Neler Yeni

ryzen 7500f fazla ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
emir alp erdoğan
2 hafta önce kurduğum sistemde işlemci olarak 7500f kullandım,kule soğutucu olarak thermalright peerles assasin kullandım.Kule soğutucunun yanında gelen tf7 termal macununu kullandım ama çok ısınıyor diye mx4 aldım sonuç değişmedi,bende undervolt yapmak zorunda kaldım kule soğutucu arızalı olabilirmi?Kasa fanları ters değil alt 3 fan ve sağ 3 fan reverse havayı içeri veriyor diğer fanlar dışarı atıyor.
IMG_20240922_043711.jpg

Bünyamina

80+ Platinum
Ne kadar ısınıyordu ?

Bünyamina

80+ Platinum
yazmayı unutmuşum pardon 85 dereceyi geçiyor default ayarlarda
Akvaryum kasandan dolayı bir nebze ısınacaktır da 85 düşündürtüyor.
Fanların ikisi de önden alıyor havayı değil mi ? Yani o şekilde montajlı.

Bünyamina

80+ Platinum

Bünyamina

80+ Platinum
7700xt takılı 65 derecelerde geziniyor furmarkta
Isınan hava yükseliyor egzoz dan çıkıyor. Kule tipi fanın sağlam ısınıyordur.
Sistemi sabah açtığında bu sıcaklıkları görmez diye tahmin ediyorum.
Üstteki fanlar dışarı versin havayı. Kasanın yanındakiler içeri versin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
emir alp erdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Isınan hava yükseliyor egzoz dan çıkıyor. Kule tipi fanın sağlam ısınıyordur.
Sistemi sabah açtığında bu sıcaklıkları görmez diye tahmin ediyorum.
2 haftadır hergün 6-7 saat kullanıyorum bilgisayarı sabah açtığımda da sonuç aynı serin bir ortamda duruyor bilgisayar zaten

Bünyamina

80+ Platinum
2 haftadır hergün 6-7 saat kullanıyorum bilgisayarı sabah açtığımda da sonuç aynı serin bir ortamda duruyor bilgisayar zaten
Durum çok ilginç. Net bir şeyde söyleyemiyorum.
Yardımcı olamadım. Kusura bakma.

Bünyamina

80+ Platinum

Eyüphan.10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
2 hafta önce kurduğum sistemde işlemci olarak 7500f kullandım,kule soğutucu olarak thermalright peerles assasin kullandım.Kule soğutucunun yanında gelen tf7 termal macununu kullandım ama çok ısınıyor diye mx4 aldım sonuç değişmedi,bende undervolt yapmak zorunda kaldım kule soğutucu arızalı olabilirmi?Kasa fanları ters değil alt 3 fan ve sağ 3 fan reverse havayı içeri veriyor diğer fanlar dışarı atıyor.Alıntıyı görüntüle
Hocam bende ayni işlemci aynı soğutucuyu kullanıyorum beyaz versiyonu var bende içinden çıkan tf 7 ile oyun içi 60 cinebnchde falan işe en baba 79 derece
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bende ayni işlemci aynı soğutucuyu kullanıyorum beyaz versiyonu var bende içinden çıkan tf 7 ile oyun içi 60 cinebnchde falan işe en baba 79 derece
Sen bence montaj yaparken bi hata yapıyorsun bi tarafı iyice sikmıyor yada dengeli sekilde sikmıyor olabilirmisin bide soğutucu üzerindeki koruma bandinı çıkartmıssındır diye umuyorum

Top Bottom