Neler Yeni

SSD ve HDD hızlarım çok mu düşük?

Wilot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Kaan CEYLAN
Kullandığım SSD ve HDD'nin okuma yazma hızları bu şekilde çıkıyor.
Bu hızlar normal mi ve bir sıkıntı çıkartır mı?
Arada kasmalar oluyor bilgisayarda özellikle bir şey indirirken vs.
Son olarak ileride Kingston 2TB KC3000 alıp eklemeyi düşünüyorum çok fark yaratır mı? (134mb/s den 7000mb/s'e çıkınca s3 miniden iphone 13 pro maxe geçen reis gibi hissedeceğimi düşünüyorum ama yinede sormak istedim :D)
SSD:
1715475930260.png

HDD:
1715475476074.png

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
HDD normal de SSD yazma hızı normal değil. Ya bayağı kullandın eskidi ya da bakım falan yapmadın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart M.2 PCle 4.0 destekliyorsa kuruduğun hayallerdeki hıza çıkabilirsin KC3000 ile. Yoksa S3 Mini ile devam.

ThE LoSt

80+ Silver
Son olarak ileride Kingston 2TB KC3000 alıp eklemeyi düşünüyorum çok fark yaratır mı? (134mb/s den 7000mb/s'e çıkınca s3 miniden iphone 13 pro maxe geçen reis gibi hissedeceğimi düşünüyorum ama yinede sormak istedim :D)
SSD:
Alıntıyı görüntüle
HDD:
Alıntıyı görüntüle
Kullandığın ssd nin tam bilgisini verseydiniz keşke m2 mi kullanıyorsunuz yoksa 2.5 inç sata eski tip mi
İmzadaki sistemi kullanıyorsanız anakartınızın gen 4 desteği var kc3000 iyi bir yükseltme olacaktır bu şekilde sisteme ızdırap çektiriyorsunuz.

Wilot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Kaan CEYLAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullandığın ssd nin tam bilgisini verseydiniz keşke m2 mi kullanıyorsunuz yoksa 2.5 inç sata eski tip mi
İmzadaki sistemi kullanıyorsanız anakartınızın gen 4 desteği var kc3000 iyi bir yükseltme olacaktır bu şekilde sisteme ızdırap çektiriyorsunuz.
m.2 kullanmıyorum sistemdeki anakart işlemci ram parçalarını yeni değiştirdim crucial bx500 diye bir ssd kullanıyorum şuanda

m.2 kullanmıyorum sistemdeki anakart işlemci ram parçalarını yeni değiştirdim crucial bx500 diye bir ssd kullanıyorum şuanda
yazmayı unutmuşum hdd,psu,ssd gibi parçaları eski sistemimden kalma kullanıyorum bir anda onlarıda değiştirmeye param yetmedi önceliği diğer parçalara verip bunlarla idare edebilceğimi düşündüm onlara para biriktirene kadar

ThE LoSt

80+ Silver

yazmayı unutmuşum hdd,psu,ssd gibi parçaları eski sistemimden kalma kullanıyorum bir anda onlarıda değiştirmeye param yetmedi önceliği diğer parçalara verip bunlarla idare edebilceğimi düşündüm onlara para biriktirene kadar
2.5 inç ssd için okuma hızı normal yazma hızı düşük

Wilot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Kaan CEYLAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,917
İsim
Emre
Discord
necromancerr
SSD:
Alıntıyı görüntüle
HDD:
Alıntıyı görüntüle
ssd eğer sata ise okuma değeri gayet iyi ama yazma konusu için aynısını diyemeyeceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,810
Üyeler
142,177
Son üye
xBEORN
Top Bottom