Neler Yeni

Rehber Steelseries QcK Mousepad Serileri ve Özellikleri

M.Barisk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Barış

akan

80+ Bronze
Elinize sağlık, Heavy ve Hard’ın başlıkları yok.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4

akan

80+ Bronze
Çok iyi almışsınız hocam. Mediumunu kuponla birlikte 100 TL'ye aldım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim. Başlıkları yok derken anlamadım nerede yok? Bende gözüküyorlar.
Allah Allah dertleri neymis ya.

Ekler

• 690B3E23-94F1-4649-BBF3-E1B4C201AE6F.png
    690B3E23-94F1-4649-BBF3-E1B4C201AE6F.png
    444.6 KB · Hit: 54
  • B0BC8AFE-87D9-45BA-9415-D8615E6F0845.png
    B0BC8AFE-87D9-45BA-9415-D8615E6F0845.png
    415.9 KB · Hit: 61

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Garipmiş hocam, ben mobildeyim ondandır belki. Durun bir de dark mode’da bakayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dark mode açıkken gözüküyor.
Demek ki ondan alakalı. Peki neden diğer başlıklar gözüküyor aydınlık modda ?

• Beğen
Reaksiyonlar: akan

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Selam. Bugün sizlere sanki hepsi aynıymış gibi duran Steelseries QcK Mousepad serisini ve özelliklerini anlatacağım.
Steelseriesin 5 adet QcK serisi bulunmaktadır. Bunlar: QCK, QCK HEAVY, QCK HARD, QCK EDGE ve QCK PRISIM dir.
Öncelikle bu bir inceleme değildir. Hepsini kullanma fırsatım olmadığı için sadece modellerin birbirinden farklarını ve özelliklerini anlatacağım.

QcK Serisi
  • Maksimum kontrol için özel QcK mikro dokulu kumaş.
  • Düşük ve yüksek CPI izleme hareketleri için uygun.
  • Kolay temizlik için dayanıklı ve yıkanabilir.
  • 15 yıldan beri espor profesyonelerinin ilk tercihi.
  • 250 mm x 210 mm x 2 mm boyutunda (Küçük olan model baz alınmıştır.)
QcK serisi boyut olarak tam 6 farklı seçenekle geliyor. Bunlar sırasıyla; Küçük, Orta, Büyük, 3XL, 4XL ve 5XL dır. (Ülkemizde 3XL satıldığını biliyorum fakat 4XL ve 5XL için bir satıcı bulamadım.)
QcK serisi mousepad modelleri arasında en çok bütçe dostu sayılabileceklerden. (Maalesef bu hali bile cep yakmakta.) Mikro dolgulu kumaşı, farklı boyut seçenekleri, kolay temizlenebilir yüzeyi ve yüksek DPI tarama alanları için en uygun üretilmiş bir model. Ne çok kalın ne de çok ince.

QcK Heavy Serisi
  • Ekstra kalın, kaymaz kauçuk taban istenmeyen hareketleri önler.
  • 320 mm x 270 mm x 6 mm boyutunda. (Orta boyut baz alınmıştır.)
QcK Heavy serisi boyut olarak 3 farklı seçenek ile geliyor. Bunlar sırasıyla; Orta, Büyük ve XXL.

(Bu bir inceleme rehberi değil biliyorum fakat ürünün orta boyutuna sahibim. Sipariş etmiştim ve bugün geldi sizlere kendi görüşümü de kısa bir şekilde anlatamaya çalışacağım. Ürünün kutu tasarımını ve kendisi çok beğendim. Gayet şık ve sade duruyor. Mousepadi elinize ilk aldığınızda hissiyatınız kuşkusuz ne kadar kalın olduğu oluyor. Mousepadi Steelseries Rival 3 ile birlikte kullanmak için aldım. Ürün üstünde yağ gibi kayıyor. Bu mousepadi asıl tercih etme sebebim kalın olmasıydı. Farenizi kullanırken bileğinizi mousepade koyuyorsunuz ve sanki bilek destekli bir mousepad kullanıyormuşcasına rahat ediyor bileğiniz. Bu benim için güzel bir artı oldu. Daha mousepadi detaylı bir şekilde kullanmadım, o yüzden artılarını ve eksilerini eksiksiz bir şekilde anlatamayacağım. Bunun için ayrı bir inceleme rehberi açabilirim.)

