Neler Yeni

🔥 PC HOCASI GG-7 / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS TUF RX 7800 XT 36.999,00 ₺ 🔥

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,416
İsim
Yusuf
Ama sen ne zaman aldın ona bak günden güne değişiyor fiyatlar ekran kartı farkı var sıvı soğutma farkı vs var beklenti meselesi ya 7800xt tabii ki 3070 den çok daha üstün ama 3070 bana yeter dersen alırsın şahsen bana 3060ti bile yeter PC kullanacak olsam ama büyük bütçelerde almak isteyen de çok kişi var bu da gerçek
20gün önce :) bizim insanlarda garip bir mantık var. fiyatın kampanyalı olmadığını anlatmaya çalışıyorum ama diyorki 7800xt ile 3070 aynı mı. eee aradaki ekran kartındaki 6000tl eklersem 23000tl'lik devasa fark aynı mı? 20 gün öncesindeki kampanyaya eş değer olamıyorsa kimse kusura bakmasın. çünkü geçen ay ile bugün arasında dolar ikiye katlamadı, vergi artmadı, asgari ücretede zam gelmedi? ee nerden geliyor bu fiyat farkı diye sormuyorlar. bari adını hazır sistem kampaynası koymasınlar. tamam yüksek fiyatlı sistem alsınlar ama kampanyalı olmadığınıda bilsinler. benim takıldığım nokta bu. bazı sivri zeka arkadaşlara bakıyorum ne verirsen yutmaya alışmış, üstelik faiş fiyatında savunucusu, askeri olmuşlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

açıkladım yukarıda.

Hocam senin karşılaştırman çok uygun değil zaten ekran kartını çıkarınca diğer bileşenler senin uyguna aldım dediğinden daha uygun oluyor
ne dediğini hiç anlamadım bro. enteresan. diğer bileşenleri çıkınca 7800xtyi görebiliyorsun zaten kampanyalı mı kampanyasız mı olduğunu.

Son düzenleme:

..............

80+ Bronze
20gün önce :) bizim insanlarda garip bir mantık var. fiyatın kampanyalı olmadığını anlatmaya çalışıyorum ama diyorki 7800xt ile 3070 aynı mı. eee aradaki ekran kartındaki 6000tl eklersem 23000tl'lik devasa fark aynı mı? 20 gün öncesindeki kampanyaya eş değer olamıyorsa kimse kusura bakmasın. çünkü geçen ay ile bugün arasında dolar ikiye katlamadı, vergi artmadı, asgari ücretede zam gelmedi? ee nerden geliyor bu fiyat farkı diye sormuyorlar. tamam yüksek fiyatlı sistem alsınlar ama kampanyalı olmadığınıda bilsinler. benim takıldığım nokta bu. bazı sivri zeka arkadaşlara bakıyorum ne verirsen yutmaya alışmış, üstelik faiş fiyatında savunucusu, askeri olmuşlar.

açıkladım yukarıda.
Senin de anlamadığın nokta şu hocam aynı sistemi bana toplar mısın kaça toplayacaksın bi bakalım dediğin gibi fiyat fahiş mi
Ha şu konuda haklısın aman aman bi indirim yok ama kendi aldığınla bunu karşılaştırıp fiyat fahiş demen saçma bunu anlatmaya çalışıyoruz

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,416
İsim
Yusuf
Senin de anlamadığın nokta şu hocam aynı sistemi bana toplar mısın kaça toplayacaksın bi bakalım dediğin gibi fiyat fahiş mi
yukarıdaki ve önceki sayfalardaki yorumlarımı okuyabilirsin. önceki sayfalarda fiyatlarıada yazdım, kampanyalı fiyatta kampanya olmadığınıda yazdım. gerisini anlayamıyorsan ve faiş fiyata bakarak kampanyalı diyorsan senin mantığına yapabileceğim bir şey yok. ortada fol yok yumurta yokken çaktırmadan fiyatları yükseltiyorlar uyananın diyorum, kampanya adı altında indirimsiz olduklarını belirtiyorum. çünkü insanlar bellemiş bi akakçe /epey fiyat. sanki ana üreticisi bu bileşenlerin akakçe/epey. faiş fiyatlara aldanmayın diyorum.

