Neler Yeni

PlayStation 5 mi Xbox Series X mi Almalıyım?

auditoree

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Özer
Arkadaşlar selam. Öncelikle bu konuda fanboyca yorumlar istemediğimi belirtmeliyim. Sorum biraz spesifik olacak; bu yüzden enine boyuna tartışmak, konuşmak istiyorum. Öncelikle oyun oynamak için 3060lı bir laptop sahibiyim, oyunlarımı burada oynuyorum. Daha önce konsolum olmadı. 2025 Aralık ayına kadar Game Pass Ultimate aboneliğim mevcut. Last of Us serisi harici Ps oyunlarını ise (yeni çıkanlar hariç) PC'den oynadım.

2 hafta sonra Japonya'ya turistik bir seyahatte bulunacağım. Oradan ne alınır diye bakarken bu iki konsolun da 60.000 yen yani yaklaşık 12.000 ₺'ye denk geldiğini gördüm. Bu sebepten dolayı almanın çok mantıklı olacağını düşünüyorum. Aslında şu anlık ihtiyacım yok ama yeni nesil oyunlar için yatırımlık bile olsa iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.
Her şeyden önemlisi ise GTA 6'nın pc'ye daha geç çıkacağını ve benim 3060'lı laptopın çok da iyi performans vermeyeceğini göz önünde bulundurursak, hangisini almak daha mantıklı? GTA 6'nın Playstation exclusive çıkma ihtimali var mı? Game pass'im olmasından dolayı Series X şu anlık daha ağır basıyor, ancak GOW Ragnarok, Spider Man 2, TLOU2 gibi oyunları da deneyimlemek istiyorum. (Oyunların pahalı olması can sıkıyor tabi. )Bu yüzden ikilemde kaldım. Sizce hangisi? Siz olsanız ne yapardınız?

hürkuş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hüseyin Yücel
Hocam aklın hiç karışmasın. Xbox tarafı yenilgiyi kabul etti. Artık konsol üreticisi olmak yerine iyi bir oyun yayıncısı olmak istediklerini belirttiler. Hatta Microsoft oyunları PS tarafına da gelecek dediler. O yüzden PS5 almalısın. Muhtemelen gamepass önümüzdeki süreçlerde ps5 için de aktif olacaktır yada ona benzer bir şey. Bu arada benim de series x konsolum var. Satıp ps almayı düşünüyorum şu aralar

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
GTA 6 PlayStation ve Xbox X/S'ye çıkacak. Yatırımlık alacaksan Türkiye'de Xbox'ın piyasası o kadar da canlı değil. Dolayısıyla 3060'lı dizüstün de varsa Xbox almanın gereği yok.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,411
İsim
uwu
Arkadaşlar selam. Öncelikle bu konuda fanboyca yorumlar istemediğimi belirtmeliyim. Sorum biraz spesifik olacak; bu yüzden enine boyuna tartışmak, konuşmak istiyorum. Öncelikle oyun oynamak için 3060lı bir laptop sahibiyim, oyunlarımı burada oynuyorum. Daha önce konsolum olmadı. 2025 Aralık ayına kadar Game Pass Ultimate aboneliğim mevcut. Last of Us serisi harici Ps oyunlarını ise (yeni çıkanlar hariç) PC'den oynadım.

2 hafta sonra Japonya'ya turistik bir seyahatte bulunacağım. Oradan ne alınır diye bakarken bu iki konsolun da 60.000 yen yani yaklaşık 12.000 ₺'ye denk geldiğini gördüm. Bu sebepten dolayı almanın çok mantıklı olacağını düşünüyorum. Aslında şu anlık ihtiyacım yok ama yeni nesil oyunlar için yatırımlık bile olsa iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.
Her şeyden önemlisi ise GTA 6'nın pc'ye daha geç çıkacağını ve benim 3060'lı laptopın çok da iyi performans vermeyeceğini göz önünde bulundurursak, hangisini almak daha mantıklı? GTA 6'nın Playstation exclusive çıkma ihtimali var mı? Game pass'im olmasından dolayı Series X şu anlık daha ağır basıyor, ancak GOW Ragnarok, Spider Man 2, TLOU2 gibi oyunları da deneyimlemek istiyorum. (Oyunların pahalı olması can sıkıyor tabi. )Bu yüzden ikilemde kaldım. Sizce hangisi? Siz olsanız ne yapardınız?
Ps5 almalısın bide 14/15pro 128gbler orda ne kadar

