Neler Yeni

Ryzen 5 3600 undervolta rağmen çok yüksek dereceler!

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
merhaba arkadaşlar kasım ayında almış olduğum R5 3600'e zamanında UV yapmıştım ancak yüksek dereceler görünce cbp kapattım ve öyle kullanmaya karar verdim bu günlerde aklıma tekrardan geldi ve denemek istedim. 4.2GHZ 1.143v denedim ancak yine eskiden olduğu gibi aida64 FPU+CPU+CACHE testinde 1dk içinde 86 dereceyi gördü bende dayanamadım hemen kapattım. Neden böyle oluyor gerçekten anlayamıyorum benim gibi stok soğutucu kullanıpta bu ayarlar ile benden çok daha düşük dereceler gören arkadaşlar var, bende neden böyle olabilir? önerdiğiniz uv ayarı var mı? (stok fan + stok termal macun kullanıyorum)
@RevDeisDou

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,541
İsim
Efe Karahan
merhaba arkadaşlar kasım ayında almış olduğum R5 3600'e zamanında UV yapmıştım ancak yüksek dereceler görünce cbp kapattım ve öyle kullanmaya karar verdim bu günlerde aklıma tekrardan geldi ve denemek istedim. 4.2GHZ 1.143v denedim ancak yine eskiden olduğu gibi aida64 FPU+CPU+CACHE testinde 1dk içinde 86 dereceyi gördü bende dayanamadım hemen kapattım. Neden böyle oluyor gerçekten anlayamıyorum benim gibi stok soğutucu kullanıpta bu ayarlar ile benden çok daha düşük dereceler gören arkadaşlar var, bende neden böyle olabilir? önerdiğiniz uv ayarı var mı? (stok fan + stok termal macun kullanıyorum)
@RevDeisDou
İyi bir soğutucu kullanın

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,541
İsim
Efe Karahan
bunu bende biliyorum, ben sizden para harcamadan yapabileceğim çözüm önerileri istiyorum.
Tamam ben öyle demek istemedim zaten belki işlemci de bir sıkıntı olabilir eğer iyi bir soğutucu ile de ısnıyorsa o zaman sıkıntı vardır

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Tamam ben öyle demek istemedim zaten belki işlemci de bir sıkıntı olabilir eğer iyi bir soğutucu ile de ısnıyorsa o zaman sıkıntı vardır
işlemci bu sonuçta nasıl bir sorun olabilir ki? eğer bir sorun varsa da çok geç kaldım muhtemelen, neredeyse 7 ay geçti aldığımdan beri.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
işlemci bu sonuçta nasıl bir sorun olabilir ki? eğer bir sorun varsa da çok geç kaldım muhtemelen, neredeyse 7 ay geçti aldığımdan beri.
işlemcinin silikonu kalitesiz olabilir. cpb kapatmayı dene bir de. o zaman daha düşük voltajlara düşüp daha düşük sıcaklıklarda çalıştırabilirsin.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
işlemcinin silikonu kalitesiz olabilir. cpb kapatmayı dene bir de. o zaman daha düşük voltajlara düşüp daha düşük sıcaklıklarda çalıştırabilirsin.
işlemcim gold sample ve lütfen yazının tamamını okuyun zaten yazmıştım;
R5 3600'e zamanında UV yapmıştım ancak yüksek dereceler görünce cbp kapattım ve öyle kullanmaya karar verdim bu günlerde aklıma tekrardan geldi ve denemek istedim.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
işlemcim gold sample ve lütfen yazının tamamını okuyun zaten yazmıştım;
başka 3600ler aynı voltajda daha düşük sıcaklıkta çalışıyorsa benim aklıma başka bir şey gelmedi. belki test sonucunda bir hata olmuştur.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,892
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
86 derece çok da yüksek bir sıcaklık değil

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Farway

80+ Silver
@RevDeisDou
Macunun durumuna baktınmı yani işlemciyi ne zaman aldın ve hala o macunlamı duruyor

Özür dilerim belirtmişsiniz.Kaliteli bir macun kullanın

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
@RevDeisDou
Soğutucunun doğru montajlandığından ve macunun hayatta olduğuna emin miyiz?

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Top Bottom