Neler Yeni

Raspberry pi 4 2.5A ile calisir mi

Merhaba , elimde raspberry pi 4 4gb var. Fakat adaptoru yok. Sitesinde 5v 3a ile calisiyor yaziyor ben bunu 5v 2.5 a ile calistirabilir miyim

Mamyy

80+ Silver
Konuyla alakasız ama sormak istedim rasberry pi 4 ile ne yapılıyor ne iş için ?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
çalışır ama raspberry 3a kullanmanı öneriyor. fazla güç istediği zaman yetmeyebilir.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Tesekkürler.Kullansam sorun olur mu cihazda
ne desem yalan olur. çok önermiyorlar. acil işiniz varsa çalıştırın ama çok uzun süreli kullanmayın bence. gerçi düşük akım zarar vermez gibi geliyor ama, bilemedim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cogu seyi yapabilirsin. Ben bir proje ustunde kullanmak icin aldim. Onun disinda linux ogrenmek icin de guzel. Ardunio ile yaptigin benzer isleri ve daha fazlasini yapabilirsiniz

Bergee

80+ Silver
Tesekkürler.Kullansam sorun olur mu cihazda
Olur hocam çalışmaz o yarım voltaj bile çok şey farkettiriyor ne yazık ki. Çalışırsada verimli çalışmaz stabil olarak çalıştıramazsınız.

Hocam her şey .. Drone bile yaparsınız (tabi çalışma komutlarını vs. ekleyebilirsiniz gidip drone dış cephesini yapamazsınız.)
Örneğin; dron uç gibi bir komut ekleyip uçmasını sağlarsınız. drone sabit kal dediğinizde sabit kalmasını sağlarsınız gibi gibi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Olur hocam çalışmaz o yarım voltaj bile çok şey farkettiriyor ne yazık ki. Çalışırsada verimli çalışmaz stabil olarak çalıştıramazsınız.

Hocam her şey .. Drone bile yaparsınız (tabi çalışma komutlarını vs. ekleyebilirsiniz gidip drone dış cephesini yapamazsınız.)
Örneğin; dron uç gibi bir komut ekleyip uçmasını sağlarsınız. drone sabit kal dediğinizde sabit kalmasını sağlarsınız gibi gibi.
Tesekkurler

Bergee

80+ Silver
Rica ederim hocam :)
Mesaj otomatik birleştirildi:
Tekrardan merhaba. raspberry e fanlı kasa taktım ve yanında soğutucu bloklarda geldi İLk başta işlemciye bloğu taktım fakat fan ile blok arasındaki mesafe çok az olduğu için bloku çıkarttım. Çıkarmazsan Fanın işe yaramayacağını düşündüm. Ayrıca bloğun yapışkanları işlemciye yapışıyordu. resimde raspberry pi de numaralar verdim. Verdiğim numaralara hangilerine blok yerleştirmeliyim?(işlemcinin blok u yapışkanı biraz gitti tekrar yapıştırsam mı kararsızım) Veya Sİzce fanlı kasaya rağmen blokları yerleştirmeli miyim? Blokları 3 TL ye aldım yapışkanları falan çok sağlıklı gelmedi bana

Ekler

• indir.jpg
    indir.jpg
    28.5 KB · Hit: 19
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    891.9 KB · Hit: 29

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,388
İsim
Selman
Tekrardan merhaba. raspberry e fanlı kasa taktım ve yanında soğutucu bloklarda geldi İLk başta işlemciye bloğu taktım fakat fan ile blok arasındaki mesafe çok az olduğu için bloku çıkarttım. Çıkarmazsan Fanın işe yaramayacağını düşündüm. Ayrıca bloğun yapışkanları işlemciye yapışıyordu. resimde raspberry pi de numaralar verdim. Verdiğim numaralara hangilerine blok yerleştirmeliyim?(işlemcinin blok u yapışkanı biraz gitti tekrar yapıştırsam mı kararsızım) Veya Sİzce fanlı kasaya rağmen blokları yerleştirmeli miyim? Blokları 3 TL ye aldım yapışkanları falan çok sağlıklı gelmedi bana
Blokları yapıştırın hocam,blok ısıyı kendi yüzeyinde dağıtır ve fan da o yüzeyi soğutur.Bloğu yapıştırmanızda bir sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Blokları yapıştırın hocam,blok ısıyı kendi yüzeyinde dağıtır ve fan da o yüzeyi soğutur.Bloğu yapıştırmanızda bir sorun olmaz diye tahmin ediyorum.
Cevap için teşekkürler. ama fan ile işlemci bloğu tam üst üste geliyor ve mesafesi yok denecek kadar az. Bir de bloklar çok sağlam gelmedi gözüme.Bir de Hangi numaralara yapıştırmalıyım?

Bergee

80+ Silver
Hepsine yapıştırabilirsiniz hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
902,318
Üyeler
140,022
Son üye
Bartra
Top Bottom