Neler Yeni

ryzen 7 3800x ısınma problemi ve msi x570 a pro bios ayarı

AimShoowS

80+ Bronze
v

vallaha hocam benim gibi takıntılı insanın işi değil ryzen ki çok iyi bilmen lazım aldım çok güçlü işlemci takayım kullanayım gözüyle bakılacak bir şey değil adamlar voltaj düşürüyor voltaj düşürdüğü halde performans artışı falan oluyor çok garip mevzular
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam gözünü seveyim sen bunu nasıl becerdin stock soğutucuyla ya
ben yapmadım konu attım farkındaysan ? technopatda adama iyi silikon gelmiş :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
neyi yaptın ne silikon gelmiş dediklerini anlamıyorum :D

hee şimdi oldu kim onu yapan peki kankam

tamam tamam hallettim forum kullanmayı bilmiyorum yeniyim şimdi hallettim bakıyorum :D sağol

Son düzenleme:

AimShoowS

80+ Bronze
neyi yaptın ne silikon gelmiş dediklerini anlamıyorum :D

hee şimdi oldu kim onu yapan peki kankam

tamam tamam hallettim forum kullanmayı bilmiyorum yeniyim şimdi hallettim bakıyorum :D sağol
işlemci silikondan üretiliyor zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
işlemci silikondan üretiliyor zaten.
:D doğrudur

ya pubg lite da bile 70 dereceyi görüyor defaulta çektim çıldırcam bunun bir yolu formülü yok mu bilen eden kendi kullanıp aynı sorunu çözüme ulaştıran birisi

MemoBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Mehmet Polat
:D doğrudur

ya PUBG lite da bile 70 dereceyi görüyor defaulta çektim çıldırcam bunun bir yolu formülü yok mu bilen eden kendi kullanıp aynı sorunu çözüme ulaştıran birisi
Hocam bende işlemci r7 3700x ve 3800x arasında kaldım hangisini alayım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
çok ısınıyor ve ısı değerleri hiç stabil değil sıvı soğutma alırsan 3700x her türlü iş görür 3800x e o kadar para vermeye gerek yok bence rahat 2 side 2080ti besler ama rtx 30 serisini düşünüyorsan bekle bence bilgim yok rahat besler mi 3080 falan bakmak lazım

OnlyEmreks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Emre kara
Merhabalar r7 3800x kullanıcısıyım boştayken 55 60 derece de çalışıyor 1.2v 4.2 ghz sabit hız değerlerinde fakat hiç stabil değil 55 dereceden birden 65 70e çıkıyor geri iniyor boştayken bile cinebench'e girdiğim zaman ise render süresi boyunca 95 dereceye kadar görüyor core boost performans'ı kapatmak istiyorum 10 derece oynuyor bios ayarlarından core boost performansı bulduğum halde aktif değil kapatıp açamıyorum bir diğer konu dün bir kaç video izledim ve boşta 50 dereceyi cinebenchte max 77 dereceyi gördü ayarları tekrar yapıp öğreneyim diye bios restore yaptım fakat ayaları tekrar yaptığımda yine işlemci sıcaklık konusunda uçuşa geçti hem core boostu kapatmak hem de stabil sıcaklığa nasıl ulaşırım 60 dan birden 70 olması benimde sinir kat sayımı yükseltmeye başladı voltaj ve ghz hızlarını sabitlediğim halde ısı hiç stabil değil illa ki bu ürünü kullanıp benim gibi takıntılı olan birileri bu konu da araştırma yapmıştır yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Msi x570 a pro çok kötü keşke almasaydınız onu

Hangisi ucuzsa

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
Msi x570 a pro çok kötü keşke almasaydınız onu

Hangisi ucuzsa
3700x bile işini her türlü görür render yapmıyorsan sadece oyun oynayacaksan güçlendikce soğutmak büyük dert oluyor

Arkadaşlar bügün kasayı vatana götürüp termal macun satın aldım corsair xtm50 aldım sıcaklığı çok ama çok stabilize etti 3 5 dakika da 1 2 derece artıp düşüyor diğer türlü 10 15 derece artıp geri iniyordu cinebench testi falan daha yapamadım önemli işlerim var paylaşmak istedim testleri yaptıktan sonra da paylaşacağım herşeyi belki benim ile aynı sorunu yaşayan bir arkadaş denk görüp bir fayda görür çünkü cidden çok can sıkıcı bir olay

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,583
Üyeler
155,591
Son üye
BeWaterMF
Top Bottom