Neler Yeni

Ssd ye giden kopuk kablo

kaishain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre Can
Geçenlerde bir konu açmıştım Windows işletim sistemi seçme ekranı geliyor geçilmiyor bir türlü diye kabloları incelerken farkettim ki ssdye takılan sata kablosu sanırım yanlısım varsa düzeltin bir tanesi kopmuş yanık gibi aynı lekeliydi baya plastik erimiş ben bunu aldığım yerin destek ekibine attım itopyadan almıştım ve dedikleri şey kasanın arkasında ki bölümde boş kabloları takın vs vs dediler milyon kez denedim ordan çıkardım ona taktım vs yok aynı hala bunu nasıl halledebilirim güvenilir bir bilgisayarcı da bilmiyorum ki götürüp bırakayım ya da kablolar oldu da ssd mi zarar gördü hiç bilmiyorum taktik verebilen olur mu acaba ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

Ekler

• IMG-20201019-WA0061.jpeg
    IMG-20201019-WA0061.jpeg
    827.8 KB · Hit: 103
  • IMG_20201016_203839.jpg
    IMG_20201016_203839.jpg
    2.8 MB · Hit: 71

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,045
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Dostum SATA güç kablon kopmuş, PSU'da o kablodan bir kaç tane daha olması lazım. Sağlam olan bir tanesini SSD'ye tak, ondan sonra çalışıp çalışmadığına bakalım.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,156
İsim
Musa
Geçenlerde bir konu açmıştım Windows işletim sistemi seçme ekranı geliyor geçilmiyor bir türlü diye kabloları incelerken farkettim ki ssdye takılan sata kablosu sanırım yanlısım varsa düzeltin bir tanesi kopmuş yanık gibi aynı lekeliydi baya plastik erimiş ben bunu aldığım yerin destek ekibine attım itopyadan almıştım ve dedikleri şey kasanın arkasında ki bölümde boş kabloları takın vs vs dediler milyon kez denedim ordan çıkardım ona taktım vs yok aynı hala bunu nasıl halledebilirim güvenilir bir bilgisayarcı da bilmiyorum ki götürüp bırakayım ya da kablolar oldu da ssd mi zarar gördü hiç bilmiyorum taktik verebilen olur mu acaba ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Evet kablosu kopmuş. Elinizde SSD takıp test edebilceğiniz başka PC varsa ona takıp Crystal Disk İnfo ile test edip sorunun SSD de olup olmadığını öğrenirsen çok iyi olur.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Psudan sata kablosu 1den fazla olur genelde onu tak sorunun çözülür ama bu durum garip psu nedir acaba ?

kaishain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psudan sata kablosu 1den fazla olur genelde onu tak sorunun çözülür ama bu durum garip psu nedir acaba ?
thermaltake v200 600w
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet kablosu kopmuş. Elinizde SSD takıp test edebilceğiniz başka PC varsa ona takıp Crystal Disk İnfo ile test edip sorunun SSD de olup olmadığını öğrenirsen çok iyi olur.
haftasonuna anca elimde bi pc olur arkadaştan rica ettim haftasonu müsaitmiş laptop takılır mı

Dostum SATA güç kablon kopmuş, PSU'da o kablodan bir kaç tane daha olması lazım. Sağlam olan bir tanesini SSD'ye tak, ondan sonra çalışıp çalışmadığına bakalım.
denedim 1 tane fazladan boşta vardı ama şöyle bir şeydi. şimdi 3 tane var biri ssde yanık olan biri hdd ye takılı olan bu ikisinde aynı girişten 2 tane var ama 3. boşta olandan sadece 1 tane var birini ssdye taksam sata power diye bir şey var ona takmak için giriş yok

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
thermaltake v200 600w

haftasonuna anca elimde bi PC olur arkadaştan rica ettim haftasonu müsaitmiş laptop takılır mı
Laptop ssd veya hdd si takilir fakat ps yi laptopa bağlayamazsin

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,045
İsim
Ömer
Steam
fieryz
thermaltake v200 600w

haftasonuna anca elimde bi PC olur arkadaştan rica ettim haftasonu müsaitmiş laptop takılır mı

denedim 1 tane fazladan boşta vardı ama şöyle bir şeydi. şimdi 3 tane var biri ssde yanık olan biri HDD ye takılı olan bu ikisinde aynı girişten 2 tane var ama 3. boşta olandan sadece 1 tane var birini ssdye taksam sata power diye bir şey var ona takmak için giriş yok
Tam olarak ne anlatmak istediğini anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı yazar mısın?

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Tam olarak ne anlatmak istediğini anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı yazar mısın?
Sanirim sata power kablosu var fakat anakarta bağlanan sata kablosu yok diye anladim ben

kaishain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 tane kablo var. resimde gösterdiğim kopuk giriş var ya 2 tane kabloda bu girişin aynısından bir çift var. 1.kablonun 1. girişi ssdye takılı 1. kablonun 2. girişi ise sata power neden bir kablo var ona takılı. 2. kablonun 1. girişi hddye takılı 2. kablonun 2. girişi boşta duruyor kullanılmıyor. 3. kabloda ise sadece 1 giriş var diğer eklentileri değişik uçlara sahip. yani 2 tane olması gerekiyor anlatamadıysam kusura bakma biraz bilgisizim

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,045
İsim
Ömer
Steam
fieryz
3 tane kablo var. resimde gösterdiğim kopuk giriş var ya 2 tane kabloda bu girişin aynısından bir çift var. 1.kablonun 1. girişi ssdye takılı 1. kablonun 2. girişi ise sata power neden bir kablo var ona takılı. 2. kablonun 1. girişi hddye takılı 2. kablonun 2. girişi boşta duruyor kullanılmıyor. 3. kabloda ise sadece 1 giriş var diğer eklentileri değişik uçlara sahip. yani 2 tane olması gerekiyor anlatamadıysam kusura bakma biraz bilgisizim
PSU'da başka SATA güç kablosu yok anladığım kadarıyla. Doğru mudur? Eğer yoksa dönüştürücü alman gerekiyor.

kaishain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre Can
PSU'da başka SATA güç kablosu yok anladığım kadarıyla. Doğru mudur? Eğer yoksa dönüştürücü alman gerekiyor.
teşekkür ederim bütün herkese ilginiz için çok sağolun için günlerdir kanser olmuş durumdayım bilgisizlik + iş yüzünden vakitsizlik beni mahvetti tam araştırıp soramıyorum hiçbir şey

Boşta kalıyor dediğin kablonun fotoğrafını atabilir misin? Hatta sen bütün kabloları at ben bir bakayım.
bana bi iletişim adresi verebilir misin ig olur wp olur video falanda atabilirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,385
Üyeler
151,541
Son üye
Emirhan4456₺
Top Bottom