Neler Yeni

Çözüldü✓ Ram'i geri almalımıyım?

LynxE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Yunus Emre Gül
Dostlar sarı site üzerinden param güvende ile bir ram satışı yaptım.

Ürünü kargoladıktan 3 gün sonra kargo adamın eline ulaştı.RAM adama ulaşınca kendisinden ürünü bir an önce onaylamasını rica ettim.1 gün sonra şahıs bana "hocam ürünü makineye taktım çalışıyor teşekkürler." diyerek dönüş yaptı ve ödemeyi onayladı.Para hesabıma geçtikten 1 gün sonra ise kişi tekrar bana mesaj yazdı ve RAM'in bozuk olduğunu bilgisayarının siyah ekrana düştüğünü söyledi.Kendisine sağlam ram gönderdiğimi söyledim ve bana farklı makineye takıp deneyeceğini söyledi.Yaklaşık 4-5 gün sonra tekrar mesaj atarak RAM'i farklı bilgisayarlara takarak test ettiğini ve mavi ekrana düştüğünü söyledi.

Hocam sizce bu kişiyi engellemelimiyim.Sonuçta test ettiğini söyleyerek ürünü sarı site üzerinden onayladı.Bu durumda haklı olan kim? RAM'i geri almak zorunda mıyım.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Samet Yeniköy
Dostlar sarı site üzerinden param güvende ile bir ram satışı yaptım.

Ürünü kargoladıktan 3 gün sonra kargo adamın eline ulaştı.RAM adama ulaşınca kendisinden ürünü bir an önce onaylamasını rica ettim.1 gün sonra şahıs bana "hocam ürünü makineye taktım çalışıyor teşekkürler." diyerek dönüş yaptı ve ödemeyi onayladı.Para hesabıma geçtikten 1 gün sonra ise kişi tekrar bana mesaj yazdı ve RAM'in bozuk olduğunu bilgisayarının siyah ekrana düştüğünü söyledi.Kendisine sağlam ram gönderdiğimi söyledim ve bana farklı makineye takıp deneyeceğini söyledi.Yaklaşık 4-5 gün sonra tekrar mesaj atarak RAM'i farklı bilgisayarlara takarak test ettiğini ve mavi ekrana düştüğünü söyledi.

Hocam sizce bu kişiyi engellemelimiyim.Sonuçta test ettiğini söyleyerek ürünü sarı site üzerinden onayladı.Bu durumda haklı olan kim? RAM'i geri almak zorunda mıyım.
ben olsam uğraşmazdım mavi ekranı ilk takdığı zaman neden vermemiş

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,002
İsim
uwu

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Elinde memtest vb. gibi kanıtlar yoksa suçlu durumuna düşersin

LynxE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Yunus Emre Gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elinde memtest vb. gibi kanıtlar yoksa suçlu durumuna düşersin
Hocam şahıs ürünü test edip çalıştığını söyledi ve param güvende üzerinden onayladı yani ben niye suçlu duruma düşeyim ki ?

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Hocam şahıs ürünü test edip çalıştığını söyledi ve param güvende üzerinden onayladı yani ben niye suçlu duruma düşeyim ki ?
Söyleyebilir. Söylediklerinde anormal bir durum yok gonderdigin ram bozuksa ve atıyorum şahsın bilgisayarında ek ramde varsa sistem normal bir şekilde çalışır ve ek ram kapasitesi dolduğunda diğer rami kullanmaya geçerse arıza verebilir. Bunlar olağan şeyler. Veya ram bozuksa tabi ne kadar bozuk olduğuna göre değişecektir biraz idare edip daha sonra tekrar hata verebilir. Dava durumunda vs. kanıtın yoksa haksız çıkarsın.

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
hocam ama elimde çalıştığına dair bir kanıt yok.Kendisi beni şikayet etse bir problem olur mu ?
Hocam adam kendi iradesiyle ürünün çalıştığını onaylayıp paranın sana geçmesini sağlamış şahsen sorun olacağını sanmıyorum ancak daha bilgili birileri yazsa daha iyi olur

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Memory hatası alıyorsa değerleri yakın ama uyumsuz bir ram almış demektir. Siyah ekran yemesi ise anakart nedenlidir. Yoksa başta da açılmazdı. Şu anda kendimde uyumsuz ram kullanıyorum ve haftada 1-2 kere mavi ekran yiyorum, ondan biliyorum

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
ALMA.

donanimci98

80+ Bronze
Ürünü göndermişsin çalışıyor diyip onaylamış, senden çıkar artık. Sendeyken çalışıyorsa ve üründen eminsen engelle gitsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,475
Üyeler
147,144
Son üye
yunusseven
Top Bottom