QcK Heavy serisi kaymaz kauçuk taban ile geliyor. Bu sayede mousepad masanıza yapışır kalıyor, istenmeyen hareketlerin önüne geçiyor. Maksimum kontrol için de QcK mikro dokulu kumaş kullanılıyor. (Düşük ve yüksek DPI değerlerinde kolay algılama için bu yüz önemli.) Ayrıca mousepad yıkanabilir ve esnemeye karşı dayanaklı olarak geliştirilmiş.

QcK Hard Serisi
  • Maksimum hız için sert polietilen yüzey.
  • Kesin doğruluk için geliştirilmiş yüzey dokusu.
  • Kaymaz kauçuk taban istenmeyen hareketleri önler.
  • 320 mm x 270 mm x 3 mm / 12,6 in x 10,8 in.
QcK Hard serisi boyut olarak sadece bir modele sahip. Onun da ölçüleri yukarıda yazdığım gibidir. Adından da anlaşılabileceği gibi sert bir yüzeye sahip. Lazer sensörler ve en düşük sürtünme alanında en iyi sonuçlar isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş. Siz yüksek DPI oynamak istiyor, elinizi çok hareket ettirmek istemiyorsanız bu mousepad tam size göre. (E-ticaret sitelerinde stoklar bitmiş bulamadım.)

QcK Edge Serisi
  • Yüksek dayanıklık için dikişli kenarlar.
  • Düşük ve yüksek DPI izleme hareketleri için uygun.
  • 320 mm x 270 mm x 2 mm boyutunda. (Orta boyut baz alınmıştır.)
QcK Edge serisi boyut olarak 3 farklı modele sahip. Bunlar sırasıyla; Orta, Büyük ve XL dır. Bu modelin kuşkusuz en büyük farkı kenarların dikişli olarak gelmesidir. Bazı mousepad modelleri uzun süreli kullanımlarda kenarlardan atabiliyor. Kenarların dikişli olması hem bunun önüne geçiyor, hem de sağlamlığı arttırıyor. O yüzden QcK Edge serisinde soyulma ve yıpranmayı önlemek adına böyle bir çözüm üretilmiş.

QcK Prism Serisi
  • Parlak 2 bölgeli RGB dinamik ışıklandırma.
  • Kolay ve sezgisel oyun içi ışıklandırma bildirimleri kurulumu.
  • En yüksek kontrol için QcK mikro dokulu kumaş.
  • Düşük ve yüksek DPI izleme hareketleri için uygun.
  • 320 mm x 270 mm x 4 mm boyutunda. (Orta boyut baz alınmıştır.)
QcK Prism serisi boyut olarak tam 5 farklı modele sahip. Bunlar sırasıyla; Orta, XL, 3XL, 4XL ve 5XL dır. (Steelseriesin kendi sitesine baktığımızda şuan Türkiye'ye sevkiyat yapmadıklarını söylüyorlar fakat e-ticaret sitelerinde satışları var.)
Bu seriyi diğer serilerden ayıran özellik, şüphesiz 2 bölgeli RGB dinamik ışıklandırmaya sahip olmasıdır.
Farklı bir Steelseries ürününüz varsa, ışıklandırmalarını birlikte kombin yapıp aynı anda renk ayarları ve efektler kullanarak setupınıza başka bir hava katabiliyorsunuz. (Maalesef fiyatları da cep yakıyor.)

Rehberimiz bu kadardı. Umarım size yardımcı olur.

Kullandığım ana kaynaklar:
Pahalı be yeğenim :(

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4

Oktay58

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Oktay Nuri Orhon
Heavy model kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,883
Üyeler
152,768
Son üye