Neler Yeni

Sessiz Mekanik Klavye Öneri

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Rampage tercih etmem diyorsun ama zamanında aldığım rampage warlock blue switch 2017 de 300 liraya aldığım klavye bugün dahi sapasağlam hiç bir tuş tekmeliyor, basılı kalmıyor.
Genel olarak kullanıcı yorumları pek iyi değil. Teknoloji şans işidir

ÖmerS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Ömer SARLUGİL
Arkadaşlar philips'in ucuz mekanik klavyesinden kullanıyorum şu an.
En başta bütçem olmasına rağmen klavye işte, ne gerek var o kadar para vermeye diye bunu seçtim. Açıkcası çok iyi ama sevmediğim 2 özelliği var.

1- Türkçe karakterler baskı halde, geceleri yazarken insanın kafasını çok karıştırıyor. Komple İngilizce olsa, sorun yok ama yarım yamalak olunca sıkıntı.

2- Çok ses yapıyor, geceleri özellikle 2 yan odadan bile duyuluyor, bu da en başta beni rahatsız etti. Komşular bile eminim rahatsız oluyordur.

Bu sebeple sessiz(red switch), ya tam Türkçe ya tam İngilizce karakterlere sahip, bilek destekli ve mutlaka ses tekerleği olan bir mekanik klavye almak istiyorum.
600-700-800 civarlarına kadar psikolojik sınırım, üstü için çok beğenmem lazım. Mouse razer marka, aynı marka olursa güzel olabiliri ama çok önemli değil. Öneriler nelerdir?

Geçenki indirimlerden xpg summoner red switch almadığıma hala pişmanım, sizce tekrar iner mi o fiyatlara? Takibe alıp bekleyebilirim, acil değil.
asus tuf k7 öneririm 100m tık ömrü var suya dayanıklı red svitch optik mekanik

ÖmerS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Ömer SARLUGİL
Uzun kullanımda sorun yaşatıyor mu hocam
uzun kullanım hakkında fikir sahibi olamadım
ben 2 ay önce satın aldım çok memnunum youtubede klavye hakkında tanıtım videoları var

Caelius

80+ Silver
Arkadaşlar philips'in ucuz mekanik klavyesinden kullanıyorum şu an.
En başta bütçem olmasına rağmen klavye işte, ne gerek var o kadar para vermeye diye bunu seçtim. Açıkcası çok iyi ama sevmediğim 2 özelliği var.

1- Türkçe karakterler baskı halde, geceleri yazarken insanın kafasını çok karıştırıyor. Komple İngilizce olsa, sorun yok ama yarım yamalak olunca sıkıntı.

2- Çok ses yapıyor, geceleri özellikle 2 yan odadan bile duyuluyor, bu da en başta beni rahatsız etti. Komşular bile eminim rahatsız oluyordur.

Bu sebeple sessiz(red switch), ya tam Türkçe ya tam İngilizce karakterlere sahip, bilek destekli ve mutlaka ses tekerleği olan bir mekanik klavye almak istiyorum.
600-700-800 civarlarına kadar psikolojik sınırım, üstü için çok beğenmem lazım. Mouse razer marka, aynı marka olursa güzel olabiliri ama çok önemli değil. Öneriler nelerdir?

Geçenki indirimlerden xpg summoner red switch almadığıma hala pişmanım, sizce tekrar iner mi o fiyatlara? Takibe alıp bekleyebilirim, acil değil.
bu 4 klavyeyi siddetle tavsiye ederim bunlarin arasindan 3 klavye mk61 gk61 ve k61 hotswap ozelligi tasimakta yani switchlerini kendi isteginizie gore lehim yapmadan degistirebiliyorsunuz bu butcede kesinlikle tavsiye ederim bu klavyeleri ayrica hepsinin yazilimida mevcut

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Tekerlek yok ama büyük bir eksik değil emin olabilirsin. Üzerindeki tuşlar otomatik olarak change edilebiliyor. Örneğin F9'u tek tuşla ikincil işlevine sabitleyebiliyorsun. Ani ses kısmak içinse F12'de bir özellik mevcut. Ona basınca tak sesi kapatıyor. Oldukça kullanışlı, sağlam, sessiz ve kullanırken haz veriyor.