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
YILDIRIM

Pc sahibiyken xbox konsolu aldım ve 2 ay sonra kullanmadığımı fark edip sattım şuanda ps5 ve pc sahibiyim ve bu şekilde ikisinide verimli bir şekilde kullanıyorum. Oyun fiyatlarını canını sıkmasın kendine konsol kardeşliği yapacak birini bul bu kişi arkadaşın olursa daha iyi olur indirim dönemlerinde yarı yarıya ödeyip alabilirsiniz oyunları ve ikinizde aynı anda oyuna girip oynayabilirsiniz.

asko56

80+ Bronze

Tarafsız yansız şaklabansız bir şekilde cevabım

Elinizde 3060 lı bir laptobunuz var ise dogal olarak bir series s sahibi oluyorsunuz ayırıca xbox ultimate üyeligi sahibi isen oyunları bir tane xbox joistigi alıp vpn üzerinden cloud ile birlikte oynayabilirsin. avantajın var

2. japonyadan en mantıklı hareket ps5 slim ve ne kadar yan aksesuarı vs varsa almak yani baz temel örnek vermem gerekir ise

joistik tr de kazık japonda ucuz olucaktır slim ps5 e ileri dönük 1 tb pci 4.0 ssd alman olucaktır gene japonyada ucuz olucaktır üstüne vergi idesi avantajında var o ssd yi direk slim söküp takıp cihazı gene kutusuan kaldırırsın ssd si hazır olur diger kulaklık ve dik stand yada renkli kapak da gene sana kalmış zevkine göre

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Elinizde 3060 lı bir laptobunuz var ise dogal olarak bir series s sahibi oluyorsunuz ayırıca xbox ultimate üyeligi sahibi isen oyunları bir tane xbox joistigi alıp vpn üzerinden cloud ile birlikte oynayabilirsin. avantajın var

2. japonyadan en mantıklı hareket ps5 slim ve ne kadar yan aksesuarı vs varsa almak yani baz temel örnek vermem gerekir ise

2. joistik tr de kazık japonda ucuz olucaktır slim ps5 e ileri dönük 1 tb pci 4.0 ssd alman olucaktır gene japonyada ucuz olucaktır üstüne vergi idesi avantajında var o ssd yi direk slim söküp takıp cihazı gene kutusuan kaldırırsın ssd si hazır olur diger kulaklık ve dik stand yada renkli kapak da gene sana kalmış zevkine göre
Aksesuar kısmını yazman yerinde olmuş. Burada aksesuar falan yok. PS5 dijital sürüm kullanıyorum. Siyah kapağı bulunmuyor. Türkiye'de Bilkom işi üstlendi ama konsol ve kontrolcü dışına çıkmazlar diye düşünüyorum.

asko56

80+ Bronze
Aksesuar kısmını yazman yerinde olmuş. Burada aksesuar falan yok. PS5 dijital sürüm kullanıyorum. Siyah kapağı bulunmuyor. Türkiye'de Bilkom işi üstlendi ama konsol ve kontrolcü dışına çıkmazlar diye düşünüyorum.
japonyaya gidip spiderman kapak yada siyah mat kapak olmazsa olmaz :D

auditoree

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Özer

joistik tr de kazık japonda ucuz olucaktır slim ps5 e ileri dönük 1 tb pci 4.0 ssd alman olucaktır gene japonyada ucuz olucaktır üstüne vergi idesi avantajında var o ssd yi direk slim söküp takıp cihazı gene kutusuan kaldırırsın ssd si hazır olur diger kulaklık ve dik stand yada renkli kapak da gene sana kalmış zevkine göre
Joystickler kulaklıklar vs için TR ile arasında öyle aman aman fiyat farkı yok. Dualshock burada 3k orada 2k'ya geliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bahsettiğiniz kapak mevzularına bakmadım ancak güzel olur tabii.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de anime kız figürü. O da olmazsa olmaz. Anime kız önemli. :D
Figürler aklımda özellikle Pokemon olanlar :)

Son düzenleme:

asko56

80+ Bronze
Joystickler kulaklıklar vs için TR ile arasında öyle aman aman fiyat farkı yok. Dualshock burada 3k orada 2k'ya geliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bahsettiğiniz kapak mevzularına bakmadım ancak güzel olur tabii.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Figürler aklımda özellikle Pokemon olanlar :)
dostum 1000 TL her zaman 1000 TL dir 3 aylık deluxe üyeligi parası

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun