Neler Yeni

Çözüldü✓ Premium kasa önerisi

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
Bütçe
4000
Selamlar, 2,5 yıl önce buradaki arkadaşların da yardımıyla ve maddi problemlerle zar zor 2060superli bir sistem toplamıştım, fakat parçaların markaları fiyatı altta tutmak için bilindik markalar değildi.
O zamanki maddi problemlerim artık yok, ve elimde olan sistemi satıp gerçekten küçüklükten beri hayal ettiğim, görünce vay anasını dediğim parçalarla sistem toplamak istiyorum.
Açıkçası maddi problem yok derken bi anda 30.000 nakit verebilecek vs. bir durumda da değilim. 4090 3090 tarzı şeyler hayal eden biri de değilim, benim gibi günde max 3 saat pc başında sadece oyun oynayan biri için aşırı gereksiz zaten. Asus Rog Strix B450-F / Corsair vengeance rgb pro 8*2 3200mhz / r5 3600 işlemci (yeni almıyorum şuan kullandığım bu ve bununla devam edicem.) / Asus ROG Strix 3060 TI OC parçalarını almayı düşünüyorum şuan hatta ramleri sipariş ettim bile. Aklımda Lian li Razer edition kasa almak vardı ama bir yandan da fansız bir kasaya 3900 vermek saçma geliyor çünkü sağlam fanlarla doldurmaya kalktığında sadece kasa 5000 tl yi geçiyor. Burda sormak istediğim şey varsa aklınızda Razer ekipmanlarla senkronize rgb çalıştırabilen bir kasa bana önermeniz.

Ayrıca Eski bilgisayarımın parçaları şuan satışta ve fiyatlarını uygun tuttuğumu düşünüyorum. Parçalar Palit 2060s dual / Biostar B450Mh / Darkflash Aquarius mesh kasa içinde ekstra 4 fan var toplamda 7

Satılık parçalar için de ayrıca ulaşabilirsiniz, foruma özel fiyatta yardımcı olmaya çalışırım :)

Raichu93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Atakan AKKUŞ
İlgilendiği Kategoriler
Age of Empires 1-2-3-4 ve Age of Mytholgy serileri.
Instagram
legendeliteteacher05
Phanteks p500a beyaz kasa şekil harbiden alınır .

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Harbiden güzel kasaymış, bayağı beğendim. Ama fanların kabloları 3pin sanırım B450-F de yanılmıyorsam 4 pinlik soketler vardı, Bağlantı kurmam mümkün mü?

Raichu93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Atakan AKKUŞ
İlgilendiği Kategoriler
Age of Empires 1-2-3-4 ve Age of Mytholgy serileri.
Instagram
legendeliteteacher05
Harbiden güzel kasaymış, bayağı beğendim. Ama fanların kabloları 3pin sanırım B450-F de yanılmıyorsam 4 pinlik soketler vardı, Bağlantı kurmam mümkün mü?
Videoları varsa bakabilirsin youtubeta vardır bence bağlantısı istersen ekstradan egzoz fanı takarsın ileride 140 mm lik ...

ziroo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
ikinci el
Discord
Ziroo#9999
3 pin fanlar dc voltaj ile kontrol edilebiliyor. Eski fanlarım o şekildeydi ve gigabyte anakartımdaki 4 pinli girişlerden kontrol etmiştim, benzer durum asusta da vardır elbet.

Kasa önerisine gelecek olursam, ben corsairin kasalarını çok seviyorum ve tavsiye ediyorum herkese. 4000 serisi kasa işinizi görecektir. Aslında bu kasaların getirisi corsair ekosistemine sahip olmak (ozellikle içinde kontrolcü olan kasaları almak karlı baya). Rgbler ve hızlar(commender pro ya da soğutucu ile gelen kontrolcüyle vs) icueya bağlı oluyor, anakartla vs uğraşmaya gerek kalmıyor. Kasaya sonradan fanlar eklemek de gayet kolay. Kendim de corsair ekosistemi kullanıyorum ve gayet memnumum. Ramleriniz de corsair olduğu için bu ekosistemden devam edebilirsiniz. Razer ekipmanım olmadığı için icue uygulaması ile test etmedim ama bazı senkronizasyonlar olabilir.

Lian-li de sevdiğim diğer kasa serisi. Özellikle o11d mini modelini beğeniyorum ama daha denemek nasip olmadı. Maaliyetli ama gösterişli kasalar. İkinci el lian-li kasa alıp corsair fan dizmek mantıklı olabilir. Malum lian-li fanlar baya pahalı.

