya yetmiyor hem monitörü 144 hz olsa bile fps yükseldikçe oyun daha akıcı ve yumuşak olur ama sen bunuda bilmiyorsun ve bide monitör besleme diye bi şey bulmuşsun kim öğretti sana bunu monitör besleme öyle bi şey değil öğrenip gelirsen forumda yanıltıcı bilgi vermiş olmazsın
Dostum ben adamın bütçesinde 4070ti super öneriyorum zaten sen fps oynayacaksa 7800x3d alsın diye ekran kartını 4070 supere düşürüyorsun. Valorantta ekstra 400fps alması bu adam için hiç bir şeyi değiştirmeyecek ancak oynadığı hikayeli oyunlarda tüm ayarlar ultrada rt açık 50fps'ten 60fps'e çıkması bu adam için bir şeyleri değiştirir çünkü zaten monitör hertzinin üstünde değil.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Furkan Görür
Biostar a kötü diyenleri de gördük 🤣🤣 gidip giriş segment alıp kötülemeyin şu markayı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,785
Üyeler
141,893
Son üye
Truva
Top Bottom