Neler Yeni

🟢 Şimşek: Ekonomide taşlar yerine oturuyor! 💰

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,571
İsim
Emre
Discord
necromancerr

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,256
İsim
Semih Boran
Risk priminin düşmesi yetmiyor. Kurlar gerçek olmalı. Çünkü yabancı yatırımcı kazandığı parayı kendi birimine çevirince ya ne zarar ne de kâr ediyor ya da zarar ediyor. Kimse yatırım yapmaz bu durumda. Ama evet, bu risk priminin düşmesi de önemli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık

0rochi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Meto
Adamlar yüzde 40 olarak aldığı enflasyonu 38 e indireceğiz diyor. Ekonomi nedir bunu bilen insanlar konuyu anladı.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,163
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Türkiye'nin risk primi son 4 yılın en düşük seviyesinde!​

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Bakan Şimşek, "Risk primimizi gösteren CDS son 4 yılın en düşük seviyesinde. Uyguladığımız doğru politikalarla düşen risk primi hem kamunun hem özel sektörün dış borçlanma maliyetlerini azaltırken dış finansmana erişimini de kolaylaştırıyor" dedi.

"UYGULADIĞIMIZ DOĞRU POLİTİKALARLA..."​

Alıntıyı görüntüle
Evet, bende araba alırdım mesela çok ihtiyacım var ama kıçı dökük yürüyen tabut dediğmiz Tofaş bile olmuş 150-200k
Enflasyon bizi yoruyor. Dolar düz 30 olsa sabit kalsa o şekilde yine iyiyiz. Şuan iç piyasada 40tl den işlem görüyor

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Fayda olarak ne görcez ben onu merak ediyorum. Rakamlar pozitif gözüksede. Telefon alırken, kredi çekerken bişey satın almaya çalışırken, karşılaştığımız zorluklara ne zaman etki edecek? Fiyatlar oturduktan sonra bunların anlamı ne?
Bir 5 yılı var gibi :kekw:

Artarof

80+ Bronze

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Bakan Şimşek, "Risk primimizi gösteren CDS son 4 yılın en düşük seviyesinde. Uyguladığımız doğru politikalarla düşen risk primi hem kamunun hem özel sektörün dış borçlanma maliyetlerini azaltırken dış finansmana erişimini de kolaylaştırıyor" dedi.

Alıntıyı görüntüle
FwkmGYoWYAAzYAY.jpg

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,567
İsim
İsmi ismi.
Valla o taşlar bir tek bana oturuyor, ulan bir araştırma yapmam gerekliydi kitap aldım o fiyatlar neydi abow
Şaka maka iyi bir şey varsa destekler devamını isteriz. Ama hala çok iyimser bir havanın olduğunu düşünmüyorum.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Muhammed emin efe

Alıntıyı görüntüle
İstense dolar daha aşağı çekilir ancak devlet alım yaptığı için bilerek stabil tutuluyor. O yüzden 32 küsürde takılı kaldı. Avrupa'nın dibinde ufak bir Çin olmaya calisti Türkiye. Çok satış, sürümden kazanmak, ucuz işçilik gibi. Ancak elimizde patladı. Bakalım geleceğimiz ne olacak.

Top Bottom