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
3 pin fanlar dc voltaj ile kontrol edilebiliyor. Eski fanlarım o şekildeydi ve gigabyte anakartımdaki 4 pinli girişlerden kontrol etmiştim, benzer durum asusta da vardır elbet.

Kasa önerisine gelecek olursam, ben corsairin kasalarını çok seviyorum ve tavsiye ediyorum herkese. 4000 serisi kasa işinizi görecektir. Aslında bu kasaların getirisi corsair ekosistemine sahip olmak (ozellikle içinde kontrolcü olan kasaları almak karlı baya). Rgbler ve hızlar(commender pro ya da soğutucu ile gelen kontrolcüyle vs) icueya bağlı oluyor, anakartla vs uğraşmaya gerek kalmıyor. Kasaya sonradan fanlar eklemek de gayet kolay. Kendim de corsair ekosistemi kullanıyorum ve gayet memnumum. Ramleriniz de corsair olduğu için bu ekosistemden devam edebilirsiniz. Razer ekipmanım olmadığı için icue uygulaması ile test etmedim ama bazı senkronizasyonlar olabilir.

Lian-li de sevdiğim diğer kasa serisi. Özellikle o11d mini modelini beğeniyorum ama daha denemek nasip olmadı. Maaliyetli ama gösterişli kasalar. İkinci el lian-li kasa alıp corsair fan dizmek mantıklı olabilir. Malum lian-li fanlar baya pahalı.
Cevabın için teşekkürler, Dc voltaj nedir?

ziroo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
ikinci el
Discord
Ziroo#9999
Cevabın için teşekkürler, Dc voltaj nedir?
İki farklı fan kontrol yöntemi var;
ilki sık duyduğumuz pwm control. Bu fanlar 4 pinli olur ve genelde çoğu kontrolcüyle rahatça kontrol edilebilirler. 4. extra pin burda kısacası fanın ne kadar hızda dönmesi gerektiğini söyleyen datayı aktarıyor.
ikincisi dc voltage control. Bu fanlar 3pinli fanlar ve kontrolleri aslında üzerine verilen farklı voltajla kontrol ediliyor.
Anakartta biosta bu ayarlar oluyor genelde. Anakarttan çıkan portun pwm ya da dc ile kontrol edileceğini söyleyebiliyosunuz. Otomatik tanıyor ama yine de en kötü ihtimalde bu ayarlar biosta olur.

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
İki farklı fan kontrol yöntemi var;
ilki sık duyduğumuz pwm control. Bu fanlar 4 pinli olur ve genelde çoğu kontrolcüyle rahatça kontrol edilebilirler. 4. extra pin burda kısacası fanın ne kadar hızda dönmesi gerektiğini söyleyen datayı aktarıyor.
ikincisi dc voltage control. Bu fanlar 3pinli fanlar ve kontrolleri aslında üzerine verilen farklı voltajla kontrol ediliyor.
Anakartta biosta bu ayarlar oluyor genelde. Anakarttan çıkan portun pwm ya da dc ile kontrol edileceğini söyleyebiliyosunuz. Otomatik tanıyor ama yine de en kötü ihtimalde bu ayarlar biosta olur.
Kısacası tüm sistemi klavye vs. dahil senkronize kontrol etmek istiyorum. Hangi yolu izlemeliyim?

ziroo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
ikinci el
Discord
Ziroo#9999
Kısacası tüm sistemi klavye vs. dahil senkronize kontrol etmek istiyorum. Hangi yolu izlemeliyim?
herhangi bir ekosistem kullanabilirsiniz ama klavye mouse da işin içine girince iş anakarta doğru kayıyor. Asus aura destekli parçalar işinizi görebilir. Tavsiyelerimi yukarıda belirtmiştim.

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
İlgilendiğin için teşekkür ederim :)
herhangi bir ekosistem kullanabilirsiniz ama klavye mouse da işin içine girince iş anakarta doğru kayıyor. Asus aura destekli parçalar işinizi görebilir. Tavsiyelerimi yukarıda belirtmiştim.

ziroo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
ikinci el
Discord
Ziroo#9999

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
Siparişi verdim, beyazın fiyatı biraz fazla geldi siyah aldım ama o da bayağı güzel duruyor tavsiyen için tekrar teşekkür ederim :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,748
Üyeler
157,976
Son üye
Lhansent
Top Bottom