Neler Yeni

PC HOCASI G6 - İŞLEMCİ SICAKLIK + UFAK İNCELEME

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Selamlar arkadaşlar 12 Haziran'da Gaminggen üzerinden sipariş vermiş olduğum, PC hocası G6 İntel sistemim bugün sabah saatlerinde bana teslim edildi. Öncelikle bu kadar hızlı kargolama yaptığı için gaminggen sitesini tebrik ediyorum. Sistemle beraber, işlemci, ram, SSD ve anakart kutusu da gayet düzenli şekilde yollanmış gayet memnun kaldım. Sistemle beraber Windows 11 kurulum ekranına kadar yüklenmiş şekilde geliyor. Ancak Windows 11 bana göre şuanlık stabil ve sorunsuz olmadığını düşündüğüm için Windows 10 kurulumu yaptım. Daha sonra Ekran kartı 'nın sürücüsünü kurup sistemi yeniden başlattım ve CPU temperature error hatası ile karşılaştım. Gaminggen müşteri hizmetleri ile görüştüğümde teknik destek için kasayı geri yollamam gerektiğini söylendi ve bugün tekrar yurtiçi kargoya geri teslim ettim.

Şimdi bazı arkadaşların saf kardeşim niye soğutucuyu söküp, termal macun sürüp tekrar denemedin dediğini duyar gibiyim... Benim de aklıma zaten tek seçenek olan işlemci soğutucusunun tam oturmadığı veya fabrikasyon olarak yetersiz termal macun ile geldiğini düşündüm. Evde yedekte termal macun yoktu. Satın almak ile uğraşmak istemedim. Ve zaten sıfır olarak gelen sistem için ekstra masraf yapmak, uğraşmak istemedim. Bakalım kargo tahminen yarın gaminggen 'e teslim edilmiş olur. Kaç gün içinde sistem sorunsuz şekilde teslim edilecek merak ediyorum. Gaminggen ile ilk alışverişimden sonra şimdi yaşanan aksilik gibi sorunların ne kadar sürede çözüleceğini de tecrübe etmiş olacağım. 😅

Sistem hata verdiğinde bir fotoğraf çekmiştim. Ön inceleme için paylaştım, kablo ve dağınıklık için kusura bakmayın 😅

Güncelleme Sistem tarafıma teslim edildi. Gamingen müşteri hizmetleri ve teknik destek ekibine teşekkür ediyorum

Ekler

• IMG_20220614_140141.jpg
    IMG_20220614_140141.jpg
    2.8 MB · Hit: 68
Son düzenleme:

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Soğutucuyu çıkarıp taksaydın termal macunu değiştirmene gerek olmazdı zaten. Sırf o kasayı kargo firmasına kadar taşımak daha zahmetli zaten soğutucuyu çıkarıp takmaktan.

Madyum

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Abdullah Kahveci
Selamlar arkadaşlar 12 Haziran'da Gaminggen üzerinden sipariş vermiş olduğum, PC hocası G6 İntel sistemim bugün sabah saatlerinde bana teslim edildi. Öncelikle bu kadar hızlı kargolama yaptığı için gaminggen sitesini tebrik ediyorum. Sistemle beraber, işlemci, ram, SSD ve anakart kutusu da gayet düzenli şekilde yollanmış gayet memnun kaldım. Sistemle beraber Windows 11 kurulum ekranına kadar yüklenmiş şekilde geliyor. Ancak Windows 11 bana göre şuanlık stabil ve sorunsuz olmadığını düşündüğüm için Windows 10 kurulumu yaptım. Daha sonra Ekran kartı 'nın sürücüsünü kurup sistemi yeniden başlattım ve CPU temperature error hatası ile karşılaştım. Gaminggen müşteri hizmetleri ile görüştüğümde teknik destek için kasayı geri yollamam gerektiğini söylendi ve bugün tekrar yurtiçi kargoya geri teslim ettim.

Şimdi bazı arkadaşların saf kardeşim niye soğutucuyu söküp, termal macun sürüp tekrar denemediğini duyar gibiyim... Benim de aklıma zaten tek seçenek olan işlemci soğutucusunun tam oturmadığı veya fabrikasyon olarak yetersiz termal macun ile geldiğini düşündüm. Evde yedekte termal macun yoktu. Satın almak ile uğraşmak istemedim. Ve zaten sıfır olarak gelen sistem için ekstra masraf yapmak, uğraşmak istemedim. Bakalım kargo tahminen yarın gaminggen 'e teslim edilmiş olur. Kaç gün içinde sistem sorunsuz şekilde teslim edilecek merak ediyorum. Gaminggen ile ilk alışverişimden sonra şimdi yaşanan aksilik gibi sorunların ne kadar sürede çözüleceğini de tecrübe etmiş olacağım. 😅

Sistem hata verdiğinde bir fotoğraf çekmiştim. Ön inceleme için paylaştım, kablo ve dağınıklık için kusura bakmayın 😅
Eline windows 11 deneme sürümü mu geldi yoksa direkt windows 11 mi geldi ?

• Beğen
Reaksiyonlar: f0ze

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eline windows 11 deneme sürümü mu geldi yoksa direkt windows 11 mi geldi ?
Windosws 11 deneme sürümü ile geliyor.

Soğutucuyu çıkarıp taksaydın termal macunu değiştirmene gerek olmazdı zaten. Sırf o kasayı kargo firmasına kadar taşımak daha zahmetli zaten soğutucuyu çıkarıp takmaktan.
Stok soğutucu termal macunu zaten kaliteli değil. Değiştirmeden çıkarıp taksaydım, 95 yerine 85 derece de çalışabilirdi. Teknik serviste herhalde idare edecek ortalama kalite de bir termal macun değişimi yapılır diye yolladım. Sağlık olsun. Dediğim gibi elde termal macun olmadığı için uğraşmak istemedim.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Windosws 11 deneme sürümü ile geliyor.

Stok soğutucu termal macunu zaten kaliteli değil. Değiştirmeden çıkarıp taksaydım, 95 yerine 85 derece de çalışabilirdi. Teknik serviste herhalde idare edecek ortalama kalite de bir termal macun değişimi yapılır diye yolladım. Sağlık olsun. Dediğim gibi elde termal macun olmadığı için uğraşmak istemedim.
hiç bir şey değişmezdi termal macuna ellemeden çıkarıp taksaydın da neyse

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem tarafıma teslim edildi. Gamingen müşteri hizmetleri ve teknik destek ekibine teşekkür ediyorum.

fuataydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fuat Aydın

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953