Neler Yeni

Türknet Tecrübem

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,610
İsim
Eren Yeager
Kullanan birini bulurum forumda onu da kullanırım, misss.
Kişi kendi kodunu nasıl öğreniyor?
Türknet uygulamasında arkadaşını getir kısmı var ordan kodu alabiliyor
Maalesef ama maalesef sağlayıcılar gerçekleri söylemiyorlar altyapı yetersizliğin mi var ? hayır altyapı trafiğiniz iyi sanırım google navigasyodan felan bakıyorlar tam kafayı yemelik kötü olmuş kesilmeler sağlayıcı ile alakası olup olmadığını bilmiyorum ama maalesef gerçekleri söylemiyorlar sağlayıcılar
Millenicoma geçmeyi düşünüyorum umarım oradada aynı problemleri yaşamam türkneti güzel bir kuruluş olarak bilirdim ama bir cevap bile veremiyorlar yazık :D

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,431
İsim
Adem
Türknet uygulamasında arkadaşını getir kısmı var ordan kodu alabiliyor

Millenicoma geçmeyi düşünüyorum umarım oradada aynı problemleri yaşamam türkneti güzel bir kuruluş olarak bilirdim ama bir cevap bile veremiyorlar yazık :D
Altyapı aynı olduktan sonra hız ping sorunlarınız çözülmez kesilme konusuna gelirsek belki müşteri hizmetleri ile halledebilirsin millenicomda

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,610
İsim
Eren Yeager
Altyapı aynı olduktan sonra hız ping sorunlarınız çözülmez kesilme konusuna gelirsek belki müşteri hizmetleri ile halledebilirsin millenicomda
dostum eskiden sadece ping sorununu babam youtubeda takılırken vs yaşıyordum şimdi direk normal olarak yaşıyorum çözemedim gitti

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Güzel düşmüşsün. Yayıncı adamlara basarlar hızlı interneti sonra "öyle internetimiz var , şöyle hızlıyız" diye reklam yaptırırlar. Düşmeyin bunlara. Adı üstünde onlar YA-YIN-CI ! Tabii ki en çok onlara ağırlık verecekler ve size cazip gelen reklamlar yaptıracaklar. Yazık olmuş parana. Geçen yıl kuzenim de TTNET 'den buna geçmek istemişti. Başvurudan 1 ay sonra geldiler ( internet yok 1 ay boyunca ) , hatta sorun olduğunu ve internet bağlayamayacaklarını söylediler. 1 hafta ne telefon açan ne de bilgi veren oldu. Geri TTNET geçti. O arada yaşanan internetsiz günlerin rezilliğini bilirsin. Ha bu arada "teknik servis" diye külüstür bir doblo ile gelen bizim formatçı Ahmet abiyi yollamışlar.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,610
İsim
Eren Yeager
Güzel düşmüşsün. Yayıncı adamlara basarlar hızlı interneti sonra "öyle internetimiz var , şöyle hızlıyız" diye reklam yaptırırlar. Düşmeyin bunlara. Adı üstünde onlar YA-YIN-CI ! Tabii ki en çok onlara ağırlık verecekler ve size cazip gelen reklamlar yaptıracaklar. Yazık olmuş parana. Geçen yıl kuzenim de TTNET 'den buna geçmek istemişti. Başvurudan 1 ay sonra geldiler ( internet yok 1 ay boyunca ) , hatta sorun olduğunu ve internet bağlayamayacaklarını söylediler. 1 hafta ne telefon açan ne de bilgi veren oldu. Geri TTNET geçti. O arada yaşanan internetsiz günlerin rezilliğini bilirsin. Ha bu arada "teknik servis" diye külüstür bir doblo ile gelen bizim formatçı Ahmet abiyi yollamışlar.
forumda türknet ve millenicom önerdiler türknet denedim olmadı şimdi millenicoma bakacağım orayla ilgili görüşlerimi ve yaşadıklarımı yine yazarım

Kullanan birini bulurum forumda onu da kullanırım, misss.
Kişi kendi kodunu nasıl öğreniyor?
İsterseniz size kendi davet kodumu veririm.

