Neler Yeni

R9 7950X3D ve RTX 4090 sistem nasıldır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
MEHMET
alma

kanka benimki cl30 bu 40 mış yeni farkettim 4k ya cl40 alınmaz dediğin gibi bewn geyming gecesinde 3700 e aldıydım bunu :D
hocam zaten bende zaman bol indirime gireni alıyorum mesela anakart düşmesi bekleniyor düştüğü an alacağım 2000TL kar

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Ona 7K verileceğine 1000TL daha verilip 2X32GB 6000MHz CL30 set bile dizilir 😀
2 ay önce şunun cl30 6000mhz silver versiyonu 3400 lira mıydı neydi keriz gibi almamıştım

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
MEHMET
Sistem için toplam bütçeniz nedir?
Paranız hazır mı ?
Sistemden Beklentiniz Nedir ? Neler yapacaksınız ?
AMD nvdia takıntin var mı ?
1 bütçe sen nedersense o kadar ama yinede bir rakam lazımsa max 100K ama üstünede çıkabilirim zorlasam
2 param yarı hazır değil yarı hazır oldukça üstüne katıyorum
3 sistemden beklentim güzel oyun oynatacak ve oyun geliştirecek aynı zamanda yazılım ve yayıncı olmasını bekliyorum
4 takıntım yok ama hocam kötü yorumlardan dolayı nvidia baksınıyım beni korkutuyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne tür geliştiryorsunuz varmı projeniz steame yapcağınız varsa oyunu alırım
henüz yok bu işlerde yeniyim ama inanıyorum yapıcağıma yani umarım şimdiden zemin oluşturuyorum

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,199
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
1 bütçe sen nedersense o kadar ama yinede bir rakam lazımsa max 100K ama üstünede çıkabilirim zorlasam
3 sistemden beklentim güzel oyun oynatacak ve oyun geliştirecek aynı zamanda yazılım ve yayıncı olmasını bekliyorum
4 takıntım yok ama hocam kötü yorumlardan dolayı nvidia baksınıyım beni korkutuyorlar
Maksimum limit gerekiyor benim için yani bir bütçe olması lazım 100 bin ama üstüne kaç olur 5/10 mu ona göre hareket etmek isterim zira ben paranın son kuruşuna kadar kullanırım

Berkarda

80+ Silver
bazılarını taksitle alın bence

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

henüz yok bu işlerde yeniyim ama inanıyorum yapıcağıma yani umarım şimdiden zemin oluşturuyorum
Bana kalırsa parçaları çok abartmadan iyi bir işlemci ve RTX 4080 ile 60-70K bandı bir şey fazlasıyla yeter diye düşünüyorum. En iyisi en pahalısı olacak diye kendinizi zorlamaya değecek düzeyde bir performans farkı olmayacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
MEHMET
Maksimum limit gerekiyor benim için yani bir bütçe olması lazım 100 bin ama üstüne kaç olur 5/10 mu ona göre hareket etmek isterim zira ben paranın son kuruşuna kadar kullanırım
hocam limitsiz gibi düşün ama mistik fiyatlara veya fantezilere gerek yok benim topladığım sistem tarzı fiyatlarda

Bana kalırsa parçaları çok abartmadan iyi bir işlemci ve RTX 4080 ile 60-70K bandı bir şey fazlasıyla yeter diye düşünüyorum.
evet bencede yeterlidir fazlası gereksize kaçar

bazılarını taksitle alın bence
ekran kartında ve işlemciyi taksitle alabilirim büyük oranla

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,199
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hocam limitsiz gibi düşün ama mistik fiyatlara veya fantezilere gerek yok benim topladığım sistem tarzı fiyatlarda

evet bencede yeterlidir fazlası gereksize kaçar
Tm ben gerekeni yapicam

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
MEHMET
peki benim başta topladığım sistem alınır mı? ram'in değiştiğini varsayarsak

Minrou

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Abdullah Ahmet er
Bir sistem topladım ama daha almadım sistemi önerir misiniz ve birkaç sorum olacak bu sistem hakkında

1 bu sistemde watt yeterli midir sorun olur mu?
2 parçaları ayrı markalardan toplamak sorun yapar mı?
3 bu X3D işlemcilerde sorun varmış ASUS anakartlarda doğru mu bilmiyorum ama umarım doğru değildir
4 RTX 4090 yanma olayları gerçeklerşirmi yoksa bu güç kaynağına güven olur mu?
5 ve son olarak neden bütün herkes 4080 topluyorda 4090 değil (genellikle youtuberler)

Anakart

İşlemci

Ram

Ekran kartı

Soğutucu

PSU(Güç kaynağı)

SSD

Kasa
1000w yeterli
ayrı ayrı markalardan toplamak sorun yapmaz
x3d işlemci sorunları çözüldü asus kendini zeki sanıp soc w ı 1.3 e sabitledik diyip 1.4 lere oc yapıyordu .dd
4090 yanma olayları halen mevcut yanma sebebide soketin tam oturulmaması diye biliyorum şans işi biraz
4090 çok overkill bi kart sadece oyunlar için 4080 daha mantıklı kalıyor fiyat ve perf açısından ama 4090 olmasını gerektirecek bi iş yapıyorsan alınabilir çok güzel kart 4090
Sisteme genel olarak yorumumda ramleri trident z5 yapardım yerinde olsam ve render+oyun gibi şeyler yapacaksan intel e dönüş mantıklı olabilir x3d işlemciler sadece oyuna focus render olarak daha kötü kalıyorlar normal amd lere veya intellere göre.
Kasa olarakta bence 10k o kasaya vermektense daha güzel kasa alınabilir özelden falan bütçe yazarsan bakarım senin için

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,199
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
peki benim başta topladığım sistem alınır mı? ram'in değiştiğini varsayarsak
Kardeşim senin topladığın sistem 132 bin TL filan yapıyor sen 100 bin filan dedin şimdi bütçe nedir gerçekten ben ona takıldım

Top Bottom