Neler Yeni

SuperBox deneyimlerim

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Sencer Yalçıner
SuperBox, taşınabilen bir internet. Bunu herkes biliyordur zaten. Neyse deneyimime geçelim.

1- Kurulum süreci:
SuperBox kurulum süreci gerçekten bayağı hızlıydı. Fakat SuperBoxu alması çok zor oldu. Şimdi ilk Vodofone gittik. Ondada redbox varmış fakat adamlar 1 ay sonra kurulur dedi. Bizim iş aceleydi bizde Türkcell e gittik ve 6 saat içinde her şey bitti. Burası güzel fakat SuperBox u almak için 500 puan falan gerekiyor falan dediler ailedeki kimseye çıkmadı ne hikmetse artık. Sırf 500 puan için 2 saat uğraştık zaten. En sonunda bir arkadaş ta çıktı bizde onun üzerine aldık. Şimdilik 1-1.

2- Fiyatlandırma:
Evet fiyatlandırma. Biz sınırsız 10 mb upoad paketini aldık. Fakat bu hızlar için gerçekten aşırı pahalı. Vodofone redbox daha ucuz. Bizim ödediğimiz ücret 210 TL. Aşağıya da fiyatlandırmayı bırakıyorum. 1-2
Paket AdıKotaFiyat
Superbox 150 GB 4.5G İnternet150 GB159,90TL
Superbox 200 GB 4.5G İnternet200 GB199,90TL
Superbox Fırsat 10 Mbps İnternetLimitsiz199,90 TL
Superbox Fırsat 20 Mbps İnternetLimitsiz299,90 TL

3- Hız:

Biz 3. paketi almıştık 10 mb dowlaod dediler 10 mb upload verdiler. Biraz garip ama gerçekten güzel. Bunu müşteri hizmetlerine de bildirmedik zaten. 22 mb dowload 10 mb upload u 300 TL yerine 210 TL ye alıyoruz ne güzel. Fakat Ping biraz yüksek. Buna puan vermeyeceğim. Hala 1-2

Zoom ve DA açıkken ki speedtest:
1609225204230.png

4- Kopma ve modemin kalitesi:

Önceden TT kullanıyorduk ve her 30 dk ye bir gidiyordu. Müşteri hizmetleri de bir çare bulamamıştı. SüperBox kopmuyormu kopuyor fakat günde 2 defa anca. O da fazla yüklenmekten. Evde 110 cihaz aynı anda giriyor. 2 cihaz 5GHz hepsi Wİ-Fİ üzerinden. Fakat 4 kişi aynı anda PUBG ye girince ping 900'lerde sürünüyor. Bu ping SuperBox un telefonlar gibi baz istasyonlarından internet almasıymış. Eğer fazla kişi girecekseniz almayın derim. Modemin açılış hızı gerçekten bayağı hızlı 30 saniyede falan açılıyor. Fakat modemin menzili biraz düşük geldi bana. Arayüz falan güzel. Benim. 2-3

5- Kullanışlılık:
Kullanışlılığı gerçekten çok güzel. Mesela deden gile gidiyorsun fakat orda internet yok. Götür tak çalıştır. Modemde hızlı açılıyor zaten. Hatta şöyle bir şey duymuştum. Araba çakmaklığını prize çeviren aparatlara taktığında bile çalışıyormuş. Gerçekten güzel. Şu anda 3-3

Sonuç: Eğer seyehat eden biri iseniz gerçekten güzel bir şey. Senede 1 defa tatile giderim çok seyehat etmem derseniz ne gerek var almaya. Altyapınız yok ise de alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Mangiz

80+
Bende 100 GB kotalı kullanıyorum bi iyi bi kötü. Bi rage geçiriyorsun akıllara zarar. Altyapınız yoksa alabilirsiniz ama adsl varsa kesinlikle adsl alın

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Sencer Yalçıner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende 100 GB kotalı kullanıyorum bi iyi bi kötü. Bi rage geçiriyorsun akıllara zarar. Altyapınız yoksa alabilirsiniz ama adsl varsa kesinlikle adsl alın

Evet deyinmeyi unutmuşum. JİTTER de yüksek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Poyraz Şimşek
Instagram
poyrazsimsek0
Twitter
poyrazsimsek0
Discord
poyisgone#0001
SuperBox, taşınabilen bir internet. Bunu herkes biliyordur zaten. Neyse deneyimime geçelim.

1- Kurulum süreci:
SuperBox kurulum süreci gerçekten bayağı hızlıydı. Fakat SuperBoxu alması çok zor oldu. Şimdi ilk Vodofone gittik. Ondada redbox varmış fakat adamlar 1 ay sonra kurulur dedi. Bizim iş aceleydi bizde Türkcell e gittik ve 6 saat içinde her şey bitti. Burası güzel fakat SuperBox u almak için 500 puan falan gerekiyor falan dediler ailedeki kimseye çıkmadı ne hikmetse artık. Sırf 500 puan için 2 saat uğraştık zaten. En sonunda bir arkadaş ta çıktı bizde onun üzerine aldık. Şimdilik 1-1.