Bu konuyu örnek alarak bende kendi deneyimlerimi paylaşacağım. En azından çeşitlilik olur forumda, çok şey yaşamış kişileride görmüş olurlar. Not: Abdullah abi gibi bir türknet hikayem var, resmen yaşamadığım şey kalmadı. Türknet'e mailden baktığım kadarıyla 05/2018 tarihinde TTNET'ten geçiş yaptım. Sözleşme cezalarıdır derken çok şey başıma geldi. Bunlara açacağım bir konuda değinirim ama şuan gayet memnunum. Neden mi? Çünkü üstte belirttiğim 05/2018 den başlayıp daha geçen ayın başına kadar kullandığım(kullanabildiğim-gördüğüm) hızlar 7 Mbps indirme, 0,7 Mbps yükleme hızım vardı.(YAPA kullanıyordum) Geçen ayın başı itibariyle araştırmalarım gayretlerim sonucu yeni bölgemde hızlarım değiştiğini fark edip hemen geçiş işlemini başlatmıştım geçen ay başı ile başlamıştı hizmetim ve şuan ki hızlarım 85.97 Mbps indirme, 8 Mbps yükleme. Bu hızları görmem baya uzun yıllar gördü senelerdir 7 Mbps indirme, 0,7 Mbps yükleme hızlarına benzer internet paketlerini kullandım ve şuan geçen ay itibariyle bu hızları kullanmaya başladım. Uzun bir deneyim konusu açmayı düşünüyorum. İki yıllık tecrübemi , yaşadığım olayları anlattığım bir konu ilk fırsatta hazırlayacağım.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,610
İsim
Eren Yeager
İsterseniz size kendi davet kodumu veririm.

Bu konuyu örnek alarak bende kendi deneyimlerimi paylaşacağım. En azından çeşitlilik olur forumda, çok şey yaşamış kişileride görmüş olurlar. Not: Abdullah abi gibi bir türknet hikayem var, resmen yaşamadığım şey kalmadı. Türknet'e mailden baktığım kadarıyla 05/2018 tarihinde TTNET'ten geçiş yaptım. Sözleşme cezalarıdır derken çok şey başıma geldi. Bunlara açacağım bir konuda değinirim ama şuan gayet memnunum. Neden mi? Çünkü üstte belirttiğim 05/2018 den başlayıp daha geçen ayın başına kadar kullandığım(kullanabildiğim-gördüğüm) hızlar 7 Mbps indirme, 0,7 Mbps yükleme hızım vardı.(YAPA kullanıyordum) Geçen ayın başı itibariyle araştırmalarım gayretlerim sonucu yeni bölgemde hızlarım değiştiğini fark edip hemen geçiş işlemini başlatmıştım geçen ay başı ile başlamıştı hizmetim ve şuan ki hızlarım 85.97 Mbps indirme, 8 Mbps yükleme. Bu hızları görmem baya uzun yıllar gördü senelerdir 7 Mbps indirme, 0,7 Mbps yükleme hızlarına benzer internet paketlerini kullandım ve şuan geçen ay itibariyle bu hızları kullanmaya başladım. Uzun bir deneyim konusu açmayı düşünüyorum. İki yıllık tecrübemi , yaşadığım olayları anlattığım bir konu ilk fırsatta hazırlayacağım.
Benim arkadaşımda aynı şekilde yaklaşık senin hızlarına yakın bir hız alıyordu türknete geçtikten sonra türknet ona altyapı bağladı şuanda o da 81mb hız alıyor bende dedim heralde adamlar ilgileniyor ilgililer ama diğer operatörlerdeki gibi her şey geçene kadarmış yaklaşık 10 defa kadar mesaj yazmışımdır bir kere cevap verilmedi sadece bana mı özel anlamıyorum

