Neler Yeni

Ryzen 5 5600H 89 Derece

Kızagan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
Ryzen 5 5600H işlemcili Lenovo laptopa sahibim BF5 gibi bir oyunda max 89 dereceyi gördü ortalama olarak 85 derecelerde bu normal mi?

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Ryzen 5 5600H işlemcili Lenovo laptopa sahibim BF5 gibi bir oyunda max 89 dereceyi gördü ortalama olarak 85 derecelerde bu normal mi?
Laptop fanları max mı otomatikte mi. normal bence sıcaklık değeri 105 dereceye kadar stabil calisabiliyor

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,634
İsim
Oğuz Oğuz
85 normal ama 89 sınır.
90 dereceler sorun.
Altına laptop soğutucu alabilirsiniz.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Fena değil kanka. Eğer fanlar ayarlanıyorsa otomatikten 200-300RPM daha yükseğe al rahat kullanırsın.

Soğutucu istersen önerim:

Ben daha yeni kullanmaya başladım ve 5-6 derece fark ettirdi. Ek olarak desteği de var yani daha rahat oynarsın belki.

Kızagan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop fanları max mı otomatikte mi. normal bence sıcaklık değeri 105 dereceye kadar stabil calisabiliyor
Otomatikte performans moduna alıyorum oyunlarda fan hızı daha da artıyor.
85 normal ama 89 sınır.
90 dereceler sorun.
Altına laptop soğutucu alabilirsiniz.
İşin tuhaf yanı çift fan soğutması olmasına rağmen bu derecelerde fanım son seviyede çalışmıyor. Yarısından bile az diyebilirim fan seviyesi performans modunda olmasına rağmen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fena değil kanka. Eğer fanlar ayarlanıyorsa otomatikten 200-300RPM daha yükseğe al rahat kullanırsın.

Soğutucu istersen önerim:

Ben daha yeni kullanmaya başladım ve 5-6 derece fark ettirdi.
Otomatikte. Son seviyeye alsam eminim 60 dereceleri görür o derece yüksek çalışıyorlar ve bir de çift fan var.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Otomatikte performans moduna alıyorum oyunlarda fan hızı daha da artıyor.

İşin tuhaf yanı çift fan soğutması olmasına rağmen bu derecelerde fanım son seviyede çalışmıyor. Yarısından bile az diyebilirim fan seviyesi performans modunda olmasına rağmen.

Otomatikte. Son seviyeye alsam eminim 60 dereceleri görür o derece yüksek çalışıyorlar ve bir de çift fan var.
Lenovo vantage yazılımı üzerinden kac rpm calistigina bakabiliyor musunuz

Kızagan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Böyle bir soğutucu siparişimi verdim bakalım kaç derece oynayacak. Önümüz yaz zarar gelmez :D

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Oyun oynarken bence fanları maxa alın ben öyle kullanıyorum kendi laptobumu ama tabii ki tercih meselesi

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Böyle bir soğutucu siparişimi verdim bakalım kaç derece oynayacak. Önümüz yaz zarar gelmez :D
Max 5 derece fark eder 1.4 cm lik fanları var açıklamaya kaç cfm hava ufleyebildigini bile yazmamışlar. Stand olarak kullanirsiniz tahminimce

Kızagan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
Lenovo vantage yazılımı üzerinden kac rpm calistigina bakabiliyor musunuz
Maalesef öyle bir ayar bulamadım varsa da.

Oyun oynarken bence fanları maxa alın ben öyle kullanıyorum kendi laptobumu ama tabii ki tercih meselesi
Uzun süre maximum ayarda fanları çalıştırmak işlemcinizi(?) ve fanlarınızı yakabilir falan diye bilgiler geziyor internette ama bana pek mantıklı gelmedi ne diyorsunuz bu duruma?

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Uzun süre maximum ayarda fanları çalıştırmak işlemcinizi(?) ve fanlarınızı yakabilir falan diye bilgiler geziyor internette ama bana pek mantıklı gelmedi ne diyorsunuz bu duruma?
Asıl daha yüksek sıcakliklarda uzun süre çalışırsa sıkıntı. Fanların görevi o herhangi bir şey olmaz. Zaten işlemcinin peak sıcaklık değeri 105 derece o yüzden np

Top Bottom