Neler Yeni

Ps 5 almak istiyorum ama

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Hasan Can BALIKCI
Ps5 ve PC kullanıcısı ve 4k monitör ile kullanan bir kullanıcı olarak destek atmaya geldim. Öncelikle pcn yoksa ilk PC al konsol alma. Konsol alacağım illa oraya karışma dersen ps5 slim 2016 sürümü diye geçer fat dediğiniz ise 1216 son sürümü 1116 alma. 1016 alma şuan en son sürümü 1216 al. Ama bunlardan önce sana tavsiyem tr garantili sony cihazı bul. Bütün kolların drift muhabbeti aynı farkı yok. İstediğin marka model kol al analog her kolda bozulur. Ps5in 30 fpsi 60 FPS gibi yazan arkadaşa inanma öyle bir şey yok. Oyundan oyuna farklılıklar var burada senin hangi oyunu oynamak istediğin ve hangi ekran ile oynamaya karar verdiğin önemli. Eğer çok oyun oynayacağım grafik FPS istiyorsan PC almanı tavsiye ederim. Kolla oynamak istiyorsan PC + kol. Ps5 alacağım diyorsan 1216cd sürüm alacaksın. Slim ile aralarında anakart farkı var. Slime 5bin fazla verilmez 25 filan şuan birde ithal garanti. Kafana takılan soru varsa cevaplarım.

AMD_islemci

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Mustafa Said Çerçi
Ps5 ve PC kullanıcısı ve 4k monitör ile kullanan bir kullanıcı olarak destek atmaya geldim. Öncelikle pcn yoksa ilk PC al konsol alma. Konsol alacağım illa oraya karışma dersen ps5 slim 2016 sürümü diye geçer fat dediğiniz ise 1216 son sürümü 1116 alma. 1016 alma şuan en son sürümü 1216 al. Ama bunlardan önce sana tavsiyem tr garantili sony cihazı bul. Bütün kolların drift muhabbeti aynı farkı yok. İstediğin marka model kol al analog her kolda bozulur. Ps5in 30 fpsi 60 FPS gibi yazan arkadaşa inanma öyle bir şey yok. Oyundan oyuna farklılıklar var burada senin hangi oyunu oynamak istediğin ve hangi ekran ile oynamaya karar verdiğin önemli. Eğer çok oyun oynayacağım grafik FPS istiyorsan PC almanı tavsiye ederim. Kolla oynamak istiyorsan PC + kol. Ps5 alacağım diyorsan 1216cd sürüm alacaksın. Slim ile aralarında anakart farkı var. Slime 5bin fazla verilmez 25 filan şuan birde ithal garanti. Kafana takılan soru varsa cevaplarım.
PC var ama konsol kullanmak istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

165 hz 1080p monitör var bide 4k 60hz TV var

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Hasan Can BALIKCI
PC var ama konsol kullanmak istiyorum

165 hz 1080p monitör var bide 4k 60hz TV var
Bende de PC vardı özel oyunları için 4k 144 hz monitor ile set halinde aldım. Konsolların gücü belli dostum. Bazı oyunlar gerçekten çok optimize örnek verirsem god of War Ragnarok. Çok keyif aldım 4k oynarken 80fpslerde stabil oynatıyor ve grafikler gerçekten çok tatmin edici. 1080p monitörden 4kya geçtim eğer hikaye oynayacağım stabillik ve özel oyun istiyorsan Xbox değil kesinlikle ps5 1216a ve üstü yani slim almalısın. Çoğu oyunlarda dualsensin titreşimleri ve özellikleri mevcut ama şunu unutma PSN plus çok pahalı ve cdli oyuna ihtiyacın olacak. 4k 60hz tvn güzelse yani inputlag ve ghosting yoksa ideal keyifte HDR açarak oynamani tavsiye ederim. Kafana takılan özellikle soru varsa ya da yayın istersen dc gel gösteririm

AMD_islemci

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Mustafa Said Çerçi
Bende de PC vardı özel oyunları için 4k 144 hz monitor ile set halinde aldım. Konsolların gücü belli dostum. Bazı oyunlar gerçekten çok optimize örnek verirsem god of War Ragnarok. Çok keyif aldım 4k oynarken 80fpslerde stabil oynatıyor ve grafikler gerçekten çok tatmin edici. 1080p monitörden 4kya geçtim eğer hikaye oynayacağım stabillik ve özel oyun istiyorsan Xbox değil kesinlikle ps5 1216a ve üstü yani slim almalısın. Çoğu oyunlarda dualsensin titreşimleri ve özellikleri mevcut ama şunu unutma PSN plus çok pahalı ve cdli oyuna ihtiyacın olacak. 4k 60hz tvn güzelse yani inputlag ve ghosting yoksa ideal keyifte HDR açarak oynamani tavsiye ederim. Kafana takılan özellikle soru varsa ya da yayın istersen dc gel gösteririm
Televizyon modeli ve monitör modeli

Ekler

• Screenshot_2023-12-05-22-01-32-568_com.dmall.mfandroid.jpg
    Screenshot_2023-12-05-22-01-32-568_com.dmall.mfandroid.jpg
    732.5 KB · Hit: 28
  • Screenshot_2023-12-05-22-14-33-604_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-05-22-14-33-604_com.android.chrome.jpg
    391 KB · Hit: 28
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Hasan Can BALIKCI
Televizyon modeli ve monitör modeli
Ben olsam TV'ye ps5 alır orda oynarım hikayeli oyunlar TV'nin ses sistemi ile çok sarar. Pcn varmış zaten bende monitör 4k 32 inç var o yüzden zevkli oluyor 60hz modunda ps5 ile her şey gider bu Tv'de.

mifdal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Elvan kocer
Konsol diyorsan ps5. fpse falan cok takilma onemli olan yukleme hizlari ki ps5 de ssd var ben ps4te bu konudan cok çektim(yukleme ekranlari) pcye gectim. Ps5 almamam fiyatlarina yok yere zam yapilmasindan dolayiydi bu arada.

Hangisi butcene uyarsa artik cfi surumune bak sadece 12yle baslayan seri iyi diye biliyorum
60 fps gayet yeterli ama fps çok önemli

Ps5 fat Kasa + Nintendo switch

Pc yi sevmiyorum Windows ve optimize sorunları yüzünden ve pc başında oyun oynamak çok rahat değil
katılıyorm last of s part 1 pc de oynarken ne hatalar yaşadım 2 kere oyna giremedim

tv daha mantıklı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
955,221
Üyeler
150,630