Neler Yeni

Rehber PSN Kardeşliği nedir? Nasıl yapılır?

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Beyaz temaya alıyım dedim almaz olaydım, ama şimdi renk değiştirirsem siyah temada okunmayacak. Bu rehber siyah tema özel rehber.
Oku oku bitiremedim :D
Şaka bir yana güzel olmuş eline sağlık.

Ekler

• asdasdasdasdsa.PNG
    asdasdasdasdsa.PNG
    8.5 KB · Hit: 61

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Rehber güzel olmuş, ben de bir ekleme yapayım:
PS5'in çıkışı ile birlikte 2 kişi PS4'ten, 2 kişi PS5'ten oynacak şekilde bir hesapta 4 kişi kardeşlik yapabiliyor.

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlarınla yaparsan çok faydalı bir şey bu olay.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
NOT : BU REHBERİ KOYU TEMA İLE OKU. ZATEN BEYAZ TEMA İLE OKUMAYA GELDİYSEN FARKETMİŞSİNDİR :)

PSN Kardeşliği nedir, nasıl yapılır?

Selamlar, yeni bir rehber ile karşınızdayım.

Bu rehberde PSN kardeşliğinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatacağım.

Öncelikle,

Bu rehberi okumadan önce bilmeniz gereken bilgiler ve terimler

• Primary hesap :
Ciihazda ''Ana Hesap'' olarak etkinleştirilen hesaplardır ''Primary'' dediğimiz hesaplar.

• Secondary hesap :''Secondary'' hesaplar ise adında olduğu gibi ikinci, ana hesap olarak etkinleştirilmeyen hesaplardır.

Primary hesapta olan her içeriği diğer ''Secondary'' hesaplar ücretsiz şekilde kullanabiliyor. Fakat internete bağlı kalmak zorunlu.

Örnek olarak siz Primary hesaptan PS Plus alırsanız sizin PS4 sisteminizde ekli olan bütün ''Secondary'' hesaplar PS Plus'dan yararlanabiliyor.*

Bir PSN hesabı sadece 1 tane PS4 sistemi üzerinde ''Ana Hesap (Primary)'' olarak etkinleştirilebilir.

PSN Kardeşliği sadece dijital oyunlarda geçerlidir. CD'li oyunlarda bu yöntem kullanılmaz.

Bu bilgiler ve terimler işimize yarayacak.

Bunlardan da bahsettiğime göre asıl kısımlara geçebiliriz,

1) PSN Kardeşliği nedir?

PSN Kardeşliği 2 kişinin birleşip, PS Store'daki oyunların ücretini yarı yarıya ödeyerek satın almasına denir.

2) PSN Kardeşliği yaparken nelere dikkat edilmeli?

Aslında bu konuda aşırı dikkat edilmesi gereken şey yok ama bir tane, çok ama çok önemli bir madde bulunmakta.

Kesinlikle ama kesinlikle bu yöntemi tanımadığınız, bilmediğiniz bir kişiyle yapmaya kalkışmayın.
Bu tür yöntemlerde dolandırıcılık çok oluyor, tanımadığınız biriyle bu yöntemi yapıp da olur da hesabınız çalınırsa boş yere üzülmeyin.
Tanıdığız ve güvendiğiniz insanlarla yapmaya çalışın bu yöntemi.

Geldik en önemli kısıma,

3) PSN Kardeşliği nasıl yapılır?

PSN kardeşliğini yapmak için 2 farklı yöntem bulunmakta.

Yöntem 1 - Hesap Paylaşma
Örnekli olarak anlatmak isterim. Şu şekilde anlatabiliriz.

Ben, bir arkadaşımla anlaştım. İkimizde birbirimize hesaplarımızı verdik.
Benim; arkadaşımın hesabını kendi PS4'ümde ''Ana (Primary) Hesap'' olarak, arkadaşımın da, benim hesabımı kendi PS4'ünde ''Ana (Primary) Hesap'' olarak etkinleştirmesi gerekiyor.

Bu şekilde ben, arkadaşımın hesabındaki oyunları kendi hesabımda, arkadaşım ise, benim hesabımdaki oyunları kendi hesabında oynayabiliyor.
(Yukarıda belirttiğim gibi, Primary hesaptaki bütün içerikleri diğer hesaplar internete bağlı olmak şartıyla ücretsiz kullanabiliyor.)

Yöntem 2 - Bir Kişinin Hesabı Üzerinden Oyunları Ortak Alma
Bunu da örnekle anlatmak isterim. Şu şekilde açıklayabiliriz.

Arkadaşımla anlaştım. 400TL'lik oyun beğendik. Benim veya arkadaşımın hesaplarından birisinden, hangisi olduğu farketmez, oyunu alıyoruz. Ve fiyatı da 200-200 olarak ödüyoruz. Bu şekilde oyunu yarı fiyatına almış oluyoruz.

Oyunu aldıktan sonra yapmamız gereken şey ise çok basit. Oyun kimin hesabından alındıysa diğer kişi, oyunun alındığı hesabı kendi PS4 sistemi üzerinde ''Ana (Primary) Hesap'' olarak etkinleştiriyor.
Bu sayede kendi hesabında oyunu oynayabiliyor.
(Yukarıda belirttiğim gibi, Primary hesaptaki bütün içerikleri diğer hesaplar internete bağlı olmak şartıyla ücretsiz kullanabiliyor.)

Oyunun alındığı hesabın sahibi ise ''Ana (Primary) Hesap'' olarak etkinleştirmiyor çünkü zaten oyun hesabında bulunduğu için hesabını ''Primary'' olarak ayarlamadan da oyunu kendi hesabında oynayabiliyor.

Ek olarak, iki kişi tek hesap üzerinden alıp bu ''Primary'' etkinleştirme olayını yapmadan, aynı hesap üzerinden oyunu oynayabilir. Ama şunu belirtmeliyim. Aynı hesaba aynı anda 2 farklı cihazdan giriş yapamazsınız. Sadece 1 cihaz üzerinden giriş yapılabilir.

------------------------------------------------------------------------------------

*PS Plus aylık oyunlarından yararlanamıyor ancak online oyun oynayabiliyor.
Tabi "Primary" hesaptan PS Plus aylık oyunlarını alınırsa Secondary hesaplar da yararlanabilir.

------------------------------------------------------------------------------------

Hazırladığım 'PSN Kardeşliği nedir? Nasıl yapılır?'' rehberim burada bitiyor.
Okuduğunuz için çok ama çok teşekkür ederim.

Yararlı olduysa ne mutlu bana.
Yazıyı renksiz yazsan da aynı renk olacakken neden böyle bir şey yapma gereği duydun?
Beyaz ile işaretlediğin yerleri seçip renklerini kaldır, bu şekilde gerçekten saçma olmuş.

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Yazıyı renksiz yazsan da aynı renk olacakken neden böyle bir şey yapma gereği duydun?
Beyaz ile işaretlediğin yerleri seçip renklerini kaldır, bu şekilde çok saçma olmuş.
Renkleri nasıl kaldıracağımı bulamadım ki, ondan böyle yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Renkleri nasıl kaldıracağımı bulamadım ki, ondan böyle yaptım.
Tamam hallettim.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Gardaşum para vir oyun alacam

KirliKill

80+ Silver
Peki ben forumda birisiyle psn kardeşliği yaptım diyelim forumdaki insanda doland8rdı beni o zaman ne yapabilirim ?

Top Bottom