Neler Yeni

İnceleme Redragon Dark Avenger RGB Klavye İncelemesi

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Ellerine sağlık.
Güzel klavye NUMPAD sevmeyenler için güzel fakat ben Numpadsiz yapamam:)

Bluetooth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Mehmet yılmaz
Yazılımı varmı makro atanabilecek rengi değiştirilecek falan

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Yazılımı varmı makro atanabilecek rengi değiştirilecek falan
Evet, yazılımı mevcut.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlık satışa açık minimum fiyatı 355 TL olan Outemu Switch kullanan 87 tuşlu gayet F/P olmayan bir ürün yine de hayırlı olsun. 250TL'ye alınabilir.
TKL klavye arıyordum 280TL'ye bunu buldum, Redragon incelemeni çok istiyorum umarım incelersin.

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Selamlar, baştan şunu söyleyeyim bu bütçede (250-300TL) ki en iyi blue switch mekanik klavye diyebilirim. Işık modları (fotoğraflar kalitesiz olabilir kusura bakmayın), tuş hissiyatı, sesi vb. özelliklerinden bahsedeyim biraz da; (sorunuz varsa yazabilirsiniz)

Boyutu, görünüşü ;

357.4 x 156.5 x 5 x 38.4 mm boyutunda

Alıntıyı görüntüle

Işık modları; FN + INS tuşu ile renk modları arasında geçiş sağlayabiliyoruz, FN + ↑ ve ↓ rgblerin ışığını kısıp açabiliyoruz, FN + → ve ← kombinasyonları ile rgb mod hızını arttırıp azaltabiliyoruz. Toplam 9 adet rgb modu var.

1-)Açılış Modu : Sağ üst ve sol alttan renkler geliyor ve ortada birleşiyor. (fotosunu atamadım.)

2-) Açıldıktan Sonraki Mod : Açık Mor Rengi ile bizi karşılıyor klavye

Alıntıyı görüntüle

3-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda ilk mod : Her tuşta rastgele renk bulunuyor ve bu renkler yanıp sönüyor.

Alıntıyı görüntüle

4-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda ikinci mod : Renkten renge geçiyor. (örn.maviden mora mordan pembeye pembeden kırmızıya)

fotoya gerek yok.

5-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda üçüncü mod : Bastığınız tuşun satırı sağdan sola, soldan sağa veya ortadan kenarlara doğru rastgele renkler ile yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

6-)FN + INS kombinasyonu yaptığımızda dördüncü mod : Tuşlar rastgele şekilde, rastgele renkler ve belirli aralıklar ile yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

7-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda beşinci mod : Hepimizin bildiği rainbow mod

Alıntıyı görüntüle

8 -) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda altıncı mod : Bastığınız tuşun içinden dışına doğru ışıklar yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

9-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda yedinci mod : Tüm tuşlar aynı anda farklı renklerle yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

10-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda sekiz mod : Yukarı da ki mod ile aynı fakat tuşların rengi değişmiyor fakat bastığınız tuşun rengi değişiyor

fotoya gerek yok

11-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda dokuzuncu mod : Her satır yukardan aşağı aşağıdan yukarı doğru yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

12-) Ekstra mod : bastığınız tuş aydınlanıyor (en sevdiğim mod)

fotoya da gerek yok

Tuş hissiyatı;

İnanılmaz güzel ve yumuşacık tabii ki de blue switch olduğu için sesli aksini iddia edemem. (Outemu Blue Switch)

Diğer Özellikleri :

Fabrikasyon olarak türkçe tuş dizilimi olması
TKL olması
Tam olarak fps oyuncuları için denebilir blue switch olması dışında
USB'nin ucu altın kaplama

Kutu ve kutunun içinden çıkanlar;

Kutu : yırttım biraz :D

Alıntıyı görüntüle

Kutunun içinden çıkanlar ;

-Klavye :oops:
-Kırmızı renkli tuş çıkartma aparatı
Alıntıyı görüntüle
-USB ucu koruyucu (fotosunu koyayım dedim)
Alıntıyı görüntüle

Son Düzenleme : 28.10.2020;
-Tuşlara hızlıca bastığınızda yay sesi çıkıyor bunu söyleyeyim diğer klavyelerde olduğu gibi

Hızlıca klavyenin incelemesi;
Redragon Dark Avenger - All RGB Effects and Typing Sound - YouTube
Güzel inceleme

