Neler Yeni

Ssd mi harddiskmi almalıyım

Canakay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Can akay
500gb m2 ssd kullanıyorum. Yer yetmediğinden 1tb m2 ssd al almayı düşünüyorum yoksa 1tb harddiskmi almalıyım ssd alırsam pc nin performansıda artarmı

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,462
İsim
Adem
500gb m2 ssd kullanıyorum. Yer yetmediğinden 1tb m2 ssd al almayı düşünüyorum yoksa 1tb harddiskmi almalıyım ssd alırsam pc nin performansıda artarmı
Performansında etkisi olmaz fakat hdd içinde olan dosyalarda yavaşlık olur 750gblık ssd var m2 yetmiyor bende 1tblık alıcam m2 fakat ne alsam karar veremiyorum sana tavsiyem 1tb m2 al normal bir şey al pahalıda olmaz

Canakay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Can akay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Performansında etkisi olmaz fakat hdd içinde olan dosyalarda yavaşlık olur 750gblık ssd var m2 yetmiyor bende 1tblık alıcam m2 fakat ne alsam karar veremiyorum sana tavsiyem 1tb m2 al normal bir şey al pahalıda olmaz
Peki ben ssd alınca eski ssd deki bilgiler oyunlar onlar hepsini yeniden yüklemem gerek demi bilgisayar sıfırlanacak yani bi çare si varmı

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
Peki ben ssd alınca eski ssd deki bilgiler oyunlar onlar hepsini yeniden yüklemem gerek demi bilgisayar sıfırlanacak yani bi çare si varmı
SSD ve m2 ssd farklı depolama birimleri. Okuma ve yazma olarak en hızlısı m2 ssd.

İkinci bir slot varsa eğer anakartında boyut yükseltip paralel kullanabilirsin. Dosya aktarımı a gerek kalmaz. Yoksa yani tek slotsa anakart girişi bu sefer yer değiştirmen lazım. Bu durumda dosya aktarımı gerçekleştiren için paralel bir diske ihtiyacın olur.

Burada senin ne yapmak istediğine göre yönlendirelim seni.

-Sen yeni bir diske mi geçmek istiyorsun?
-Sadece dosyalar ve oyunlar için mi bir disk almak istiyorsun?
-Yedek için mi disk alacaksın?

Yukarıdaki sorulara teker teker cevap verirsen seni daha doğru yönlendirebilirim çünkü boşuna uğraş ile ek masraf oluşturmamış olursun.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,462
İsim
Adem
Eski ssd zaten takılı olmayacak mı ?
Eğer eski ssd yerinw takıcaksan yeniden yüklwmen gerek eğer + olaram takıcaksan bir şey yapmana gerek yok

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
uğur demirel
ssd almak mantıklı ama söyle sorun var ssd mekanik disk daha pahalı gb göre windows için 512 gb ssd almak daha iyi 2 ci depolama olarak hdd alabalirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

ssd almak mantıklı ama söyle sorun var ssd mekanik disk daha pahalı gb göre windows için 512 gb ssd almak daha iyi 2 ci depolama olarak hdd alabalirsin
ben 1 tb m2 ssd aldım 6 tb hdd var suan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,799
Üyeler
141,490
Son üye
horontepensincap_3169
Top Bottom