Neler Yeni

Soğutucu Hakkında Yardım

Erlik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Boris Manco
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler dilerim. 1 Ay önce gaming.gen üzerinden bir hazır sistem aldım içerisine R5 3600 işlemci bulunmakta. İşlemci güçlü bir işlemci bunu biliyorum fakat sıcaklık konusuyla dertli bir işlemci. Boşta 50-60 dereceleri gördüğüm (60 derece nadir) günler oluyor , yük altında ki değerlerine girmiyorum bile. Stok fan ile çalışmakta. Bu konuda soğutucu almam gerektiğini forumda ki başlıklardan anladım. Birkaç soğutucuya İtopya üzerinden baktım fakat bunlar stok fandan daha iyi performans verir mi ? Sıcaklığı değiştirir mi anlamış değilim ? Değiştirirse ne kadar değiştirir ?

Bu soğutuculara baktım ama şöyle bir sorum daha var. Bu soğutucuların çalışma RPM değer aralıkları stok fandan düşük bu soğutmayı bakır boru kule sistemlerinden mi sağlıyorlar ? Neye dikkat etmem gerekir ? Hangisini almalıyım ve ne kadar fark eder ? Birde stok soğutucu almam durumunda tekrar macunu yenilemeli miyim ? Bunlara ek olarak önerebileceklerinizi de dinlemeye hazırım fakat bunlarla aynı olacaksa ve farklı marka daha ucuz olacaksa böyle bir derdim yok daha iyilerine açığım. Bütçeye gelince max. 550 TL.

https://www.itopya.com/cooler-master-masterliquid-ml240l-v2-RGB-240mm-islemci-sivi-sogutucu/

Birde bunlar var bunlara yorumunuz nedir ? Son attığım almaya gerçekten değer mi ? Çok fark yaratır mı ? Boşta 30 derece kullanır mıyım ? :)

Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

Top Bottom