Neler Yeni

Ps 5 almak istiyorum ama

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,917
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Ps 5 fps değerleri 30- 60 120 çoğu oyun 60 fps destekliyor spiderman gibi oyunlar sizce farklı bir konsol mu almalıyım Nintendo rog ally steam deck gibi
Rog Ally bir konsolun yanında bir bilgisayar ancak eninde sonunda gene el konsolu Nintendoya bulaşma derim tr fiyatlandırması yok tuşları minnacık (kendim gördüm kullandım az birşeyde) Dualsenseye sahibim cidden bambaşka bir kol özellikle ps5 te kullanıcaksan tadı bambaşka oluyor 30-60-120 diye takılma konsolların 30 fpssi 60 fps gibi hissettiriyor (birebir denedim) ayrıca samsungun bazı televizyon ve monitörlerinde 30 fps görüntüyü 60 fpsye çevirme yolu var (hdmi bağlantısıyla bağlanıldığı zaman aktifleştirilebiliyor ancak)

AMD_islemci

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Mustafa Said Çerçi
Rog Ally bir konsolun yanında bir bilgisayar ancak eninde sonunda gene el konsolu Nintendoya bulaşma derim tr fiyatlandırması yok tuşları minnacık (kendim gördüm kullandım az birşeyde) Dualsenseye sahibim cidden bambaşka bir kol özellikle ps5 te kullanıcaksan tadı bambaşka oluyor 30-60-120 diye takılma konsolların 30 fpssi 60 fps gibi hissettiriyor (birebir denedim) ayrıca samsungun bazı televizyon ve monitörlerinde 30 fps görüntüyü 60 fpsye çevirme yolu var (hdmi bağlantısıyla bağlanıldığı zaman aktifleştirilebiliyor ancak)
Hangi modellerde var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nintendo ya çip takıyorlar oyunlar bedava oluyor ps5 + çipli Nintendo almayı düşünüyorum

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Fatih Ayhan

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,917
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hangi modellerde var

Nintendo ya çip takıyorlar oyunlar bedava oluyor ps5 + çipli Nintendo almayı düşünüyorum
Joyconları elin biraz büyükse eğer çok küçük gelicektir benim el uzunluğum yaklaşık 18 cm falan bana çok küçük gelmişti
Samsung M7 de var mesela alta konusunu bıraktım bendeki 43Cu8500 modelindede var (ürün 2023 çıkışlıydı yanlış bilmiyorsam)

Aynı güçte olan bi konsol için neden daha fazla yer kaplayan kaba bir model alsın? Aralarında performans anlamında bir fark mı var?
Yoo ikiside aynı 6 nm işlemciyi kullanıyor slim kasa daha şık ayrıca ve slimde 1 tb ssd ile gelirken fat kasa 825 gb ile geliyor

mehmet_10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
mehmet
Aynı güçte olan bi konsol için neden daha fazla yer kaplayan kaba bir model alsın? Aralarında performans anlamında bir fark mı var?
PS5 Slim ile fat kasa arasında güç farkı ve performans farkı yok. Slim sadece daha küçük ve depolaması bir tık fazla. PS5 Slim yerine. Fat kasa+ 1 tb ssd alabilir. Böylece ps5 slim parasına denk geliyor.

WecitWCT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet Mecit Çelik
Nintendo switch videosunu felan izledim pek hoşuma gitmedi bebeler için gibi duruyor bence asus rog ally al

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda boz
Ps 5 fps değerleri 30- 60 120 çoğu oyun 60 fps destekliyor spiderman gibi oyunlar sizce farklı bir konsol mu almalıyım Nintendo rog ally steam deck gibi
Kesinlikle ps5 . Grafikleri güzel. Oyunları güzel. Oyunları. Hikayeleri guzel. Kendi exculisive oyunlari grafik ve hikaye olarak harika. Konsol yeni nesil en kotu 5 yıl ömrü var . Dualsense kendi adaptic triger gibi özellikleri var . Oyunlar TL üzerinden değerlendiriliyor. Ve oyunlarda en iyi Türkçe destekleyen sağlayan konsol playstation. Bunların hiçbiri Nintendo da yok. Oyunlar dolar üzerinden, garfikleri ahım şahım değil hatta neredeyse telefonla aynı , hikaye desen yok gibi bir sey,resmi olarak hiç yoklar, turkiyede gereksiz pahalı ve yakında switch 2 çıkacak . Yani kısaca nintendo alacagina telefonnla oyna. Boşu boşuna o kadar para verme .

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda boz
Ps
Hangi modellerde var

Ps5 fat kasada 3 tane sürüm var cfi 1000,cfi 1100,cfi 1200. Hepsi 1 yıl arayla çıktı. Cfi 1000 seri 7nm ,soğutma bilogu büyük ve ağır. Kronik sorunları sıvı metal akması, coil whine ve dualsense drif problemi. Cfi 1100 7nm , soğutma bilogu biraz daha küçük ve hafif. Coil whine ve drif problemi var ama daha az .en sıcak çalışan ps5. Cfi 1200 6nm, daha küçük soğutma blogu ve daha hafif. Bunda bildiğim kadariyla çok bir sorun yok.(bende cfi 1200 kullanıyorum ve memnunum).ps5 slimde cfi 1200 gibi 6nm ,daha küçük,hafif ama gücü aynı. Ayrıca hafızası 1tb oldu. Fat kasada 825gb

AMD_islemci

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Mustafa Said Çerçi
Ps

Ps5 fat kasada 3 tane sürüm var cfi 1000,cfi 1100,cfi 1200. Hepsi 1 yıl arayla çıktı. Cfi 1000 seri 7nm ,soğutma bilogu büyük ve ağır. Kronik sorunları sıvı metal akması, coil whine ve dualsense drif problemi. Cfi 1100 7nm , soğutma bilogu biraz daha küçük ve hafif. Coil whine ve drif problemi var ama daha az .en sıcak çalışan ps5. Cfi 1200 6nm, daha küçük soğutma blogu ve daha hafif. Bunda bildiğim kadariyla çok bir sorun yok.(bende cfi 1200 kullanıyorum ve memnunum).ps5 slimde cfi 1200 gibi 6nm ,daha küçük,hafif ama gücü aynı. Ayrıca hafızası 1tb oldu. Fat kasada 825gb
Soğutma bloğu
küçük olduğu için isinmazmi

Ps

Cfi 1200 mü en iyisi slim mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda boz
Soğutma bloğu
küçük olduğu için isinmazmi

Cfi 1200 mü en iyisi slim mi
Cfi 1100 serisinde nanometre aynı kalıp soğutma blogu küçüldüğü için isiniyor ama cfi 1200 de ikiside küçülüyor o yüzden pek bir değişiklik olmuyor .
Cfi 1200 le slim neredeyse herşeyi aynı nanometresi, gücü,sıcaklığı.sadece daha fazla alana sahip(+175gb)ve daha küçük.zaten internetten bakarsaniz cfi 1200 içinde biraz boşluk var. Slimde sadece o boşluk gidiyor gibi dusunebilirsiniz. Eğer arasında çok far yoksa tabii ki slim alın. Yoksa rahatlıkla cfi 1200 alabilirsiniz

Ayrıca slimde dik koymak istiyorsanız ayrı satılan standı almanız gerekiyor

Son düzenleme:
Top Bottom