Neler Yeni

Tanrı olabiliyorsa, Dünya da kendiliğinden oluşmuş olabilir.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bence senin kullandığın maddeyi azaltman lazım, ben tanrı için denilen şeylerin yerine tanrı yerine "evren" yazdım ve cümlenin mantıksız olmadığını belirtmeye çalıştım. Evrenin sonsuz olduğunu falan savunmuyorum zaten sen soruyu baştan yanlış anlamışsın.
@Emirhandkee

Bing bang falan deme şimdi konu onunla alakalı değil buradaki odak noktanız tanrı olmalı yanlış yeri düşünüyorsunuz.

Böyle bir film mi var?

Genelde tuvalette ya da din dersinde aklıma geliyor sürekli böyle şeyler arada paylaşıyorum :D
Hocam benden ne istiyorsunuz?

• Hahaha
Reaksiyonlar: cici

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ya öyle olabilir ama işin içine zaman girince beynim patlıyor ondan dolayı uzağım o işten.

Misyonerlik hristiyanlığı yaymak diye biliyorum din dersinden yanlış mı? Ben burada misyonerlik hatta bir ataizmlik göremiyorum yani.
Sorguluyorsan sıkıntı var demektir ben öyle düşünüyorum. Misyonerlik sadece hristiyanlik için geçerli değil. Her konuda dini görüşü yaymak misyonerliktir.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Beğeni atmışsınız, beğeni attığınıza göre benzer düşünüyorsunuz. Ne diyeceğinizi merak ettim sadece.
Bana göre önce Risale-i Nur'u okumanızı öneriyorum.
Burada e-kitap şeklinde var. Bence adam akıllı okuyun aklınıza takılan soruları sorun. Bende neden beğeni attım bilmiyorum. Sanırım yanlış tıkladım.

robin

80+ Silver
Burada e-kitap şeklinde var. Bence adam akıllı okuyun aklınıza takılan soruları sorun. Bende neden beğeni attım bilmiyorum. Sanırım yanlış tıkladım.
Tavsiye etmiyorum.

TheFaLcoN

80+ Bronze
Kuranı kerim okumuyorsunuz. Risalei nur okumuyorsunuz. Kuran tefsiri ayrıntı okumuyorsunuz.Yanlış anlamayında konu açmak için konu açıyorsunuz. Sonra yok efendim kafamda sorular var. Benimde vardı lakin okumak ve araştırmak lazım. Buraya yazmak değil.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

TheFaLcoN

80+ Bronze

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Sorguluyorsan sıkıntı var demektir ben öyle düşünüyorum. Misyonerlik sadece hristiyanlik için geçerli değil. Her konuda dini görüşü yaymak misyonerliktir.
Sorgulamak bence iyi bir şey. Sonuçta zamanında insanlar sorgulamasaydı hâlâ daha elektriği bulamayabilirdik. Ya da ateşin yandığını görünce "Biz bunu nasıl yakarız yahu?" diye sorgulayıp taşları birbirine vurmasaydık hâlâ agu bugu zugu falan diyip dururduk büyük ihtimalle.
Misyonerlik, dar anlamıyla herhangi bir dini öğretiyi yabancı ülkelerde yaymakla yükümlü din görevlilerini tanımlamada kullanılır.
Misyoner olarak sıfatlandırılmak pek isteyeceğim bi şey değil ama böyle diyince misyoner deseniz kendimi büyük adam gibi görüp göğüsümü kabartabilirim, bi 5-10 dk falan.
En kısa sürede bakacağım. Bir de bunun için Kur'an okunur mu? Yani böyle tamamı Türkçe olarak. Hatta okulumda Arapça da öğrenilebiliyor oradan öğrenip zamanla geliştirip zor olsa bile direkt Arapçasını okumak isterdim hatta daha sonra İncil bile okuyabilirim aklımda soru kalıyorsa çünkü merak ediyorum.
Kuranı kerim okumuyorsunuz. Risalei nur okumuyorsunuz. Kuran tefsiri ayrıntı okumuyorsunuz.Yanlış anlamayında konu açmak için konu açıyorsunuz. Sonra yok efendim kafamda sorular var. Benimde vardı lakin okumak ve araştırmak lazım. Buraya yazmak değil.
Kur'an okumak default olarak beynime geliyor benim mi haberim yok? Zamanım yok zamanım ne yapayım? Oyun geliştirip para kazanmak ve aynı zamanda okul okumakla uğraşıyorum.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,255
Üyeler
157,220
Son üye
1koy3al3ünüde5let
Top Bottom