Genel olarak 2 adet eksi yönü var bence.
1- Özel tasarım red switch girişleri olduğu için keycaps manyağı isen bu klavye sana göre değil çünkü uyumlu değiller. Özel olarak satılıyor mu bilmiyorum hiç bakmadım.
2- Bilek desteği yok.

Onun dışında harika ötesi. İndirimlerle 700-800 civarına düşüyor. Ben birkaç ay önce 550'ye almıştım incehesaptan. Cuma indirimlerinde genelde oluyor klavye. Yumuşacık tuşları var. Ben ilk başta çok yadırgamıştım ama 1 hafta sonra alıştım.

c3nk

80+
@ÖmerS hocam bu klavyeye bende baktım ama ses tekerleği yok. Yani bir defa ses tekerleği kullandıktan sonra, onun olmadığı bir klavye almak içimden gelmiyor, baya kullanışlı bir alet.

@Caelius hocam buradan da alırım almasına ama bunlarda ne numpad var, ne ses tekerleği var.

@SorryImSoBussy hocam bunda da ses tekerleği yok, bilek desteği yok. O kadar para verip de 15 sene önce casper bilgisayarın yanında verdikleri klavye gibi görünen bir klavye almak istemiyorum, sonuçta her biri bir konfor özelliği. Yoksa 100 liraya alacağım klavye de aynı işi görecek zaten, olay zevkime uygun bir ürün almak.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
@SorryImSoBussy hocam bunda da ses tekerleği yok, bilek desteği yok. O kadar para verip de 15 sene önce casper bilgisayarın yanında verdikleri klavye gibi görünen bir klavye almak istemiyorum, sonuçta her biri bir konfor özelliği. Yoksa 100 liraya alacağım klavye de aynı işi görecek zaten, olay zevkime uygun bir ürün almak.
Elbette benimki sadece bir kullanıcı deneyimi önerisiydi. Ben çok memnunum çünkü o yüzden :) Kullanmadığım bir şey önermektense memnun kaldığım birşeyi önermeyi yeğlerim. Bilgim yok çünkü tam olarak. Söylediğin kriterlerde o denli büyük problemler değiller açıkcası.

• Beğen
Reaksiyonlar: c3nk

PixDraw

80+ Bronze
asus tuf k7 öneririm 100m tık ömrü var suya dayanıklı red svitch optik mekanik
k7 güzel fakat şansa bağlı rahatsız edecek derecede yay sesleri olabiliyor. Onun dışında ürün genel olarak çok güzel ve sağlam.

Caelius

80+ Silver
@ÖmerS hocam bu klavyeye bende baktım ama ses tekerleği yok. Yani bir defa ses tekerleği kullandıktan sonra, onun olmadığı bir klavye almak içimden gelmiyor, baya kullanışlı bir alet.

@Caelius hocam buradan da alırım almasına ama bunlarda ne numpad var, ne ses tekerleği var.

@SorryImSoBussy hocam bunda da ses tekerleği yok, bilek desteği yok. O kadar para verip de 15 sene önce casper bilgisayarın yanında verdikleri klavye gibi görünen bir klavye almak istemiyorum, sonuçta her biri bir konfor özelliği. Yoksa 100 liraya alacağım klavye de aynı işi görecek zaten, olayınız zevkime uygun bir ürün almak.
hocam numpad e ihtiyacınız yoksa olmasının mantığı yok 2 .si ses tekerleği yerine atanmış kısayollar var 3. sü hotswap özelliği var sırf bu özellik için bile o parayı veririm bir klavyeye uzun ömürlülükte daha ne istiyorsunuz 4. sü tuş yapıları abs değil pbt bunların 5. si klavyenizi modlamak isterseniz attığım klavyelerden rk61 dışında hepsinde çok kolay moddinh işlemi yapılabiliyor

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Yunus
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler