Neler Yeni

Starfield Yeni Sızıntılar

Ar0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Sezer Genç
Starfield'ı erken oynayan biri gelen soruları cevapladı. Hikaye spoilerı yoktur.
https://boards.4channel.org/vg/thread/443541630#p443565628
DeepL ile Türkçe'ye çevirip biraz daha yazıyı düzenli hale getirdim :

+Bütün bir gezegeni dolaşabileceğiniz doğru mu?
-Bilmiyorum. Deneyecek kadar ** olmadım. Görünüşe göre gezegenler çok büyük. Çorak bir gezegene indim ve myradar'da yapılacak bir sürü şey vardı (Mağaralar, maden kuleleri, yapılar.) Birine gittim ve radarımda yapılacak DAHA FAZLA şey çıktı. prosedürel mi yoksa önceden yerleştirilmiş mi bilmiyorum.

+Bilgisayarda mı oynuyorsun? Performans nasıl?
-Kardeşimin bilgisayarındayım ve gayet iyi görünüyor. Biraz kötü (sadece bir RTX2060) ama 30+ fps alıyor. Birkaç kez takılmalar/durmalar yaşadım ama çok sık değil. Bilmiyorum belki de Todd bu sefer yemek pişiriyordur. Düşmanların ışınlanması ve gemilerin girip çıkması gibi hatalar oldu ama çok fazla değil. Çok fazla görev yapmadım ama şu ana kadar iyi görünüyor. Betesda laneti kırıldı????

+Bir güneş sistemindeki gezegenler arasında uçabilir misiniz yoksa ışınlanmak zorunda mısınız?
-Söylemek istediğim, hızlı seyahat harika. /v/'de 30 saniyelik yükleme süresinden bahseden bir doom gif'i var. Bu hiç de doğru değil. Hızlı seyahat, herhangi bir yerde olabilirsiniz, başka bir yer seçersiniz (bir uzay istasyonu, başka bir gezegenin yörüngesi, önceki bir iniş noktası) ve oraya gitmek için sadece birkaç saniyelik bir yükleme ekranıdır. Kaydetmeyi yüklemek birkaç saniye. Sanırım ilk fırlatmanın epik olmasını istiyorlar, bu yüzden ara sahneyi gösteriyorlar, ancak diğer her zaman isteğe bağlı, hepsine hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

+Beceri seviyeleri karakter seviyelerinin gerisinde mi yoksa 1'e odaklanıp 5. seviyeye ulaşmadan önce maksimum seviyeye getirebilir miyim?
-Beceriler kategori başına dört derecelidir. Her beceri için dört rütbe vardır. Her rütbenin kilidini açmak için bir puan yatırırsınız, ardından bir sonraki rütbenin kilidini açmak için bir mücadele yaparsınız. Örneğin, güvenliğe (kilit açma) bir puan koydum ve bir sonraki puanı alabilmem için 5 kilit açmam gerekiyordu. Savaş şeylerine bir puan koydum, sonra ikinci puanı harcamak için o silahla 10 öldürme yapmam gerekiyordu.

+Peki ya looting? Düşman tarafından donatılan her şeyi yağmalayabilir misiniz yoksa rastgele mi oluşturulur?
-Her şeyi yağmalayamazsınız, düşmanın özel bir şeyi varsa, ganimetlerinde ortaya çıkıyor gibi görünüyor

+Hangi grafik ayarları?
-Orta gibi görünüyor. Sadece senin için ultra'ya koydum ama 15 fps aldım, bu yüzden bıraktım (kardeşimin üç monitörü var, bu yüzden bu ayarların ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum)

+Diyalog sistemi nasıl? Ve yazım nasıl?
-Yazmak iyi görünüyor (evet, evet ama bir pislik, hayır) seçeneklerdir. Ana hikayeyi takip ediyordum, bu yüzden yan görevler hakkında bilmiyorum.

+Yani uzaydayken başka bir gezegene ya da aya elle uçabiliyor musunuz yoksa sadece hızlı seyahat/warp mı?
-Başka bir gezegene uçamazsınız. Başka bir gezegen uzayına uçarsınız, sonra o bitkiye inmeyi seçebilir veya atmosferinde ne olursa olsun onunla etkileşime girebilirsiniz. Ama mesela, eğer Atvenus'sanız, Mars'a uçamazsınız. Haritayı açarsınız, mars'a bir rota çizersiniz, sonra mars'ın uzayına ulaşırsınız.

+Uzayda yapılacak ya da bulunacak çok şey var mı yoksa çorak mı geliyor?
Her uzay alanı, gezegenlere inmeden önce bir hazırlık bölgesi gibi hissettiriyor. Çorak değil, ama içine düştüğünüz it dalaşını görmezden gelebilir ve sadece iniş yapabilirsiniz. Bu NMS değil, gezegenin etrafında uçamaz ve atmosfere giremezsiniz. Uzay bölgeleri, gezegenin fon oluşturduğu bir baloncuk gibi. Bölgelerdeki etkinlikleri yaparsınız ve hazır olduğunuzda iniş yapabilirsiniz. PRO İPUCU: Ganimetlerinizi satacak yeterli sayıda satıcı bulamayacaksınız. Rastgele bulduğunuz gemileri selamlayın ve onlara bir şeyler satın

+Gemi yapımcısını denediniz mi? İyi mi?
-Beşiğime biraz daha saklama alanı eklemek için denedim. İyi görünüyor, 2 dakikalık etkileşimde şikayet yok

+Uzayda geminizden çıkabilir misiniz? Dış uzayda olmak ve etrafta süzülmek gibi mi? Eğer öyleyse, sınırlamaları var mı?
-Denedim çünkü adamım Tyrone yapabileceğini söyledi. Nasıl yapacağımı bulamadım (yapamazsın demiyorum, sadece nasıl yapacağımı bulamadım. DESU, yapabilmen için bir oyun nedeni göremiyorum...) Üzgünüm, uyumam gerekiyor. Umarım deneyimim uyandığımda diğer sızıntı yapanlara ilham verir. Tüm geçmişlerin ve becerilerin videolarını çekmek istiyorum, ancak Todd'un videoları bana ve kardeşime kadar takip eden ve hepimizi katleden bazı gizli parmak izi teknolojisine sahip olabileceğini anlayın.

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
Eray
Orta gibi görünüyor derken orta low mu orta high mı

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Grafik konusunu kimse sorun etmemiş. Ben yanlış gördüm o zaman. Bir de bu gezegen kısmı ayrı bir muamma. Şimdi her gezegeninin oynanabilir alanı aynı olacak diye bir şey yok tabii ama en küçük oynanabilir alanın çevresi ne kadar? Örneğin Jedi Fallen Order'da X gezegene gittiğinizde 40 tane eşya alacak kadar büyük bir çevreyi dolaşırken Y gezegenine gittiğinizde 8 tane eşya verecek kadar küçük bir alan var.

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
Eray
2060 takılmalar oluyorsa sıkıntı olmaz bence oyun çıktıktan sonra hallolur

Top Bottom