Neler Yeni

Son zamanlarda hacklendim

semih3535

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Semih Sevici
Merhabalar son zamanlarda instagram hesabım çalınıyor post atılıyor geri aldım şifresini değiştirdim aradan 1 hafta sonra valorant hesabım çalındı onu da aldım şifresini değiştirdim aynı mailde olan steam hesabım 1 gün sonra çalındı fakat hiçbir şekilde mesaj falan gelmeden otomatik gidiyor arkadaşlarımdan haberim oluyor mesajlar gönderiliyor falan maile girdiğimde bilgisayarım yeni formatlı telefondan da bir şeye tıklamadım acaba bundan nasıl kurtulurum diğer ne yapmam lazım google chromedan falan yeme ihtimalim var mı bütün şifrelerim falan kayıtlı veya bi tavsiyeniz var mı bunu yapın vs. diye lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Mail şifreni değiştirmek aklına geldi mi?

semih3535

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Semih Sevici
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mail şifreni değiştirmek aklına geldi mi?
Her çalınmadan sonra güncel olarak değiştirdim iki güvenli faktörüde açtım tabikide
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan mesala herşeyimin şifresi farklı ama bugünde 2 microsoft hesaplarıma giriş olmuş ordan bir kaç şeylere bakmışlar hemen bildirim geldiği gibi şifrelerini değiştirdim şifrelerini değiştirdiğim şeyler bidaha giriş yapılmadı sanırım bir mailimde çoğu kurtarmalar ona kayıtlıydı ordan hepsini bulmuş tek tek alıyor başka bişeyim kalmadı galiba herşeyi geri aldım umarım daha yaşamam

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erdem aksoy
Merhabalar son zamanlarda instagram hesabım çalınıyor post atılıyor geri aldım şifresini değiştirdim aradan 1 hafta sonra valorant hesabım çalındı onu da aldım şifresini değiştirdim aynı mailde olan steam hesabım 1 gün sonra çalındı fakat hiçbir şekilde mesaj falan gelmeden otomatik gidiyor arkadaşlarımdan haberim oluyor mesajlar gönderiliyor falan maile girdiğimde bilgisayarım yeni formatlı telefondan da bir şeye tıklamadım acaba bundan nasıl kurtulurum diğer ne yapmam lazım google chromedan falan yeme ihtimalim var mı bütün şifrelerim falan kayıtlı veya bi tavsiyeniz var mı bunu yapın vs. diye lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
Aynı durum bende de mevcut ve kesinlikle engel olamıyorum bende benzer bi konu açtım arkadaşlardan ve yaşayanlardan dönüş bekliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Murat Kaçağan
Keylogger, sim kopyalama veya trojan olabilir. En muhtemel olan sim kopyalama. Windows defender artık gayet iyi durumda keylogger veya trojen virüsü olsaydı muhtemelen bu virüsü senin bilgisayarına koyan kişi bu tarz instagram çalma gibi işlerle uğraşmazdı.

semih3535

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Semih Sevici
Belki telefondan olmuşda olabilir bilmiyorum hâla microsoft hesaplarıma ve twitter hesaplarıma doğrulama kodu geliyor hatta genellikle şifrelerimi vs hep değiştiren birisiyim baya dikkat ederim önüme gelen herşeye tıklamam ama nasıl oldu bilmiyorum

serwintes

80+ Gold
Belki telefondan olmuşda olabilir bilmiyorum hâla microsoft hesaplarıma ve twitter hesaplarıma doğrulama kodu geliyor hatta genellikle şifrelerimi vs hep değiştiren birisiyim baya dikkat ederim önüme gelen herşeye tıklamam ama nasıl oldu bilmiyorum
yanlış bir şeye girdin mi sebep olacak

semih3535

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Semih Sevici
yanlış bir şeye girdin mi sebep olacak
Kanka üstünden uzun zaman geçti hatırlamıyorum ama belki okuyan arkadaşlar olur bütün maillerimin şifresini uygulamalarımın şifresini hesaplarımın vs herşeyini değiştirdim kurtarma maili açıp hepsini safe olarak ona çektim valorant steam hesaplarımda çalınmıştı hepsini geri aldım direkt veriyorlar zaten bunlar ikinci doğrulama falan tanımıyo çok güvenmeyin bide birtane mailinizi çaldıkları zaman o maile bağlı maillerin hepsini sekeseke alıyorlar benim main kullandığım mail gitti bütün hesaplarımın kurtarması ondaydı öyle sekmişler hepsine tavsiyem bu hepsini değiştirin hatta atabiliyorsanız pc ve tel formatta atın umarım kurtulursunuz.

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
Yusuf Armanc
Benim de Steam hesabım gitmişti (içinde hiçbir şey yok) baktım e postanın nokta bölümünden sonra r yazıyor. Neyseki bir buçuk saatte geri aldım :)

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
An10im1i
Aynı durum bende de mevcut ve kesinlikle engel olamıyorum bende benzer bi konu açtım arkadaşlardan ve yaşayanlardan dönüş bekliyorum
Chrome üzerinden de pekala verileriniz çalınabilir özellikle otomatik şifre hatırlatma ve kayıtlı şifreleriniz...
Bir eklenti, tarayıcı ayarı veya yüksek yetkilendirme almış sahte bir uygulama bunları kolaylıkla sızdırabiliyor.
Android için şu sıralar açık sayısı daha fazla...
2FA aşan yöntemler mevcut.
Sistemleri format ve temiz bir başlangıç yapın. Şifreleri değiştirin, eski cihazlardan çıkış yaptırın. Sistemi ve donanıma ait yazilimları güncel tutun.
Güvenlik konularındaki adımları uygulayın.

gtr34

80+
Kullandığınız tüm cihazlara format atın/sıfırlayın. Ardından tüm şifrelerinizi değiştirin. Format işleminden sonra kaynağından emin olmadığınız ya da korsan hiçbir uygulamayı cihazlarınıza yüklemeyin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,353
Üyeler
141,964
Son üye
lithvavera
Top Bottom