Neler Yeni

Upgrade yapmayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çıfı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Çıfı Çıfı
Merhaba arakadaşlar.Öncelikle bilgisayarımın özelliklerini size söyleyeyim.
  • GPU MSI 1650 Gaming x
  • CPU R5 3600
  • RAM 2x8 3200mhz Corsair
  • ANAKART GIGABYTE Aorus Elite B450
  • PSU Corsair 650W+
  • DEPOLAMA 1tb hdd 250gb sata ssd
Bilgisayarımı aldığım zaman performansından ne kadar memnun olarak alsam da şuan upgrade ihtiyacı duyuyorum performans olarak gerek oyun
lara girerken gerek fps olarak sıkıntılar yaşamaya başladığımı farkettim.Bu konudaki düşüncem işlemci ve ekran kartını güncellemek aynı zamanda işletim sistemini m2 ssd alıp ona geçirmek.Sizin bu konudaki tavsiyeleriniz nedir ? Ufak bir araştırma yaptım ekran kartı olarak MSI 3060 ve 4060 kartları sanırım benim için iyi olacak.SSD cephesinde samsungun 970 evosu fena değil gibi geldi.Piyasadan biraz uzak kaldığım için işlemci konusunda çok bi fikir edinemedim.Sizce bahsettiğim parçaların hepsini upgrade etmeli miyim yoksa 1 , 2 tanesi yeterli olur mu ? Çok yüksek performans beklentim yok.Ama ortalamanın üstünde fps almayı bekliyorum elimi sürmüşken kaliteli bi upgrade yapmak istiyorum.Bütçe olarak belirli bi sınırım olmamakla beraber çok fazla para vermek de istemiyorum f/p diyebiliceğimiz kaliteli parça önerilerinizi bekliyorum.Anakart olarak msi dan başka kullanmadım soğutması vs vs olsun çok memnunum önerilerinizi msi dan yaparsanız çok memnun olurum.Değerli önerilerinizi bekliyorum.(Direk parça parça olarak da önerebilirsiniz , bence şunu yükselt bunu yükseltme gibi önerilerinizi de bekliyorum.)

Top Bottom