Neler Yeni

🔥İndirim Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB 120mm Hava Soğutucu 1.069,00 ₺!!

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Çift fanlı mı geliyor görüldüğü gibi?

Bir de 7600x için wraith prism'den buna mı geçmemi önerirsiniz yoksa sıvı soğutucu bir şeyler mi tercih edeyim?
Bu soğutucu çoğu giriş - orta seviye 240mm soğutucudan daha performanslı çalışıyor zaten hocam, bu fiyata rakipsiz bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Dax Saz
Bu soğutucunun Gamers Nexus incelemesini izlemiştim. Baya olumlu konuştular genel olarak. Fiyatına göre bence ciddi ciddi düşünülmeli. Ama kasa ölçülerinize bakın derim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Erdal
Ben şuan bu hava soğutmayı r7 5800x 3d ile kullanıyorum. PUBG de 84 lere kadar çıkıyor. Sıvı soğutmada da öyleydi diğer oyunlarda 70 falan.
Oynadığım tek oyun. Kızımın da birkaç küçük çaplı oyunu var. Wraith Prism ile bi test izledim onda da 80 dereceydi. Gelsin kuralım bi şansımı deneyeyim bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Dax Saz
Ben şuan bu hava soğutmayı r7 5800x 3d ile kullanıyorum. PUBG de 84 lere kadar çıkıyor. Sıvı soğutmada da öyleydi diğer oyunlarda 70 falan.
Wraith prism ile bile benim işlemci o sıcaklıkları hiçbir oyunda görmüyor. En fazla 80 görmüşümdür. Bence macunda ya da kasa soğutmasında bir sıkıntı olabilir. Hele bu soğutucuda kesinlikle bu değerlere yakın bir değer görmemeniz gerek. Sıvı soğutma ile de denedim ve cinebench r23 testinde, occt testinde bile 70 dereceyi görmedi.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
13600kf'yi soğutur mu acaba
150W civarına kadar sorunsuz soğutuyor, 13600KF 1.3 voltta e-core ve avx512 kapalı 150W civarı çekiyor, yani soğutur.
Oyunda hayli hayli soğutur bu arada, ben prime95, linpack tarzı işkence testlerinden bahsediyorum.

Dhamness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Talha DEMİR
150W civarına kadar sorunsuz soğutuyor, 13600KF 1.3 voltta e-core ve avx512 kapalı 150W civarı çekiyor, yani soğutur.
Oyunda hayli hayli soğutur bu arada, ben prime95, linpack tarzı işkence testlerinden bahsediyorum.
Teşekkürler. Bende zaten sadece oyun oynayacağım.

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Recep Can Boyacı
Wraith prism ile bile benim işlemci o sıcaklıkları hiçbir oyunda görmüyor. En fazla 80 görmüşümdür. Bence macunda ya da kasa soğutmasında bir sıkıntı olabilir. Hele bu soğutucuda kesinlikle bu değerlere yakın bir değer görmemeniz gerek. Sıvı soğutma ile de denedim ve cinebench r23 testinde, occt testinde bile 70 dereceyi gögörmedi.
Valla 2k da oynuyorum rx6900xt ekran kartı var pubg de hıtspot 104 derecelere çıkıyor bu pubg başka bir oyun resmen anlayamadım bu arada termal macun mx4 ve montajda bir problem yok kasamda cooler master td500mesh.

Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Dax Saz
Valla 2k da oynuyorum rx6900xt ekran kartı var PUBG de hıtspot 104 derecelere çıkıyor bu PUBG başka bir oyun resmen anlayamadım bu arada termal macun mx4 ve montajda bir problem yok kasamda cooler master td500mesh.
Tctl değeri mi Tdie değeri mi söylediğin? Çünkü asıl olan Tdie değeri. Ryzen Master'da en doğru değeri gösterir. 5800x3d için 90 derece sonrası ısıl kesme yapar. Yani düşürür frekansı. Her durumda çok üstüne çıkmasına izin vermemesi gerek. Wraith prism'de 90,05'de kesmeye başlamıştı occt testinde. Yani üstünü gördürmez normalde. Ama her durumda o dereceler çok anormal. Bir sıkıntı olduğu açık da ne...

JrBronz3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yiğitcan Erman
Bunun üzerinde gelen fanlarla kasa fanları aynı sanırım sesli çalışıyor olabilir haberiniz olsun.

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Recep Can Boyacı
Tctl değeri mi Tdie değeri mi söylediğin? Çünkü asıl olan Tdie değeri. Ryzen Master'da en doğru değeri gösterir. 5800x3d için 90 derece sonrası ısıl kesme yapar. Yani düşürür frekansı. Her durumda çok üstüne çıkmasına izin vermemesi gerek. Wraith prism'de 90,05'de kesmeye başlamıştı occt testinde. Yani üstünü gördürmez normalde. Ama her durumda o dereceler çok anormal. Bir sıkıntı olduğu açık da ne...
Bir ara müsait olduğunda özelden yaz detaylı bakalım.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,918
İsim
Enver Eryalçın
Hocam aradaki 600tl farka değer mi ki bende bu modeli aldım 1000tlye gelmisti kullanmadım daha sistem kuramadim
Valla heatsink aynı fan farklı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgilendirme için teşekkürler umarım gelen urunde problem yasamayiz

Bence deymez .fan arizaliysa ya garantiye göndereceğiz ya da satacağız .
Arıza değil kronik bu ülke de onu yapamayacakları için servis ile hiç uğraşmadım direk iade yi koydum.

Hocam o arkadaş kasa fanı için yorum yapmış sanırım. Gerçi işlemci soğutucusundaki fan ile kasa fanları aynı model. fan sesine gelince %100 hızla çalışmadığı sürece kesinlikle rahatsız eden bir sesi yok. Son hıza geldiğinde de takırtı falan yok bende bidliğimiz fan sesi çok geliyor
Fanlar aynı model düşük devir yüksek devir fark etmiyor.

Top Bottom