bende geçicem modem olarak ne önerirsiniz

Şuan kullandığım modem ZYXSEL VMG3925 - B10B memnunum , önceki aldığım bir modemdeki arızalar sonucu en son yüksek bir model olarak bunu göndermişti. Ben daha düşük vdsl modem almıştım arıza vs gibi sorunlar olduğundan en son bu yollandı ve gayet şuan memnunum ama fiyatı fazla şuan.
Düzenleme: Modem ısınıyor ama diğer modemlerden fazlamı bilmiyorum. Günün 18 saati yaklaşık açık ve performans kaybı hissetmedim veya kullandığım günden beri ekstra bir sorun. Belki 18 saat çalışma için normal bir sıcaklıktır.
MODEM.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim arkadaşımda aynı şekilde yaklaşık senin hızlarına yakın bir hız alıyordu türknete geçtikten sonra türknet ona altyapı bağladı şuanda o da 81mb hız alıyor bende dedim heralde adamlar ilgileniyor ilgililer ama diğer operatörlerdeki gibi her şey geçene kadarmış yaklaşık 10 defa kadar mesaj yazmışımdır bir kere cevap verilmedi sadece bana mı özel anlamıyorum

Yaklaşık 6 sene TTNET, 2 yıldır Türknet kullanıyorum bu 2 sağlayıcıyı kullandım şuana kadar ve geçen ayın başına kadar sürekli aynı hızlara sahiptim,
7 Mbps dow,7 Mbps upl (hızlar yaklaşık hep böyleydi). Türknete dediğim gibi 2 yıldan biraz fazla oluyor ve türknettede önce VAE sonra YAPA altyapısını kullandım ama hızlar değişmedi kullanıcı profili değişme fırsatım oldu bunlarla değerler sürekli az değişti. Profiller oyuncu, standart,kesintisiz, hızlı gibi şeylerdi ve ping ,dow, up değişiyordu. Dow ve upl fazla değişmesede oyuncu proiflinde pingim gözle görülür şekilde değişiyordu YAPA altyapısındayken. Çok fazla destek biletleri açtım sebepsiz kesintiler, kopmalardan çeşitli arızalardan benimde bayağı başım ağrıdı. Mayıs ayı sonlarına doğru kesinti olmuştu geldikten sonra netim dow 7 den 3 e düşmüştü. Bunun sebebi santral değişikliği olmuş ve daha uzağa taşınmıştı. Sebepsizce bu oluyor ve internet kullanamaz olmuşum birkaç hafta. Bölgeme bakayım dedim binama vs hızlara. Birkaç sitede ve Türknetin sitesinde 75+ dow 4+ up görünce şoka girmiştim hemen geçiş başlattım. Yaklaşık 2 hafta geçti tam hızlara geçmem ama hayatımda ilk defa bir netten bu kadar memnunum. Cidden zaman kayıpları, beklemeler ortadan kalktı. Örnek veriyim format sonra tüm oyun program kurulumları 2-3 gün sürerken şimdi aynı işlemler 3-4 saat sürüyor. Ek bilgi: Türknette en son YAPA altyapısını kullanırken şimdi VAE Türktelekom altyapısını kullanıyorum. Yeni hızlarım Türktelekom altyapısın VAE , kullandığım ISS : Türknet.

Son düzenleme:

zogur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Özgür
türknette hız ve hat değerlerimde sorun vardı millenicom a geçiş yaptım yine aynı sorunlar devam ediyor türk telekom a geçmeyince de düzelicek gibi durmuyor son 3 aydır en az 50 100 tane arıza kaydı açtım turknet ve milleni üzerinden değişen bir şey yok bakalım TT geçince ne olacak.

Ekler

• resim_2020-11-22_215950.png
    resim_2020-11-22_215950.png
    22.6 KB · Hit: 36
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,714
Üyeler
138,392
Son üye