Neler Yeni

İnceleme Razer Basilisk X HyperSpeed Mouse İnceleme❗❕

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Kaira Bilgic
Kendisinde bleuthooth özelliği var, hiçbir şey bağlamıyorum:D
Anladım benim anakartım da bluetooth özelliği yok acaba aparatla bağlasam kabloluya göre çok bir geçikme olur mu diye düşünerekten sormuştum

Flamesa

80+ Silver
Hayırlı olsun benimde beğendiğim bir mouse. Asus çıkarmış olsa alırdım diğer ekipmanlarla uyum açısından

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Hayırlı olsun benimde beğendiğim bir mouse. Asus çıkarmış olsa alırdım diğer ekipmanlarla uyum açısından
Teşekkür ederim, ben de o karmaşayı düşündüm. Corsair set dizmek istiyordum ama Corsair Katar Pro Wireless sensörü ve tipi hoşuma gitmemişti, o yüzden Corsair Void Elite kulaklığından vazgeçip Razer BlackShark V2 X kulaklığına yönelip Razer set dizme kararı aldım:D

Flamesa

80+ Silver
Teşekkür ederim, ben de o karmaşayı düşündüm. Corsair set dizmek istiyordum ama Corsair Katar Pro Wireless sensörü ve tipi hoşuma gitmemişti, o yüzden Corsair Void Elite kulaklığından vazgeçip Razer BlackShark V2 X kulaklığına yönelip Razer set dizme kararı aldım:D
Mantıklı olmuş v2 x nasıl güzel mi?
Eline sağlık bu arada yazmayı unutmuşum biraz önce :D

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Mantıklı olmuş v2 x nasıl güzel mi?
Eline sağlık bu arada yazmayı unutmuşum biraz önce :D
Sorun değil teşekkür ederim :D
Valla o kulaklığı öneren tayfa var önermeyen tayfa var. Corsair Void Elite ile arasında kaldım vallahi. Karşılaştırma konusu açmayı düşünüyorum.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Samet Demirci
Benim kafa gitti kusura bakma edilmiyor tabii ki, benim sorum şu, eğer pil için şarj cihazı alırsak 1 tane pili sürekli şarj edebilir miyim? Böyle şarj ede ede pilin ömrü kısalmaz değil mi?
Şarj edilebilir pil aldığında sürekli şarj edebilirsin, pil ömrü çok çok az kısalır ama uzun vadede para anlamında da çevreye yarar anlamında da kazanırsın.

Örneğin 60' lı kalem pil alırsan 60 ay ortalama kullanırsın yani 5 yıl ( 65₺ civarı)

Dediğim gibi pil şarj cihazı alırsan hem 60 tane pili doğaya atmamış olursun, hem 5 yıldan uzun süre yenilenebilir pilin olmuş olur.
Hem de mouse kapat aç derdin olmaz pilin bitince şarja takarsın 😄

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Şarj edilebilir pil aldığında sürekli şarj edebilirsin, pil ömrü çok çok az kısalır ama uzun vadede para anlamında da çevreye yarar anlamında da kazanırsın.

Örneğin 60' lı kalem pil alırsan 60 ay ortalama kullanırsın yani 5 yıl ( 65₺ civarı)

Dediğim gibi pil şarj cihazı alırsan hem 60 tane pili doğaya atmamış olursun, hem 5 yıldan uzun süre yenilenebilir pilin olmuş olur.
Hem de mouse kapat aç derdin olmaz pilin bitince şarja takarsın 😄
Çok teşekkürler sizin dediğinizi yapacağım. Pil ne kadar sürede tam şarj olur?

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler

m_t_t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mert Taha Tiryaki
Arkadaşlar merhaba, forumda baya aktif olsamda daha önce hiç incelemem olmamıştı. Bugün ilk incelememi yapacağım, inşallah almayı düşünen arkadaşlara yardımım dokunur :D

Mouse hepsiburada üzerinden 389TL ye satılıyordu, 50TL hepsiburada çeki ile 339TL ye satın aldım. Almak isteyenler için mouse'un linki: https://www.akakce.com/mouse/en-ucuz-razer-basilisk-x-hyperspeed-oyuncu-mouse-fiyati,602194309.html

~NEDEN BU MOUSE'U SEÇTİM?
-Bu mouse'u almamın en büyük sebebi kablosuz olması.
-Fiyatına göre özelliklerinin iyi olması.
-Razer kalitesi olması.
-Fiyatının indirimde olması.

~GELME SÜRECİ
Mouse'u perşembe akşamı sipariş ettim, cuma günü kargoya verildi, cumartesi gününde geldi. Yani mouse'un elime ulaşma süreci iki gün. Hızlı bir kargo :D

~PAKETLEME
Paketleme gayet iyiydi. Sapasağlam elime ulaştı.

~MOUSE HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİM
Elim 18cm, mouse elime tam oturdu, mouse'u küçük elli kişilerden ziyade orta/büyük elli kişilerin almasını öneririm. Mouse gayet rahat ve kullanışlı. Mouse'un ağırlığı ideal, kesinlikle çok ağır bir mouse değil. Malzeme kalitesi orta/iyi arası ama malzeme kalitesi daha iyi olabilir miydi derseniz, evet olabilirdi. Mouse'u kullandığım süreçte kesinlikle bağlantısı kopma gibi şeyler olmadı. Mouse gerçekten çok hızlı, küçük bir dokunuşla bile fırlıyor:D Kısacası çok memnunum.

~MOUSE'UN EKSİ YÖNLERİ
Mouse'un aslında bana göre gerçekten eksi yönü yok ama böyle olsa daha iyi olabilirdi dediğim şeyler:
-Malzeme kalitesi kesinlikle kötü değil ama bir tık daha iyi olabilirdi.
-Işıklandırma olmaması.
-Şarjı iyi ama biraz daha çok dayanabilirdi.
-Tam eksi denemez ama küçük eli olan kişilere olmaması.

~MOUSE'UN ARTI YÖNLERİ
+Bence çok şık bir mouse olması.
+Kablosuz olmasının büyük rahatlık olması.
+Fiyatına göre diğer kablosuz mouselardan özelliklerinin daha iyi olması.
+Çok fiyat performans bir marka olmamasına rağmen ürünün hem f/p olup hemde çok iyi bir marka olması.
+Orta/büyük eli olan kişilerin çok rahat edecek olması.
+Çok uzun süre kullanım olmadığı sürece çok terletmiyor olması.

~SONUÇ
Bence 300/400TL ye alınabilecek en iyi kablosuz mouse. Eğer bu fiyatta mouse düşünenler için bir nebze katkım olduysa ne mutlu bana :D

~Fotoğraflar aşağıda :love: 😇
Tuşların tıklamasında sıkıntı oluyor mu internette görmüştüm bazılarında sıkıntı oluşmuş

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Tuşların tıklamasında sıkıntı oluyor mu internette görmüştüm bazılarında sıkıntı oluşmuş
Çoğu kullanıcıda böyle bir sorun yok. Ben de böyle 2/3 tane yorum okudum ama sıkıntı olanların hepsi mouse'u düşürmüş. Yani kısacası kronik bir sorun yok.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom