Neler Yeni

Rtx 3060 83 Derece Oluyor

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
Taylan Şimdi
Msi afterburner üzerinde doğru gpu sıcaklığını osd ye yansıttığınızdan emin misiniz? Belki de Hotspot bağlantı noktası sıcaklığını gösteriyor olabilir

gsseven46

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Yusuf
Bence CPU ısındığı için GPU yu da etkiliyor. Eğer CPU değerini düşürebilirsen,(mesela AMD ise CPB yi kapatabilirsin) sıcaklığı da düşeceğini düşünüyorum. 70-75lere düşer muhtemelen
hocam dediğinizi yaptım işlemci rahatladı ama ekran kartı halen 80 üstü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nereden almıştınız
game garajdan aldım hocam hazır siseme şeklinde

Ekler

• Cyberpunk2077_2022_05_22_15_13_41_293.jpg
    Cyberpunk2077_2022_05_22_15_13_41_293.jpg
    1.3 MB · Hit: 62

gsseven46

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Yusuf
Msi afterburner üzerinde doğru gpu sıcaklığını osd ye yansıttığınızdan emin misiniz? Belki de Hotspot bağlantı noktası sıcaklığını gösteriyor olabilir
onu bilmiyorum hocam ama interenet araştırıp açmıştım

Coolpanda

80+ Silver
Biraz fazla gibi o kart 75C° civarında gezmeli. Kart fanları düşük devirde çalıştıracak şekilde silenth modda falan olabilir mi?

wykonos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
bahadır arabacı
HWmonitor ile oyun sırasındayken fan hızlarını ve sıcaklığı kontrol edin muhtemelen fanlarınızı silent modda falan tutuyor sistem.

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
cpu sıcaklığı ekran kartı sıcaklığını etkilemez masaüstünde bu tek bakır borulu laptop değil cpu cpb kapatırsan cpu temel hızda çalışacak işlemcin ne bilmiyorum ama hem cpu performans düşecek hemde darboağaza neden olacaktır gpu sıcaklığın çok fazla geldi 75 derece olsa anlarım kartın üstünde dual bios gibi seçenek var mı quiet ve performans gibi quiet olup sessiz fanda falan çalışıyordur belki onu düzeltebilirsin adam akıllı bir incelemesini göremedim

gsseven46

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Yusuf
cpu sıcaklığı ekran kartı sıcaklığını etkilemez masaüstünde bu tek bakır borulu laptop değil cpu cpb kapatırsan cpu temel hızda çalışacak işlemcin ne bilmiyorum ama hem cpu performans düşecek hemde darboağaza neden olacaktır gpu sıcaklığın çok fazla geldi 75 derece olsa anlarım kartın üstünde dual bios gibi seçenek var mı quiet ve performans gibi quiet olup sessiz fanda falan çalışıyordur belki onu düzeltebilirsin adam akıllı bir incelemesini göremedim
işlemcim 5500, o dediklerinizi nereden bakabilirim bilmiyorum
HWmonitor ile oyun sırasındayken fan hızlarını ve sıcaklığı kontrol edin muhtemelen fanlarınızı silent modda falan tutuyor sistem.
hocam msi afterburner ile fan hızlarınıda arttırdım ama fark etmedi

Top Bottom