Neler Yeni

rundll32.exe kendini çoğaltıyor?

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
1719365835539.png
1719365866602.png

Bilgisayar yaklaşık 3 saattir açık ve her saniye kendisini çoğaltıyor nedenini bilen birisi var mı?
Ve işlemlere geldiğimde şuan 186 arka plan işlemi olduğunu söylüyor

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Sistem update atıyor olabilir mi? bi kontrol eder misin? windows update üzerinden.

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem update atıyor olabilir mi? bi kontrol eder misin? windows update üzerinden.
1719366795097.png
1719366807968.png

Yeniden açtım bilgisayarımı ve rundll32'nin sayısı gözle görülür bir şekilde azaldı.
Dediğiniz windows update bu mu bilmiyorum ama buyrun

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
Bende de 91 işlem var çok takmamak lazım hocam windows genel olarak arkada işlemler yapar. Tabii bende dediğiniz dosya formatı üzerinden işlem yapmıyor ama genel olarak değişiyor.
Alıntıyı görüntüle
bugün 5000 arka plan işlemi vardı, görev yöneticisini açtığımda bilgisayar donup kendisini kapattığı için fotoğrafını çekemedim. Bilgisayarımı gerçekten yoruyor, sürekli açılıyor :/

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
bugün 5000 arka plan işlemi vardı, görev yöneticisini açtığımda bilgisayar donup kendisini kapattığı için fotoğrafını çekemedim. Bilgisayarımı gerçekten yoruyor, sürekli açılıyor :/
5000 işlem biraz fazla, korsan yazılım kullanıyor musunuz?

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
5000 işlem biraz fazla, korsan yazılım kullanıyor musunuz?
Bu güne kadar sadece 1 tane korsan yazılım yükledim, korsan deme nedenim adını veya herhangi bir şeyini bilmediğim bir uygulamaydı. Arkadaşımın önerisi üzerine işlemcimin sıcaklığını görebileceğim uygulamayı yükledim ama bir kaç hafta oldu ve sileli gerçekten uzun zaman oldu
(Kaspersky free ile indirmeden önce ve sonra bilgisayarımı taramama rağmen bir virüs bulmadı ve bu yaşadığım sorun yaklaşık 4-5 gündür var)

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Bu güne kadar sadece 1 tane korsan yazılım yükledim, korsan deme nedenim adını veya herhangi bir şeyini bilmediğim bir uygulamaydı. Arkadaşımın önerisi üzerine işlemcimin sıcaklığını görebileceğim uygulamayı yükledim ama bir kaç hafta oldu ve sileli gerçekten uzun zaman oldu
(Kaspersky free ile indirmeden önce ve sonra bilgisayarımı taramama rağmen bir virüs bulmadı ve bu yaşadığım sorun yaklaşık 4-5 gündür var)
Update kaynaklı olabilir, attığınız sayfadaki update'i indirip kurun birde öyle gözlemleyin. Sistem yorulmuyorsa pek sorun değil aslında ama işlem yapılıyorsa o zaman sıkıntı.

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
1719367656898.png

İlk kez bu sıkıntıyı yaşadığım zamandan aldığım bir fotoğraf, kusura bakmayın telefonum tamirde olduğu için eskisini kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Update kaynaklı olabilir, attığınız sayfadaki update'i indirip kurun birde öyle gözlemleyin. Sistem yorulmuyorsa pek sorun değil aslında ama işlem yapılıyorsa o zaman sıkıntı.
görev yöneticisini açtığım zaman veya dosya gezgini'ni bilgisayarım 30 saniye boyunca donuyor, çoğu uygulama gözle görülür bir şekilde yavaşlıyor.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Alıntıyı görüntüle
İlk kez bu sıkıntıyı yaşadığım zamandan aldığım bir fotoğraf, kusura bakmayın telefonum tamirde olduğu için eskisini kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

görev yöneticisini açtığım zaman veya dosya gezgini'ni bilgisayarım 30 saniye boyunca donuyor, çoğu uygulama gözle görülür bir şekilde yavaşlıyor.
Önemli dosyalarınız yoksa temiz bir format çakın bence, virüs programının göremediği uygulamalar olabilir. Tabii biraz daha gözlemleyin sorun devam ederse yapın.

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
Önemli dosyalarınız yoksa temiz bir format çakın bence, virüs programının göremediği uygulamalar olabilir. Tabii biraz daha gözlemleyin sorun devam ederse yapın.
Küçük bir kardeşim var zamanında korsan olarak 2 tane oyun indirmişti sizce onlardan dolayı olabilir mi? sıkıntıyı yaşadığım tarihe yakın zamanlarda yükleyip oynamıştı.

Dorske

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Öz
Nasıl format atabilirim? 2 tane diskim var, ve önemli dosyalarımı nereye kaydedebilirim formattan sonra kaybetmemek için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,907
Üyeler
156,402
Son üye
Divi
Top Bottom