2- Fiyatlandırma:
Evet fiyatlandırma. Biz sınırsız 10 mb upoad paketini aldık. Fakat bu hızlar için gerçekten aşırı pahalı. Vodofone redbox daha ucuz. Bizim ödediğimiz ücret 210 TL. Aşağıya da fiyatlandırmayı bırakıyorum. 1-2
Paket AdıKotaFiyat
Superbox 150 GB 4.5G İnternet150 GB159,90TL
Superbox 200 GB 4.5G İnternet200 GB199,90TL
Superbox Fırsat 10 Mbps İnternetLimitsiz199,90 TL
Superbox Fırsat 20 Mbps İnternetLimitsiz299,90 TL

3- Hız:

Biz 3. paketi almıştık 10 mb dowlaod dediler 10 mb upload verdiler. Biraz garip ama gerçekten güzel. Bunu müşteri hizmetlerine de bildirmedik zaten. 22 mb dowload 10 mb upload u 300 TL yerine 210 TL ye alıyoruz ne güzel. Fakat Ping biraz yüksek. Buna puan vermeyeceğim. Hala 1-2

Zoom ve DA açıkken ki speedtest:
Alıntıyı görüntüle
4- Kopma ve modemin kalitesi:

Önceden TT kullanıyorduk ve her 30 dk ye bir gidiyordu. Müşteri hizmetleri de bir çare bulamamıştı. SüperBox kopmuyormu kopuyor fakat günde 2 defa anca. O da fazla yüklenmekten. Evde 110 cihaz aynı anda giriyor. 2 cihaz 5GHz hepsi Wİ-Fİ üzerinden. Fakat 4 kişi aynı anda PUBG ye girince ping 900'lerde sürünüyor. Bu ping SuperBox un telefonlar gibi baz istasyonlarından internet almasıymış. Eğer fazla kişi girecekseniz almayın derim. Modemin açılış hızı gerçekten bayağı hızlı 30 saniyede falan açılıyor. Fakat modemin menzili biraz düşük geldi bana. Arayüz falan güzel. Benim. 2-3

5- Kullanışlılık:
Kullanışlılığı gerçekten çok güzel. Mesela deden gile gidiyorsun fakat orda internet yok. Götür tak çalıştır. Modemde hızlı açılıyor zaten. Hatta şöyle bir şey duymuştum. Araba çakmaklığını prize çeviren aparatlara taktığında bile çalışıyormuş. Gerçekten güzel. Şu anda 3-3

Sonuç: Eğer seyehat eden biri iseniz gerçekten güzel bir şey. Sende 1 defa tatile giderim çok seyehat etmem derseniz ne gerek var almaya. Altyapınız yok ise de alabilirsiniz.
Çok yayarlı bir konu olmuş bizimde internet çok kötü ve SuperBox'a geçmek istiyorum. Lakin bizim evde Turkcell çekmiyor sıkıntı çıkartır değil mi?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
1 megabit alan da var. Turkcell in mağdur ettiği insanlarda var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok yayarlı bir konu olmuş bizimde internet çok kötü ve SuperBox'a geçmek istiyorum. Lakin bizim evde Turkcell çekmiyor sıkıntı çıkartır değil mi?
Şikayetlere bak youtube a bak şahsen ben güvenmezdim

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Poyraz Şimşek
Instagram
poyrazsimsek0
Twitter
poyrazsimsek0
Discord
poyisgone#0001
1 megabit alan da var. Turkcell in mağdur ettiği insanlarda var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şikayetlere bak youtube a bak şahsen ben güvenmezdim
YouTube'a pek güvenmiyorum bu internet olayında, adamlar sponsorluk diye o kadar övüyorlarki.

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Sencer Yalçıner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Normal telefondan daha güçlü fakat bence geçmeyin. 5 mb anca alırsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Poyraz Şimşek
Instagram
poyrazsimsek0
Twitter
poyrazsimsek0
Discord
poyisgone#0001
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Poyraz Şimşek
Instagram
poyrazsimsek0
Twitter
poyrazsimsek0
Discord
poyisgone#0001

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
Bende 10mbps'lik olan paketi kullanıyorum. Şahsen ping değerler dışında sunduğu değerler iyi ama çok pahalı be kardeşim. Baya cep düşmanı bir paket superbox.

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Sencer Yalçıner
Bende 10mbps'lik olan paketi kullanıyorum. Şahsen ping değerler dışında sunduğu değerler iyi ama çok pahalı be kardeşim. Baya cep düşmanı bir paket superbox.

Alternatif olarak RedBox önerdim fakat vodofone bu işi beceremedi diyenleri de gördüm. Gerçekten 10 mb için 210 TL fazla.

Top Bottom