Neler Yeni

Yardım Sapphire Pulse RX 6600 Garanti hk.

Afur

80+
Arkadaşalr selamlar.

19 Mayıs 2023 tarihinde teslim aldığım Sapphire Pulse RX 6600 ekran kartının garantisi hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Yaşadığım sorun:
Öncelikle ekran kartını aldığımdan bu yana ekranda çok seri bir şekilde gerçekleşen (1 saniye bile sürmüyor genelde) ekran kararması yaşıyorum. Kararma bittikten sonra açık olan programlar ve windows uygulamaları kararmış şekilde kalıyor. Fareyi uygulama üzerinde gezdirdiğimde bazı görsel ve yazılar geri geliyor. Uygulamalarda ki kararmaların tamamen gitmesi için ise görev çubuğu kısmından programı simge durumuna küçültüp, tekrardan büyütmem gerekiyor. Bu şekilde tüm kararma gitmiş oluyor programlarda. Oyunlarda oluyor mu diye sorarsanız eğer, bugüne kadar oyunlarda bu sorunla karşılaşmadım. Sadece masaüstündeyken bu problemle karşılaşıyorum.

Çözüm için aşağıdakileri yaptım ama çözüm olmadı:
1- Format atarak temiz kurulum yaptım. (Formattan hemen sonra sürücüleri daha kurmamışken aynı sorunu tekrar yaşadım)
2- HDMI kablosundan kaynaklı olduğunu düşünüp, farklı HDMI kablosuyla deneme yaptım.
3- FreeSync kaynaklı olduğunu düşünüp, FreeSync kapadım.
4- Eski AMD Adrenalin sürümünü kurdum.

Şimdi ise ekran kartını kasadan çıkarıp, direkt işlemcim üzerinden görüntü almaktayım. Aynı sorunu tekrar yaşarsam zaten ekran kartından kaynaklı bir sorun olmadığına emin olacağım. Ama aynı sorunu yaşamazsam ekran kartını yetkili servisine (Arena) göndereceğim.

Bilgi edinmek istediğim husus:
Ekran kartını satın alalı 2-3 hafta oldu. Yeni satın aldığım bir ekran kartını tamir ettirmek istemiyorum doğal olarak. Ekran kartını yetkili servise göndermem durumunda, tamir yerine aynı model ekran kartı ile değişimi mi yapılır veya bunu talep edebilir miyim?

Bahsettiğim uygulama kararmasına örnek olarak:

Adsız.png

Afur

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Afur

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:
Top Bottom