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Selamlar, baştan şunu söyleyeyim bu bütçede (250-300TL) ki en iyi blue switch mekanik klavye diyebilirim. Işık modları (fotoğraflar kalitesiz olabilir kusura bakmayın), tuş hissiyatı, sesi vb. özelliklerinden bahsedeyim biraz da; (sorunuz varsa yazabilirsiniz)

Boyutu, görünüşü ;

357.4 x 156.5 x 5 x 38.4 mm boyutunda

Alıntıyı görüntüle

Işık modları; FN + INS tuşu ile renk modları arasında geçiş sağlayabiliyoruz, FN + ↑ ve ↓ rgblerin ışığını kısıp açabiliyoruz, FN + → ve ← kombinasyonları ile rgb mod hızını arttırıp azaltabiliyoruz. Toplam 9 adet rgb modu var.

1-)Açılış Modu : Sağ üst ve sol alttan renkler geliyor ve ortada birleşiyor. (fotosunu atamadım.)

2-) Açıldıktan Sonraki Mod : Açık Mor Rengi ile bizi karşılıyor klavye

Alıntıyı görüntüle

3-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda ilk mod : Her tuşta rastgele renk bulunuyor ve bu renkler yanıp sönüyor.

Alıntıyı görüntüle

4-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda ikinci mod : Renkten renge geçiyor. (örn.maviden mora mordan pembeye pembeden kırmızıya)

fotoya gerek yok.

5-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda üçüncü mod : Bastığınız tuşun satırı sağdan sola, soldan sağa veya ortadan kenarlara doğru rastgele renkler ile yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

6-)FN + INS kombinasyonu yaptığımızda dördüncü mod : Tuşlar rastgele şekilde, rastgele renkler ve belirli aralıklar ile yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

7-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda beşinci mod : Hepimizin bildiği rainbow mod

Alıntıyı görüntüle

8 -) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda altıncı mod : Bastığınız tuşun içinden dışına doğru ışıklar yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

9-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda yedinci mod : Tüm tuşlar aynı anda farklı renklerle yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

10-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda sekiz mod : Yukarı da ki mod ile aynı fakat tuşların rengi değişmiyor fakat bastığınız tuşun rengi değişiyor

fotoya gerek yok

11-) FN + INS kombinasyonu yaptığımızda dokuzuncu mod : Her satır yukardan aşağı aşağıdan yukarı doğru yanıyor.

Alıntıyı görüntüle

12-) Ekstra mod : bastığınız tuş aydınlanıyor (en sevdiğim mod)

fotoya da gerek yok

Tuş hissiyatı;

İnanılmaz güzel ve yumuşacık tabii ki de blue switch olduğu için sesli aksini iddia edemem. (Outemu Blue Switch)

Diğer Özellikleri :

Fabrikasyon olarak türkçe tuş dizilimi olması
TKL olması
Tam olarak fps oyuncuları için denebilir blue switch olması dışında
USB'nin ucu altın kaplama

Kutu ve kutunun içinden çıkanlar;

Kutu : yırttım biraz :D

Alıntıyı görüntüle

Kutunun içinden çıkanlar ;

-Klavye :oops:
-Kırmızı renkli tuş çıkartma aparatı
Alıntıyı görüntüle
-USB ucu koruyucu (fotosunu koyayım dedim)
Alıntıyı görüntüle

Son Düzenleme : 28.10.2020;
-Tuşlara hızlıca bastığınızda yay sesi çıkıyor bunu söyleyeyim diğer klavyelerde olduğu gibi

Hızlıca klavyenin incelemesi;
Redragon Dark Avenger - All RGB Effects and Typing Sound - YouTube
Eline sağlık klavye çıkması çok güzel bir şey

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Evren KAYA
Hocam merhaba, uzun zaman geçmiş ama buralardaysan ürün hakkında tecrübelerini yazar mısın? Herhangi bir sorunu var mı hala kullanıyor musun? 300 liraya almalı mıyım ?

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Hocam merhaba, uzun zaman geçmiş ama buralardaysan ürün hakkında tecrübelerini yazar mısın? Herhangi bir sorunu var mı hala kullanıyor musun? 300 liraya almalı mıyım ?
Hiç bir sorun yaşamadım fakat bu bütçedeki her klavyede olduğu gibi bir yay sesi var.
300 Liraya alınabilir.

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,785
İsim
emirhan
Top Bottom