Neler Yeni

Pc kullanım esnasında aniden donuyor

Eymen_11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Eymen öztürk
Merhabalar ben yeni bi PC aldım ancak arada sırada PC donuyor mouse hareket ediyor ancak uygulamalara giremiyorum bunun sebebi ne olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
Burhan Bey
Yeni alınan PC nin donması garip olmuş. Windows kurulu mu geldi yoksa siz mi kurdunuz? Sil baştan temiz bir kurulum yapın, bütün sürücülerin ve bios un güncel olmasına dikkat edin.

Eymen_11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Eymen öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni alınan PC nin donması garip olmuş. Windows kurulu mu geldi yoksa siz mi kurdunuz? Sil baştan temiz bir kurulum yapın, bütün sürücülerin ve bios un güncel olmasına dikkat edin.
Vatan bilgisayardan aldım orda kurdular windowsu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pcyi alalı 1.5 hafta falan oluyo

Suprağ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
sss sss
Vatan bilgisayardan aldım orda kurdular windowsu

Pcyi alalı 1.5 hafta falan oluyo
format at bak sıfırlamak ile format farklı şeyler format atın hocam duzelmezse vatan gisin soyleyin eger red ederlerse thh basvurun ama faturan var ise

Eymen_11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Eymen öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle şuana kadar 2 defa yaşadım ikiside valorantta iken alt tab atmaya çalışırken diğer hiçbir oyunda bu sorunu yaşamadım

Sir Degonet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Kemal
Şöyle şuana kadar 2 defa yaşadım ikiside valorantta iken alt tab atmaya çalışırken diğer hiçbir oyunda bu sorunu yaşamadım
Aynı sorun birebir aynısı bendede var valoranta yazdım bana mscomfigden microsoft seçenekleri kapatın gibi şeyler yazmışlar onları yapınca van81 hatası verdi tekrar eski ayarlara aldım ama donma hala devam ediyor.

Yani bariz oyunla alakalı sorunu ne diye sistemde birşeyleri kapattırmayı diretiyorlar enteresan.

Madned
(VALORANT Support)
21 Eyl 2024 10:51 UTC
Selamlar dostum,

Biletin için sana çok teşekkür ederiz. ^^

Sorunun çözümü için aşağıdaki adımları uygular mısın?

• Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla
  • "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "Tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla
  • LoL ve VALORANT için listede VGC adlı hizmeti devre dışı bırakmadığından emin ol. VGC hizmeti Vanguard olduğu için oyunlara girerken sorun yaşayabilirsin.
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla
  • Bilgisayarını yeniden başlat
  • Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Top Bottom