Neler Yeni

Rehber PSN Kardeşliği nedir? Nasıl yapılır?

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
PSN Kardeşliği nedir, nasıl yapılır?

Selamlar, yeni bir rehber ile karşınızdayım.

Bu rehberde PSN kardeşliğinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatacağım.

Öncelikle,

Bu rehberi okumadan önce bilmeniz gereken bilgiler ve terimler

• Primary hesap :
Cihazda ''Ana Hesap'' olarak etkinleştirilen hesaplardır ''Primary'' dediğimiz hesaplar.

• Secondary hesap :''Secondary'' hesaplar ise adında olduğu gibi ikinci, ana hesap olarak etkinleştirilmeyen hesaplardır.

• Primary hesapta olan her içeriği diğer ''Secondary'' hesaplar ücretsiz şekilde kullanabiliyor. Fakat internete bağlı kalmak zorunlu.

Örnek olarak siz Primary hesaptan PS Plus alırsanız sizin PS4 sisteminizde ekli olan bütün ''Secondary'' hesaplar PS Plus'dan yararlanabiliyor.*

• Bir PSN hesabı sadece 1 tane PS4 sistemi üzerinde ''Ana Hesap (Primary)'' olarak etkinleştirilebilir.

•PSN Kardeşliği sadece dijital oyunlarda geçerlidir. CD'li oyunlarda bu yöntem kullanılmaz.

Bu bilgiler ve terimler işimize yarayacak.

Bunlardan da bahsettiğime göre asıl kısımlara geçebiliriz,

1) PSN Kardeşliği nedir?

PSN Kardeşliği 2 kişinin birleşip, PS Store'daki oyunların ücretini yarı yarıya ödeyerek satın almasına denir.

2) PSN Kardeşliği yaparken nelere dikkat edilmeli?

Aslında bu konuda aşırı dikkat edilmesi gereken şey yok ama bir tane, çok ama çok önemli bir madde bulunmakta.

Kesinlikle ama kesinlikle bu yöntemi tanımadığınız, bilmediğiniz bir kişiyle yapmaya kalkışmayın.
Bu tür yöntemlerde dolandırıcılık çok oluyor, tanımadığınız biriyle bu yöntemi yapıp da olur da hesabınız çalınırsa boş yere üzülmeyin.
Tanıdığız ve güvendiğiniz insanlarla yapmaya çalışın bu yöntemi.

Geldik en önemli kısıma,

3) PSN Kardeşliği nasıl yapılır?

PSN kardeşliğini yapmak için 2 farklı yöntem bulunmakta.

Yöntem 1 - Hesap Paylaşma
Örnekli olarak anlatmak isterim. Şu şekilde anlatabiliriz.

Ben, bir arkadaşımla anlaştım. İkimizde birbirimize hesaplarımızı verdik.
Benim; arkadaşımın hesabını kendi PS4'ümde ''Ana (Primary) Hesap'' olarak, arkadaşımın da, benim hesabımı kendi PS4'ünde ''Ana (Primary) Hesap'' olarak etkinleştirmesi gerekiyor.

Bu şekilde ben, arkadaşımın hesabındaki oyunları kendi hesabımda, arkadaşım ise, benim hesabımdaki oyunları kendi hesabında oynayabiliyor.
(Yukarıda belirttiğim gibi, Primary hesaptaki bütün içerikleri diğer hesaplar internete bağlı olmak şartıyla ücretsiz kullanabiliyor.)

Yöntem 2 - Bir Kişinin Hesabı Üzerinden Oyunları Ortak Alma
Bunu da örnekle anlatmak isterim. Şu şekilde açıklayabiliriz.

Arkadaşımla anlaştım. 400TL'lik oyun beğendik. Benim veya arkadaşımın hesaplarından birisinden, hangisi olduğu farketmez, oyunu alıyoruz. Ve fiyatı da 200-200 olarak ödüyoruz. Bu şekilde oyunu yarı fiyatına almış oluyoruz.

Oyunu aldıktan sonra yapmamız gereken şey ise çok basit. Oyun kimin hesabından alındıysa diğer kişi, oyunun alındığı hesabı kendi PS4 sistemi üzerinde ''Ana (Primary) Hesap'' olarak etkinleştiriyor.
Bu sayede kendi hesabında oyunu oynayabiliyor.
(Yukarıda belirttiğim gibi, Primary hesaptaki bütün içerikleri diğer hesaplar internete bağlı olmak şartıyla ücretsiz kullanabiliyor.)

Oyunun alındığı hesabın sahibi ise ''Ana (Primary) Hesap'' olarak etkinleştirmiyor çünkü zaten oyun hesabında bulunduğu için hesabını ''Primary'' olarak ayarlamadan da oyunu kendi hesabında oynayabiliyor.

Ek olarak, iki kişi tek hesap üzerinden alıp bu ''Primary'' etkinleştirme olayını yapmadan, aynı hesap üzerinden oyunu oynayabilir. Ama şunu belirtmeliyim. Aynı hesaba aynı anda 2 farklı cihazdan giriş yapamazsınız. Sadece 1 cihaz üzerinden giriş yapılabilir.

------------------------------------------------------------------------------------

*PS Plus aylık oyunlarından yararlanamıyor ancak online oyun oynayabiliyor.
Tabi "Primary" hesaptan PS Plus aylık oyunları alınırsa Secondary hesaplar da yararlanabilir.

------------------------------------------------------------------------------------

Hazırladığım 'PSN Kardeşliği nedir? Nasıl yapılır?'' rehberim burada bitiyor.
Okuduğunuz için çok ama çok teşekkür ederim.
Yararlı olduysa ne mutlu bana.

Son düzenleme:

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Rehber güzelde gözüm ağrıdı :) Rengi değiştirsen fena olmaz.

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
Sabah sabah ne günaydını
Çok güzel olmuş bu saatte okuyamıyorum hocam gözlerim acıyor

BandLedend

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Kaan Sevinç
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı - Minecraft - Fortnite
Discord
Bandwitch#2635
PSN hesabım çalındığında çalan kişi başka bir kişi ile kardeşlik yapmıştı.Aklıma geldi söyliyim dedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,949
Üyeler
140,733
Son üye
Enes6363
Top Bottom