Neler Yeni

Sağlam sistemde micro stuttering problemi

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Berkan Demir
Ben sadece yorumumu söyledim. Attığım test resminde, CP 2077 ile test edilmişti. 68 derecede idi senin işlemci. CP 2077 ağır oyun.
önerin var mı cpu soğutucu bundan da kaynaklanabilir mi diyorsun

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Berkan Demir
Şu an boşta kaç derece hocam? Belki amansız ısınıyordur.
Hocam XMP falan açık mıdır? Sorma gereği duymadım ama kapalı ve açık olsa bile bazı sistemlerde slutter yapıyor. Değişik durumlar.
7600 de expo var hocam expo açık boşta sıcaklık 50-55 derecelerde
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramlar da amd expo uyumlu serisi fury nin onda da uyumsuzluk yok

neptün yüksel

80+ Bronze
Hocam benimki boşta 34 derecelerde. Bir de ben anakarttan silent mode açtım. Normal modda 27 derece falan.
Sizin işlemci ve soğutma ile alakalı biraz araştırma yapın isterseniz. Biraz normal değil sanki.

Çünkü yeni nesil işlemci sizinki. Boşta 55 çok gibime geldi.

majorw0w

80+ Silver
RE remake 4 de FPS Drop yiyordum rraenne adlı yayıncidan da izleyim dedim bakayım onda da Drop giriyor mu hakketen de Drop giriyor adamda da. Onların çok güçlü sistemleri var onlarda da oluyor. İlginç.

MagicPump

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
ömür ertürk
bu konuyla ilgili valorant için redditte yerli yabancı forumlarda vs çok araştırma yaptım bir çok sebebi olabilir hatta evdeki elektrik tesisatından dolayı bile bu sorunu yaşayan var, ama genellikle işlemci tabanlı sorunlar

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Berkan Demir
bu konuyla ilgili valorant için redditte yerli yabancı forumlarda vs çok araştırma yaptım bir çok sebebi olabilir hatta evdeki elektrik tesisatından dolayı bile bu sorunu yaşayan var, ama genellikle işlemci tabanlı sorunlar
evet çok insanda var ve kimse bu konu hakkında net bir araştırma yapmamış

Hocam benimki boşta 34 derecelerde. Bir de ben anakarttan silent mode açtım. Normal modda 27 derece falan.
Sizin işlemci ve soğutma ile alakalı biraz araştırma yapın isterseniz. Biraz normal değil sanki.

onu da deneyeceğim yeni bir soğutucu alıp o da olmazsa artık ne yaparım bilmiyorum :D

sizde şey oluyor mu mesela yeni indirdiğiniz ilk oyuna girişte droplar sonradan yavaş yavaş düzelmeye başlıyor veya ekran kartı driver kurdunuz sonrasında girdiğiniz oyunlarda ilk başta oluşan droplar ? yoksa buda mı bende sadece

neptün yüksel

80+ Bronze
Sizde şey oluyor mu mesela yeni indirdiğiniz ilk oyuna girişte droplar sonradan yavaş yavaş düzelmeye başlıyor veya ekran kartı driver kurdunuz sonrasında girdiğiniz oyunlarda ilk başta oluşan droplar ? yoksa buda mı bende sadece
Hocam eğer oyunun grafik API'si Vulkan ise shader cache yapar ondan biraz takılmalar olur. Sonra arada da olur. Shader cache yapar çünkü sürekli. Belli bir zamandan sonrada olmaz. Bunun yapmasını nedeni Vulkan'ın grafikleri önceden çizdirmesi ve daha fazla performans vermesidir.

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Berkan Demir

neptün yüksel

80+ Bronze
sizde şey oluyor mu mesela yeni indirdiğiniz ilk oyuna girişte droplar sonradan yavaş yavaş düzelmeye başlıyor veya ekran kartı driver kurdunuz sonrasında girdiğiniz oyunlarda ilk başta oluşan droplar ? yoksa buda mı bende sadece
Hocam eğer oyunun grafik API'si Vulkan ise shader cache yapar ondan biraz takılmalar olur. Sonra arada da olur. Shader cache yapar çünkü sürekli. Belli bir zamandan sonrada olmaz. Bunun yapmasını nedeni Vulkan'ın grafikleri önceden çizdirmesi ve daha fazla performans vermesidir.

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Berkan Demir
evet ilk girişte mesela çok fazla oluyor sonra açılmaya başlıyo

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,721
Üyeler
157,976
Son üye
Lhansent
Top Bottom