Neler Yeni

Sabah tok tutucu kahvaltı önerisi

Zechion

80+ Silver
Sabah yaptığım kahvaltı ile 3 saat geçmeden hayvan gibi acıkıyorum. Böyle tok tutacak, çok zaman harcatmayacak kahvaltı tarifleriniz var mı? Yulaflı vb. şekilde. Yulaflı olmasına gerek yok tok tutsun yeterli.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

eneskaya6

80+ Silver
kan şekerini yükseltmezsen 2-3 saat içinde acıkmazsın. 2 tane haşlanmış yumurta peynir zeytin salatalık vs yanına 1-2 ince dilim tam tahıllı ekmek

Barrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Onur A.
2 haşlanmış yumurta (sarısı hariç) / 1 tane soyulmuş salatalık/ 4 zeytin / az peynir / ekmek yok
kahvaltı sonunda 1 tane elma
dene

Zechion

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kan şekerini yükseltmezsen 2-3 saat içinde acıkmazsın. 2 tane haşlanmış yumurta peynir zeytin salatalık vs yanına 1-2 ince dilim tam tahıllı ekmek
Şeker hastası mıyım yoksa la.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 haşlanmış yumurta (sarısı hariç) / 1 tane soyulmuş salatalık/ 4 zeytin / az peynir / ekmek yok
kahvaltı sonunda 1 tane elma
dene
Niye sarısı hariç hocam ?

DeH$et

80+ Silver
Niye sarısı hariç hocam ?
Sarısını ayirma dostum zeytinin de miktarina fln takilma sadece seni cabuk doyurup cabuk aciktiracak ekmek gibi karbonhidratlar yerine yumurta gibi proteini öğünün merkezine koy.

Zechion

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sarısını ayirma dostum zeytinin de miktarina fln takilma sadece seni cabuk doyurup cabuk aciktiracak ekmek gibi karbonhidratlar yerine yumurta gibi proteini öğünün merkezine koy.
Valla hocam kahvaltıda hiç protein almıyorum denilebilir. Öğrenciyim. Çok vaktim olmuyor. Bi domates peynir bir de yarım ekmek yiyip çıkıyorum fakat gerekirse erken kalkarım güzel bir kahvaltı için.

DeH$et

80+ Silver
Valla hocam kahvaltıda hiç protein almıyorum denilebilir. Öğrenciyim. Çok vaktim olmuyor. Bi domates peynir bir de yarım ekmek yiyip çıkıyorum fakat gerekirse erken kalkarım güzel bir kahvaltı için.
20dk erken uyan yumurta haşla önündeki birkac saat daha verimli gecsin

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
100gr yulaf süt ve bal (ben protein tozu koyuyordum bal yerine ) 1 gece beklet sabah ye

ya da

100gr lor , 1 domates , 50gr yulaf, 2 yumurta hepsini karıstirip pisir ye

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
yunusemre
Sabah yaptığım kahvaltı ile 3 saat geçmeden hayvan gibi acıkıyorum. Böyle tok tutacak, çok zaman harcatmayacak kahvaltı tarifleriniz var mı? Yulaflı vb. şekilde. Yulaflı olmasına gerek yok tok tutsun yeterli.
haslanmıs yumurta ye gec

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,660
İsim
MehmedVII
Tost ekmeğine pekmez, bal, muz sür ye

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
Carl Johnson
Chatgpt'nin cevabı

Uzun süre tok tutacak bir kahvaltı için protein, sağlıklı yağlar ve lif içeren besinlere ağırlık vermek iyi bir tercih olabilir. İşte birkaç öneri:

1. Yulaf ezmesi: Süt veya yoğurt ile karıştırılmış yulaf ezmesi, üzerine chia tohumu, ceviz, badem gibi kuruyemişler ve taze meyve ekleyebilirsiniz. Lif ve protein yönünden zengindir.

2. Yumurta: Haşlanmış yumurta, omlet ya da menemen yaparak protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yanına tam buğday ekmeği ve avokado ekleyebilirsiniz.

3. Peynir, zeytin, sebze tabağı: Peynir (özellikle lor veya beyaz peynir), zeytin ve bolca domates, salatalık gibi sebzelerle dengeli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

4. Smoothie: Yoğurt, chia tohumu, badem ezmesi ve meyve karışımıyla hazırlayacağınız bir smoothie, hem besleyici hem de tok tutucu olur.

5. Tam buğday ekmeği üzerine fıstık ezmesi: Üzerine muz dilimleri ve chia tohumu ekleyerek lezzetli ve doyurucu bir kahvaltı elde edebilirsiniz.

Bu tür dengeli ve lifli besinler uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabilir.

Top Bottom