Neler Yeni

Turkcell Superonline fiber pakete geçtikten sonraki ping artışı

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
Arkadaşlar ben normalde TurkNet 75 Mbps VDSL paketini kullanıyordum. Bilgisayara kablosuz olarak bağlanıyordum fakat ona rağmen LoL, Valorant tarzı Online oyunlarda pingim 9-10 oluyordu. 2 gündür ise Turkcell Superonline 500 Mbps download 20 Mbps upload paketine geçtim modem odamda ve kablolu olarak bağlanıyorum fakat pingim 15-16 oluyor.

Şimdi bir tarafta TurkNet + VDSL +75 Mbps + kablosuz bağlantı = 9-10 ping değeri.
diğer tarafta Superonline + fiber +500 Mbps+kablolu bağlantı = 15-16 ping değeri.
ben bu mantığı anlayabilmiş değilim. Bunun nedeni nedir ve nasıl çözebilirim?

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
Arkadaşlar ben normalde TurkNet 75 Mbps VDSL paketini kullanıyordum. Bilgisayara kablosuz olarak bağlanıyordum fakat ona rağmen LoL, Valorant tarzı Online oyunlarda pingim 9-10 oluyordu. 2 gündür ise Turkcell Superonline 500 Mbps download 20 Mbps upload paketine geçtim modem odamda ve kablolu olarak bağlanıyorum fakat pingim 15-16 oluyor.

Şimdi bir tarafta TurkNet + VDSL +75 Mbps + kablosuz bağlantı = 9-10 ping değeri.
diğer tarafta Superonline + fiber +500 Mbps+kablolu bağlantı = 15-16 ping değeri.
Arayıp bir görüş bir ayar yapılması gerekiyodur illaki.

PreVR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
eymen yılmaz

15-16 ping çok değil valorantta tr değil fraknfurt serverinde 58 ms oynuyorum 8 msle 58 de bir fark yok yani sorun olmaz

erengore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eren Göre
Ping indirme hızınıza bant daralması yoksa kesinlikle bağlı değildir. Ping stabil bağlantıda ISS POP akışına bağlıdır. TürkNet'in POP akışı SüperOnline'dan genel olarak daha iyi olmuştur.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,105
İsim
Emre Zengin

Ben de Riot kablolu 11 ms gösteriyor. Sizin oturduğunuz yerden kaynaklı bir problem olabilir.

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
15-16 ping çok değil valorantta tr değil fraknfurt serverinde 58 ms oynuyorum 8 msle 58 de bir fark yok yani sorun olmaz
Evet tabii ki çok değil ama sonuçta bu fibere daha fazla para ödüyoruz daha fazla download,upload alıyoruz,kablolu şekilde bağlanıyoruz bir şekilde paranın hakkını vermesi lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de Riot kablolu 11 ms gösteriyor. Sizin oturduğunuz yerden kaynaklı bir problem olabilir.
Superonline fiberi 2 ay önce döşemişti.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,105
İsim
Emre Zengin
Evet tabii ki çok değil ama sonuçta bu fibere daha fazla para ödüyoruz daha fazla download,upload alıyoruz,kablolu şekilde bağlanıyoruz bir şekilde paranın hakkını vermesi lazım.

Superonline fiberi 2 ay önce döşemişti.
İstanbul mu? Ankara mı?

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ping indirme hızınıza bant daralması yoksa kesinlikle bağlı değildir. Ping stabil bağlantıda ISS POP akışına bağlıdır. TürkNet'in POP akışı SüperOnline'dan genel olarak daha iyi olmuştur.
Bant daralması olup olmadığı nasıl anlaşılır?.POP akışını isteseler düzeltemezler mi?

İstanbul mu? Ankara mı?
Ankara

İstanbul mu? Ankara mı?
İkisinden biri olduğunu nasıl anladınız? :D

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,105
İsim
Emre Zengin
Bant daralması olup olmadığı nasıl anlaşılır?.POP akışını isteseler düzeltemezler mi?

Ankara

İkisinden biri olduğunu nasıl anladınız? :D
Riotun sunucuları orda diye biliyorum tahmin edeyim dedim 😁.

Riotun sunucuları orda diye biliyorum tahmin edeyim dedim 😁.
https://forum.donanimarsivi.com/konu/apra-ping-tester-final.565838/ buradan indirip tracert testlerini yapar mısın?

erengore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eren Göre
Bant daralması olup olmadığı nasıl anlaşılır?. POP akışını isteseler düzeltemezler mi?
POP akışı ISS'nin anlaşmalı olduğu bağlantı yönlendirme noktaları gibi düşünülebilir. POP akışı ISS'nin biraz da politikası ile alakalı.

500 Mbps FTTH altyapında bant daralması yaşamazsın zaten. Dediğim ADSL gibi altyapılarda geçerlidir.

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
POP akışı ISS'nin anlaşmalı olduğu bağlantı yönlendirme noktaları gibi düşünülebilir. POP akışı ISS'nin biraz da politikası ile alakalı.

500 Mbps FTTH altyapında bant daralması yaşamazsın zaten. Dediğim ADSL gibi altyapılarda geçerlidir.
Hmm anladım.Teşekkür ediyorum.

erengore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eren Göre
İsteseler de düzeltemezler politika değişmeden. Ki zaten SüperOnline gibi bir firma bu politika değişimiyle çelişen bir firma. Comnet, TurkNet, GıbırNET gibi firmalar daha çok düşük ping için POP akışını ve politikalarını bu yönde beliriliyor.

Top Bottom