Neler Yeni

Çözüldü✓ PCI 3.0 Anakart için Ekran Kartı tavsiyesi

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
RX6600XT al pişman olmazsın. RX6600 yerine önerme nedenim aradaki 500 TL farka kesinlikle değecek olması. PCI 4.0 ekran kartı PCI 3.0 anakartta PCI 3.0 olarak rahatlıkla çalışır. Aynı şey M2 ssdlerde ve işlemcilerde de geçerli. Ona bakarsan R5 3600'de PCL 4.0 destekli bir işlemci.

Ha eğer dersen ki ben 3200 TL civarına rx6600 buldum rx6600xt 4200 4300 bandına o zaman rx6600 al.
Sana söz murat RX 6600 XT alacağım merak etme her şey tam olarak artık kafama oturdu. Bu saatten sonra kimseyi dinlemeyeceğim bazı insanlar gıcıklık olsun diye de yazıyorlar kötü niyetli oldukları için. ALLAH razı olsun çok sağ ol muratcım (y):)

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
Sana söz murat RX 6600 XT alacağım merak etme her şey tam olarak artık kafama oturdu. Bu saatten sonra kimseyi dinlemeyeceğim bazı insanlar gıcıklık olsun diye de yazıyorlar kötü niyetli oldukları için. ALLAH razı olsun çok sağ ol muratcım (y):)
Yanlış anlama çok insanla muhattap oluyorum aynı şeyi 50 kere anlatınca bıkıyorum o yüzden kalbini kırdıysam özür dilerim. Sana videosunu da attım oradan da bakabilirsin içini rahatlatmak için.

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Hocam %10 luk darboğaz olsaydı bile 6600xt almak daha mantıklı olurdu. Sonuçta bilgisayar bu ilerde işlemci değiştirirdin olur biterdi. Darboğaz herhangi bir zararı olan bir şey değil. Sadece tam performans alamamana neden olur. Kaldı ki atılan videolarda zaten açıkça görülüyor bir şey olmadığı. Darboğaza kafa yormaya gerek yok para zor kazanılan bir şey ama yaptığımız öneriler zaten parayı en verimli şekilde kullanmanız için.
Yardımcı olan arkadaşların hepsine güveniyorum. Sizi buraya çağırmamın sebebi bir arkadaş darboğaz yapar dediği içindi. Söylediklerinizi görsün ona göre yorum yapsın istedim. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış anlama çok insanla muhattap oluyorum aynı şeyi 50 kere anlatınca bıkıyorum o yüzden kalbini kırdıysam özür dilerim. Sana videosunu da attım oradan da bakabilirsin içini rahatlatmak için.
Baş tacısın sıkıntı yok kardeşim :) ALLAH razı olsun senden

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,583
İsim
Hacı
Dostum burada dalgaya alınacak bir nokta yok. Ben bilgisayardan anlasaydım zaten buraya gelip de konu açmazdım. Bilgili insanlardan görüş almak istedim. İnsanı soru sorduğuna pişman etmeyin parası sizin cebinizden çıkmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muratcım dar boğaz olayını abartan ben mi oluyorum ? acaba benim bilgim olsa zaten dillendirmem bazı arkadaşlar aklımı bulandırıyor. Sende biliyorsun ki para kazanmak kolay değil ben borçlanarak diğer parçaları aldım. Eğer sistem gereksiz bir hale gelecekse ben boşu boşuna bu yola girmiş oldum. Merak edip soru sormak bir şeyler öğrenmek güzel bir şeydir. Şu an benden daha fazla bilgin var bu senin araştırmacı bir insan olduğunu kanıtlıyor. Ne bileyim yazdıklarına üzüldüm doğrusu.
Darboğazı takmayın. 8 ay XEON X3470 ile RX 6600 XT kullandım ben. 😂

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Hocam %10 luk darboğaz olsaydı bile 6600xt almak daha mantıklı olurdu. Sonuçta bilgisayar bu ilerde işlemci değiştirirdin olur biterdi. Darboğaz herhangi bir zararı olan bir şey değil. Sadece tam performans alamamana neden olur. Kaldı ki atılan videolarda zaten açıkça görülüyor bir şey olmadığı. Darboğaza kafa yormaya gerek yok para zor kazanılan bir şey ama yaptığımız öneriler zaten parayı en verimli şekilde kullanmanız için.
550 watlık psu var elimde sistem için yeterli miydi onu sormayı unuttumda size :)

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,110
İsim
Hamza Ziya Üstün
Bir problem olmaz hocam yeterli gelir. Ancak yeterli pcie güç çıkışı olmasına dikkat edin. Büyük ihtimal yeterlidir ancak kart 8+8 pin güç istiyorsa ve psu da sadece bir tane 8 pin varsa ona göre adaptör gerekebilir.

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Bir problem olmaz hocam yeterli gelir. Ancak yeterli pcie güç çıkışı olmasına dikkat edin. Büyük ihtimal yeterlidir ancak kart 8+8 pin güç istiyorsa ve psu da sadece bir tane 8 pin varsa ona göre adaptör gerekebilir.
8+6 pin var :)

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,110
İsim
Hamza Ziya Üstün
Problem yok. Nitro+ rx6600xt de sadece 8 pin var.

alican mansuroğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
alican mansuroğlu

alican mansuroğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186