Neler Yeni

Technopat forum insanları neden çok kaba ?

SticKer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Murat
Kiyaslama için yazmıyorum orda derdini anlatman için önce edebiyat bölümü bitirmem lazim tüm imla noktalama kullarını bilip baraji gececen sonra mülakata çağırırlar

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar ben yaklaşık 2 yıldır technopat forum üyesiyim. Girdiğimde bir çok şeyi bilmiyordum, öğrenmek için girmiştim. Örneğin bir Anakarta Hangi işlemci takılır ? Ekran kartı nedir ne işe yarar ? İşlemcilerin birimleri, bilgisayarın terimleri vs.
Fakat her konu açtığımda çok kaba davranıyorlardı, Mesela ''X''TL Kulaklık önerisi alacaktım, Yok o kulaklık alınır mı, O kulaklığı alan şöyledir-böyledir. Veyahut birinin ''... önerisi'' Başlığına cevap yazdığımda o cevap uygun değilse kahkaha atıyorlar, biri beğenmediyse herkes beğenmedim tuşuna basıyor, ya da eleştiriyorlar Sürekli bir toplum psikolojisi, sürekli bir eleştirme havası. Bu yüzden DonanımArşivi Foruma geçmeye karar verdim. Technopat hep böyle miydi yoksa yeni yeni mi böyle olmaya başladı ?
Bunun özellikle Technopat ile alakası yok, insanımız ile alakası var. Bu arada doğru düzgün bilgi sahibi olan kimsenin dediğin şöyledir böyledir diye yazdığını görmedim. Kahkaha atmaları uygunsuz olsa da hiç araştırmadan 5 dakikalık Google Amca'dan alınan bilgilerin orada geçerliliği yok, en azından bilen kişilerin gözünde.

Şunu da merak ettim şimdi, DA'da bu anlattığına benzer bir mevzu yaşasan TP'ye böyle bir konu açar mısın? TP'yi savunduğumdan sormadım bunu.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Serdar BULUT
İlk mesajımda noktalama işaretlerini yanlış kullandığım ve büyük - küçük harfe dikkat etmediğim için uzaklaştırma yemiş, başlığım da silinmişti. O gün bugündür girmedim. Belki 7-8 yıl olmuştur. Çok üye kaybediyorlar bu tutumları yüzünden. Tamam dümdüz , noktasız virgülsüz yazmaya banla da , virgülü yanlış kullandığım için de banlama be kardeşim
Aynen öyle bir virgülden saatlerce banlı bekledim. Sonrasında tamam konuları açtım biraz daha dikkat ederek ama bu seferde sorduğum soruya cevap veren yok.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Eren Güven

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,870
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Bir dönem bende orda takılmıştım da forum ilk açıldığında üyelik yapmıştım ancak o sıralar zaman bulamamıştım şimdilerde burda daha fazla sohbet etmeye başladım burası oraya göre daha samimi

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,085
İsim
Lydranx
Hangi konu? Eskilerdenim ancak bir ara çok çok uzun bir süre foruma girmedim. Girdikten sonra benim başladığım zamanlardakiler yoktu neredeyse.
Konuyu Tam Hatırlamıyorum. Ama Abdullaha Haha Atan herkes banlandı o konuda. Kimler kimler vardı. Vesemir Dayı vardı eskiden Moddu forumda, o bile banlandı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
ben de technopattan nerden kaynaklandigini bile anlamadigim birkac saat ceza yiyince buraya gecis yaptim.
bosverin orayi, uyelik silme islemi de olmayinca kayitli olan mailimi kullanmadigim bir mail adresi ile degistim biraktim oyle. umrumda da degil orasi 🤣

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,924
İsim
Hamza Ziya Üstün

TRSTEADY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,434
İsim
Emre
Technopat foruma pc den aldığım hatayı orada konu açmıştım. 2 tane bildirim görünce çözüm gelmiş diye sevinirken 2 kez uyarıldığımı gördüm..

yahova!

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Efe Algın
Bunun özellikle Technopat ile alakası yok, insanımız ile alakası var. Bu arada doğru düzgün bilgi sahibi olan kimsenin dediğin şöyledir böyledir diye yazdığını görmedim. Kahkaha atmaları uygunsuz olsa da hiç araştırmadan 5 dakikalık Google Amca'dan alınan bilgilerin orada geçerliliği yok, en azından bilen kişilerin gözünde.

Şunu da merak ettim şimdi, DA'da bu anlattığına benzer bir mevzu yaşasan TP'ye böyle bir konu açar mısın? TP'yi savunduğumdan sormadım bunu.
Eğer 2 yıl DA kullansam ve böyle kişilerin olduğunu görsem açarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben de technopattan nerden kaynaklandigini bile anlamadigim birkac saat ceza yiyince buraya gecis yaptim.
bosverin orayi, uyelik silme islemi de olmayinca kayitli olan mailimi kullanmadigim bir mail adresi ile degistim biraktim oyle. umrumda da degil orasi 🤣
Modları çok değişik. Olmadık yeri banlıyorlar .İstediğim cevabı alamadım diye konuyu tekrar açtım ve uzaklaştırma yedim. Technopatın çok fazla yararı oldu ama her yazdığımda sanki Tanrıymış gibi üst perdeden bakıyorlar. Mesela birisinin konusuna cevap yazmıştım. Konuda adamın eski bir işlemci almak istediği, Anakartına o işlemcinin uygun olduğu ve sizce almalı mıyım diye yazdığını görmüştüm ve altına yazılanlar ''eski parçalara yatırım yapılmaz, onu alacağına hiç alma daha iyi'' Tarzı yorumlar vardı. Evet, eski parçalara yatırım yapmak biraz saçma olur fakat adamın başka seçeneği yok. Neyse ihtiyacınız olduğunda iki forumuda kullanın bence. Tabii ban yemezseniz :kekw:

Son düzenleme:
Top Bottom