Neler Yeni

Topladığım sistem için ACİL önerilerinizi bekliyorum.

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Eren
SİSTEM ÖZELLİKLERİ:

PowerColor Red Devil Radeon RX 6800 XT 16GB GDDR6 Ekran Kartı
--------------------------------------------------------------------------
MSI B650 Gaming Plus WiFi RGB M.2 AM5 ATX DDR5 Anakart (!VEYA!) MSI Mag B650 Tomahawk Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AMD Ryzen 5 7500F 3.7 GHz AM5 38 MB Cache 65 W İşlemci Tray
------------------------------------------------------------------------
Corsair 32GB (2x16) Vengeance RGB EXPO 6000mhz CL36 DDR5 Ram
----------------------------------------------------------------------------
High Power Performans Serisi 750W 80+ GOLD ATX 3.0 & PCIE 5.0 12VHPWR Güç Kaynağı
---------------------------------------------------------------------------------------------------
ID-COOLİNG Se-224-xt Black V2 4pin Pwm 120mm Işlemci Soğutucu
----------------------------------------------------------------------------
THERMALRIGHT TL-C12C-S X3 (Triple) BLACK 66.17 CFM, 120mm PWM, ARGB ( Kontrolcü yok) Kasa fanı
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dahua C970 DHI-SSD-C970N1TB PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD
---------------------------------------------------------------------
Zoko Amiral DK431 4x12 Cm ARGB Fanlı Mesh Panel Temperli Cam E-ATX Bilgisayar Kasası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
+ 175hz veya 180hz gibi yenileme hızında, 2k olursa iyi olur sıkıntısız bir monitör önerisi de bekliyorum.
(NOT: EKRAN KARTI BÜTÇEYE DAHİL DEĞİLDİR.)(NOT 2: BÜTÇEM 31K FAKAT ZORLARSAM 33K YA KADAR ÇIKABİLİR.)
Bu sistemi toplamayı düşünüyorum. Çok detaylı araştırmadan, bilgi sahibi olmadan hazırladım.
Eğer aklınızda daha iyi sistem (bütçeme uygun) varsa, Anakart, Ekran Kartı ve İşlemci değiştirmeden, diğerlerini değiştirerek bir sistem yazarsanız sevinirim?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar!
Ekran kartı 33kya dahil değil mi? Aldınız mı sistemi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki benim sistem içine rahat sığar mı? Kabloları sığdırmada falan sıkıntı çıkar mı?
Ekran kartı boyutları kasanın sitesindeki uzunluklara bak sığıyor mu kasa güzel kasa

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahmet Demir
Ekran kartı 33kya dahil değil mi? Aldınız mı sistemi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı boyutları kasanın sitesindeki uzunluklara bak sığıyor mu kasa güzel kasa
Evet Ekran Kartı fiyata dahil değil. Sistemi daha almadım ama bu gün alacağım.

Ekran kartının boyutu 320cm kasa 340 destekliyor kablolar falan sıkışma durumu veya zar zor sığma durumu kesin olmaz gibi değil mi?

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Eren
Evet Ekran Kartı fiyata dahil değil. Sistemi daha almadım ama bu gün alacağım.

Ekran kartının boyutu 320cm kasa 340 destekliyor kablolar falan sıkışma durumu veya zar zor sığma durumu kesin olmaz gibi değil mi?
Fanlar dahil mi ayrı mı baktınız bi kontrol edin takarsınız eğer 320 340 kasa fanıyla beraber

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahmet Demir
Fanlar dahil mi ayrı mı baktınız bi kontrol edin takarsınız eğer 320 340 kasa fanıyla beraber
Kasa hakkında internette yazınca 340cm buldum fakat ChatGPT'ye sorduğumda maximum ekran kartı desteğinin 370cm olduğunu söyledi hatta direk buraya ne yazdığını yazayım.

"PowerColor Red Devil RX 6800 XT ekran kartının boyutları yaklaşık 320 mm uzunluğunda, 135 mm yüksekliğinde ve 62 mm genişliğindedir.

DeepCool CC560 kasa, ekran kartı uyumluluğu açısından maksimum 370 mm uzunluğa kadar ekran kartlarını destekler. Bu durumda, PowerColor Red Devil RX 6800 XT ekran kartınızın DeepCool CC560 kasanıza sığması gerekir. Ancak, kasa içindeki diğer bileşenler ve fanların yerleşimi de dikkate alınmalıdır.

Kısacası, teorik olarak PowerColor Red Devil RX 6800 XT ekran kartı DeepCool CC560 kasanıza sığar. Ancak, fanlar ve diğer bileşenler için yer bırakmayı unutmamalısınız. Fanların konumu ve boyutu hakkında net bir fikriniz yoksa, fanları monte ettikten sonra ekran kartını yerleştirmenizi öneririm."

Sanırım sığıyor, yani en azından benim öğrendiklerim bu kadar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,911
Üyeler
151,473
Son üye
yucan
Top Bottom