Son düzenleme:

ersin45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Ersin Altın
Anakartlardan hangisi sorunsuzdur Asus tuf olanlardan b650 plus mı yoksa b650 plus wifi mı
Yoksa Asus prime b650ma wifi ii mı iyidir

Anakartlardan hangisi sorunsuzdur Asus tuf olanlardan b650 plus mı yoksa b650 plus wifi mı
Yoksa Asus prime b650ma wifi ii mı iyidir
Wifide kullanırım yeri geldikçe önemli olan biosu filan sıkıntı olmasın anakartın ve işlemciyi ileride guncelleye bileyim

+300tlye 750w tufu al fazlası gereksiz olur
Anakart hakkında bilginiz var mı

Selimi

80+
kasım 2023 indirimlerinde.
7500f'i 5200tl'den
b650 anakartı 3400tlden
kingston 2x8 6000mhz cl36 rgb rami 2100tlden
kingston nv2 512gb m2 ssd 700tlden
bitfenix 600w nova mesh kasa 1800tlden
sadece msi rtx 3070 ventus 3X'i ikinci elden 6000tl'ye alarak TOPLAMDA SİSTEMİMİ 19200TL'YE MAL ETTİM.
peki bu hazır sistemin fiyatım tam 37 BİN TEEEELEEE. OTUZ YEDİ BİN. diyeceklerim bu kadar arkadaşlar.
HEPİ TOPU 20 GÜN ÖNCEDEN BAHSEDİYORUZ.

mantık kuramayanlar için ek not yazayım. sistemimdeki ikinci el 3070tin 6000tl'sini aradaki 17000tl'lik farka eklediğinizde 23.000tl ediyor. ve tek tek alım şeklinde 4070ti alabiliyorsunuz. yani 20 gün öncesiyle günümüz arasında dolar ikiye katlamadı, vergi artmadı, asgari ücretede zam gelmedi. eee fiyatı arttıracak hiçbirşey yok sorsanız bu kampanya. aynen aynen.
Alıntıyı görüntüle
Kesinlikle katılıyorum. Özellikle ekran kartlarını çok fahiş fiyatlara satıyorlar. Adamlar neredeyse üreticiden daha fazla kâr ediyorlar. Kampanya adı altında satılan sistemleri bile bu adamlar fazlaca kâr ederek satıyorlar. İnsanların alma işini durdurup firmalara bu fahiş fiyat sistemine bir son verin bakalım demesi lazım.

TahinPekmez

80+ Silver
bütün oyunları 2k da akici oynatacak şekilde Optimize bir sistem olmus ve depolamada 1tb artik görmek istiyordum.bu güzel gelisme var.
Aslında 1080p sistem alinmamali bir kac senede geride kaliyor.

lebron23

80+ Bronze
20gün önce :) bizim insanlarda garip bir mantık var. fiyatın kampanyalı olmadığını anlatmaya çalışıyorum ama diyorki 7800xt ile 3070 aynı mı. eee aradaki ekran kartındaki 6000tl eklersem 23000tl'lik devasa fark aynı mı? 20 gün öncesindeki kampanyaya eş değer olamıyorsa kimse kusura bakmasın. çünkü geçen ay ile bugün arasında dolar ikiye katlamadı, vergi artmadı, asgari ücretede zam gelmedi? ee nerden geliyor bu fiyat farkı diye sormuyorlar. bari adını hazır sistem kampaynası koymasınlar. tamam yüksek fiyatlı sistem alsınlar ama kampanyalı olmadığınıda bilsinler. benim takıldığım nokta bu. bazı sivri zeka arkadaşlara bakıyorum ne verirsen yutmaya alışmış, üstelik faiş fiyatında savunucusu, askeri olmuşlar.

açıkladım yukarıda.

ne dediğini hiç anlamadım bro. enteresan. diğer bileşenleri çıkınca 7800xtyi görebiliyorsun zaten kampanyalı mı kampanyasız mı olduğunu.
Black friday de parçaları tek tek almışsın. Bir kere zaten uyguna almışsın. Bir de ekran kartı ikinci el. 20 gün geçmiş. Tabii ki fiyat farkı olacak.

Ne bekliyorsun ki? İkinci el kaç yıllık kart almışsın.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,416
İsim
Yusuf
Black friday de parçaları tek tek almışsın. Bir kere zaten uyguna almışsın. Bir de ekran kartı ikinci el. 20 gün geçmiş. Tabii ki fiyat farkı olacak.

Ne bekliyorsun ki? İkinci el kaç yıllık kart almışsın.
ben ne anlatmışım bu ne anlamış. helal kanka sana. mağazaların faiş fiyatlarının şakşakcılığını yaptığın için seni tebrik ederim. bence sen hemen 35K'ya almalısın, harika fiyat ya :D ne gerek var daha ucuza almaya. mazallah daha ucuza alsan büyük sıkıntıya girersin.

Son düzenleme:

jinxcarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Tarım
ikili tartışmaya dönmüş cevaplar ve konu dışı sistemi tartışsak mı biraz acaba ?

lebron23

80+ Bronze
ben ne anlatmışım bu ne anlamış. helal kanka sana. mağazaların faiş fiyatlarının şakşakcılığını yaptığın için seni tebrik ederim. bence sen hemen 35K'ya almalısın, harika fiyat ya :D ne gerek var daha ucuza almaya. mazallah daha ucuza alsan büyük sıkıntıya girersin.
Aferin sana

Mehm3t

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım
Çok güzel bir firma indirim yapıp alanlara iyi fiyattan kilitlediler

Top Bottom